covid19 napędza technologię

Czy Covid19 napędza technologię 4.0?

Jeszcze rok temu technologie 4.0. wkraczały w naszą rzeczywistość stopniowo i ostrożnie. Pandemia sprawiła, że nabrały niesamowitej prędkości. Dzisiaj rozwiązania online, roboty, sztuczna inteligencja i dane w chmurze to coś, co napędza nowe biznesy.
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin

Wiedza nie ma płci i mieć jej nie powinna!

Dobrze, że istnieją mężczyźni, którzy często wypowiadają się publicznie, jednakże my chcemy zwrócić uwagę mediów (i nie tylko) na to, że jest w Polsce mnóstwo gotowych do wystąpień, ciekawych i posiadających wiedzę kobiet. Chcielibyśmy dać Wam szansę na to, aby je poznać! 

Technologia vs pandemia

Czy biznes i przemysł został już opanowany przez technologię 4.0? Czym różni się ona od 3.0? Co czeka nas w najbliższej przyszłości? Jak pandemia wpływa na rozwój technologii? Obejrzyj drugi odcinek cyklu debat w ramach akcji Wiedza Nie Ma Płci zainicjowanej przez Olgę Kozierowską oraz Klub Champions of Change.

Do debaty została zaproszone kobiety biznesu i top menedżerki:

  • Magda Kotowska-Gawrylczyk, NatWest,
  • Katarzyna (Kasia) Majewska (MRICS), Citi Handlowy,
  • Magdalena Gwiaździńska, Microsoft.

Skąd pomysł na inicjatywę?

Gdy na świecie rozgorzała pandemia, każdego dnia dziesiątki ekspertów w polskich mediach komentowało bieżące wydarzenia. Wśród nich zabrakło jednak kobiet. Czy to oznacza, że kobiety nie są ekspertkami? Wręcz przeciwnie! Właśnie to zjawisko zainspirowało Olgę Kozierowską, prezeskę Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką oraz Klub Champions of Change do stworzenia tego projektu. Wiedza Nie Ma Płci to łącznie pięć debat, w których to ekspertki zabierają głos. Jedynym mężczyzną jest dziennikarz prowadzący wydarzenia – Jarosław Kuźniar.

Co dalej?

Kolejne debaty są zaplanowane na 23 i 30 marca. Ostatnie spotkanie, które odbędzie się 6 kwietnia, to debata fire chat. Uczestniczki będą dyskutować o tym, jaki będzie świat po pandemii, jaki jest współczesne przywództwo i jak budować stabilność finansową w niestabilnych czasach. Wszystkie materiały będą dostępne na Youtube Sukcesu Pisanego Szminką oraz dedykowanej akcji stronie.

Lista ekspertek

W ramach akcji Wiedza Nie Ma Płci została stworzona także lista ekspertek, kobiet biznesu zajmujących wysokie stanowiska w międzynarodowych firmach. Każda z nich ma wiedzę. Każda z nich posiada bogate doświadczenie. Każda z nich w swojej branży jest autorytetem. Serdecznie zachęcam wszystkich dziennikarzy i wydawców, aby zwrócili uwagę na listę przed wyborem gości do swojej kolejnej audycji bądź programu.

Zarejestruj się aby otrzymać newsletter