W tej kategorii o nagrodę główną walczą kobiety efektywnie łączące prowadzone projekty bądź badania naukowe z obszarami przedsiębiorczości. W ten sposób realizują postulat dostarczania zasobu wiedzy do gospodarki, tworząc innowacyjne rozwiązania. Partnerem kategorii jest Shell.
– Diversity & inclusion, czyli polityka akceptacji różnorodnoÅ›ci, włączania, angażowania i równego traktowania to jeden z filarów kultury Shell. Nierówne traktowanie pÅ‚ci to jedno z najwiÄ™kszych wyzwaÅ„, z jakimi na co dzieÅ„ zmaga siÄ™ Å›wiat biznesu na caÅ‚ym Å›wiecie. Równouprawnienie pÅ‚ci jest dla nas ogromnie ważne. W samym biurze Shell w Krakowie kobiety stanowiÄ… 73% pracowników i 67% kadry menedżerskiej. Wspieramy kobiety w rozwoju ich kariery i zachÄ™camy do poszerzania kompetencji. Chcemy je inspirować do realizacji swoich ambicji i planów, dlatego zapewniamy potrzebne narzÄ™dzia, takie jak szkolenia czy mentoring. Z przyjemnoÅ›ciÄ… angażujemy siÄ™ w inicjatywy takie jak konkurs Bizneswoman Roku, które nie tylko promujÄ… kobiety w biznesie i zachÄ™cajÄ… je do pochwalenia siÄ™ swoimi osiÄ…gniÄ™ciami, ale też pokazujÄ…, jak wiele sukcesów firmy zawdziÄ™czajÄ… wÅ‚aÅ›nie kobietom – tÅ‚umaczy Agnieszka Pocztowska, Dyrektor Generalny Centrum Operacji Biznesowych Shell w Krakowie.
Finalistki w kategorii Nauka i Biznes:
PROF. MARIA SIEMIONOW – naukowczyni działająca w zakresie chirurgii rekonstrukcyjnej. Badaczka unikalnej terapii leczenia dystrofii mięśniowej Duchenne’a z zastosowaniem komórek chimerycznych. Jej osiągnięcia w nauce dążą do wprowadzenia innowacyjnych terapii w transplantacji różnych narządów.
IGA WASIAK – Członek Zarządu NanoVelos S.A. i pomysłodawczyni metody otrzymywania nanocząsteczek polisacharydowych do podawania leków przeciwnowotworowych. Od początków istnienia firma pozyskała już 6 grantów na kontynuację badań na łączną kwotę ponad 17 mln złotych.
BOÅ»ENA TYLISZCZAK I AGNIESZKA SOBCZAK-KUPIEC – naukowczynie z Politechniki Krakowskiej i ekspertki od biomateriałów i nanotechnologii. PrzygotowaÅ‚y ponad kilkanaÅ›cie technologii do wdrożenia w różnych branżach – od farmacji i stomatologii po pszczelarstwo.
W tej kategorii loża ekspertów zdecydowała o przyznaniu wyróżnienia specjalnego pani Nataszy Kosakowskiej-Berezeckiej, podkreślając szczególną wartość jej badań dla innowacji społecznych wyprzedzających epokę oraz budowania różnorodności w biznesie.
O Konkursie
Ogólnopolski Konkurs Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku od 9 lat nagradza przedsiębiorcze Polki. Otwiera przed nimi możliwości rozwoju, pozyskania partnerów biznesowych oraz inwestorów. Nagłaśnia ich sukcesy na skalę ogólnopolską i tworzy sieć kobiecego networkingu. Wszystko po to, aby przyczynić się do wzmocnienia roli kobiet w życiu gospodarczym Polski.
Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką jest największą społecznością kobiet przedsiębiorczych w Polsce. Jej misją jest kompleksowe wspieranie kobiet, dostarczanie im fachowej wiedzy niezbędnej do rozwoju osobistego i zawodowego oraz motywowanie ich do podejmowania odważnych działań. Współzałożycielkami fundacji są: Olga Kozierowska oraz Olga Zarachowicz. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.sukcespisanyszminka.pl oraz www.sukcestoja.pl
Organizator: Fundacja Sukcesu Pisanego SzminkÄ…
Partner strategiczny: Mastercard
Partnerzy kategorii: Coca-Cola Poland Services, DPD Polska, IGT Poland, Shell
Partner edukacyjny: Microsoft
Partner merytoryczny: Deloitte
Partnerzy Gali: Ghelamco, Jacob’s Creek, La Perla,
Partnerzy: Ambasada Australii, Teraz Polska, Program Executive MBA@UW, Business Center Club, Vital Voices
Patroni medialni: Dziennik Gazeta Prawna, chillizet, Warsaw Business Journal, polki.pl, Polsat Cafe, Uroda Życia, Brief, Sukces Pisany Szminką