Zobacz relację z Gali VII edycji Konkursu Bizneswoman Roku!

Dagny Kurdwanowska

Gala VII obfitowała w emocje i udowodniła, że dla kobiet nie ma rzeczy niemożliwych. Zobacz zdjęcia i film!

Gala, która odbyła się 25 lutego na Giełdzie Papierów Wartościowych była rekordowa pod wieloma względami – zarówno, jeśli chodzi o liczbę gości, jak i finalistek. W tegorocznej edycji zgłoszeń i nominacji było tak dużo, że wyjątkowo poszerzono grono finalistek w kategoriach Korporacja i Moja Firma. W każdej z tych kategorii nominowano po siedem kobiet. Nic dziwnego, że obrady jury były wyjątkowe burzliwe i trwały wiele godzin. – Liczba zgłoszeń pokazuje, że kobiety w biznesie są coraz bardziej ośmielone. Choć obrady były emocjonujące, staraliśmy się wyłonić laureatki w sposób jak najbardziej obiektywny – mówiła podczas Gali dr Irena Eris, przewodnicząca Jury Bizneswoman Roku. Statuetki wręczono w czterech kategoriach: Debiut Roku, Moja Firma, Korporacja i Działalność na Rzecz Kobiet. Przyznane zostały także dwie nagrody specjalne – Bizneswoman Publiczności oraz Kobieta w Nowych Technologiach oraz dwa wyróżnienia.

Tak było na Gali VII edycji Konkursu Bizneswoman Roku:

Jako pierwsze poznaliśmy laureatki w kategorii Działalność na Rzecz Kobiet. Wyróżnienie otrzymała Katarzyna Gulczyńska z Fundacji Pokonaj Raka. Fundacji, która zdaniem jury pomaga nie tylko kobietom, poradzić sobie z jednym z największych problemów współczesnego świata – chorobami nowotworowymi. Jej celem jest pokazanie, że raka można pokonać, a po chorobie wrócić do życia pełnego pasji. – W życiu człowieka są dwa ważne dni – dzień, w którym się urodzi i dzień, w którym dowiaduje się po co żyje – mówiła wzruszona Gulczyńska.

gpw_58

Tytuł Bizneswoman Roku, który wręczyła prof. Małgorzata Fuszara zdobyły założycielki fundacji Girls Code Fun – Karolina Cikowska i Van Anh Dam. – Uznaliśmy, że dla zrównoważonego rozwoju branży IT niezwykle ważne jest motywowanie dziewcząt w wieku szkolnym do zdobywania wiedzy w sferze nowych technologii. Uczyć je programowania i przekazywać wiedzę umożliwiającą osiągnięcie sukcesu w świecie, w dalszym ciągu zdominowanym przez mężczyzn – tłumaczyła prof. Fuszara.

gpw_63

Wynik w kategorii Debiut Roku nie wydawał się dla nikogo zaskoczeniem – tytuł Bizneswoman Roku zdobyła Olga Malinkiewicz, założycielka Saule Technologies za ambitny plan, by jako pierwsza na świecie skomercjalizować technologię ogniw perowskitowych. Olga Malinkiewicz nie mogła osobiście odebrał nagrody, ale z ekranu życzyła wszystkim ambitnym kobietom, by podążały swoją drogą.

gpw_165

Kolejną nagrodą, w której przyznano wyróżnienie obok nagrody głównej była Moja Firma. Wyróżnienie trafiło w ręce Martyny Wójtowicz, właścicielki firmy Flash m.in. za umiejętne wykorzystanie funduszy UE w celu rozwoju działalności, zwiększania zatrudnienia oraz szkolenia kadr oraz za stworzenie elastycznego programy opieki nad dziećmi dla klientów placówek. Wójtowicz swoją nagrodę zadedykowała zespołowi, z którym tworzy sieć przedszkoli.

gpw_84

Tytuł Bizneswoman Roku prof. Witold Orłowski wręczył Monice Żochowskiej, połowie duetu Phenicoptere – Żochowska wspólnie z Ewą Dudzic stworzyły globalną firmę kosmetyczną wartą kilkadziesiąt milionów złotych, a wymyślony przez nie innowacyjny produkt, zdobywa obecnie rzeszę fanek w 30 krajach na całym świecie. – To fantastyczne uczucie, robić to, co się kocha – mówiła szczęśliwa Żochowska. Phenicoptere zdobyło tego wieczora także drugą statuetkę – Żochowska i Dudzic zostały wybrane przez internautów Bizneswoman Publiczności. Głosowanie trwało od 29.01.2016 do 24.02.2016 na stronie www.forbes.pl Internauci oddali ponad 6800 głosów. 32% z nich zdobyły dziewczyny z Phenicoptere.

gpw_86

W kategorii Korporacja zwyciężyła Agnieszka Kosik, CEO spółki MediaCom Warszawa. – Ma ponad 20-letnie doświadczenie w biznesie. Pod jej kierunkiem zysk spółki wzrósł trzykrotnie, a firma dołączyła do ścisłego grona liderów w swojej branży. Jeżeli myślą Państwo, że największymi budżetami w biznesie medialnym zarządzają tylko mężczyźni, to bardzo się mylicie. Laureatka w tej kategorii zajmuje się tym na co dzień i to z efektywnością godną podziwu – tłumaczyła dr Irena Eris. – Nie myślałam o nagrodach. Chciałam po prostu realizować marzenia – mówiła Kosik, odbierając nagrodę.

gpw_201

Z kolei tytuł Kobieta w nowych technologiach, który wręczyła Barbara Klein, Dyrektor ds. Planowania Zasobów w GTECH Poland (Grupa IGT) otrzymały Karolina Cikowska i Van Anh Dam z Fundacji Girls Code Fun.

Posłuchaj audycji Olgi Kozierowskiej z laureatkami konkursu Bizneswoman Roku – jej gośćmi byli Agnieszka Kosik, Monika Żochowska i Van Anh Dam.

Co pokazała VII edycja konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku? Po pierwsze, że każda spośród finalistek może stać się inspiracją dla kobiet, które dopiero myślą o założeniu firmy lub szukają pomysłu na rozwój. Wszystkie przedsiębiorcze kobiety, które pojawiły się na scenie tego wieczoru udowadniają, że dla kobiet nie ma rzeczy niemożliwych – obojętnie, czy działają w branży kosmetycznej, w edukacji czy produkując podzespoły. Po drugie wszystkie udowodniły, że kobiety działają coraz odważniej i coraz częściej realizują pomysły, które podbijają nie tylko rynek polski, ale także rynki globalne.

Galę uświetniły występy Marcina Wyrostka oraz Doroty Miśkiewicz.

gpw_254

Do zobaczenia za rok!

Przeczytaj kwestionariusze wszystkich finalistek VII edycji konkursu Bizneswoman Roku.