Sukces Pisany Szminką platforma pierwszego wyboru dla kobiet

Portal wiedzy i najnowsze trendy ze świata biznesu, start-upów, finansów oraz kobiecej przedsiębiorczości

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone
12-tygodniowy rok, czyli jak uwolnić swój potencjał

12-tygodniowy rok, czyli jak uwolnić swój potencjał

W każdej z nas drzemie ogromny potencjał. Nie każda z nas potrafi go w sobie uwolnić. Pomoże w tym książka Michaela Lenningtona i Briana P. Morana.

W każdej z nas drzemie ogromny potencjał. Nie każda z nas potrafi go w sobie uwolnić. Przez to, zamiast realizować się i działać z pasją, żyjemy odtwórczym życiem obserwatorów. Jak to zmienić? Pomoże w tym książka Michaela Lenningtona i Briana P. Morana.

Jak to możliwe, że niektóre osoby mogą poszczycić się wielkimi dokonaniami, podczas gdy znakomita większość ludzi nigdy nie osiąga tego, do czego jest zdolna? – pytają autorzy bestsellera „12-tygodniowy rok”. No cóż, odpowiedź jest prosta – wszystko przez potencjał. Nie potrafiąc go w sobie rozpoznać i uruchomić, nie tylko mniej osiągamy, ale i marnujemy cenny czas. I wcale nie chodzi o to, żeby być superwoman, ale by stać się optymalną wersją siebie. Tylko jak to zrobić?

Jak się okazuje przeszkodą nie są ani braki w naszej wiedzy, ani posiadane kompetencje lub ich brak. To, że jesteśmy inteligentni i dużo wiemy może pomóc, ale nie jest kluczowe. Największym problemem jest, uwaga, nasz brak wytrwałości i konsekwencji w działaniu. Nic odkrywczego, jasne. Przecież każdy wie, że mielibyśmy miliony maratończyków, gdyby tylko każdy, kto już wstał z kanapy, żeby pobiegać wytrwał dłużej niż dwa dni. Nie wspominając o tych, którzy się odchudzają, uczą języków obcych albo próbują rzucić palenie. Lekarstwem ma być metoda Lenningtona i Morana, która w skrócie pozwala odzyskać skupienie nad tym, co się robi, mocniej się zaangażować, znaleźć w sobie motywację i chęć do wzięcia większej odpowiedzialności za swoje decyzje. Jak przekonują autorzy ich pomysł i narzędzia, które podsuwają pomagają zwiększyć efektywność aż o 400%. Kuszące? Może więc warto spróbować.

12

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Komentarze

może cię zainteresować

Najnowsze wpisy wybrane specjalnie dla Ciebie

Sukces Pisany Szminką

Wspieramy i promujemy kobiety od 2008 roku.

Newsletter

Jesteś ciekawy, co u nas nowego?
Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij