Czym jest ArtCoaching

Odkrywaj i wzmacniaj talenty! Sprawdź, czym jest ArtCoaching! A może to pomysł na rozwój właśnie dla ciebie?

Małgorzata Marczewska

 

Nie wyobrażam sobie świata bez sztuki. Nie jestem artystką, chociaż z pewnością tworzę. Fascynuje mnie sam proces uprawiania sztuki i ludzie, którzy odważają się trwać przy swojej potrzebie tworzenia. ArtCoaching jest moim małym, osobistym wkładem w ogólnoświatowy mecenat sztuki. Poza tym jestem kobietą, znam się na emocjach i na wspieraniu tego, co kocham.

W trakcie moich poszukiwań i sprawdzania czy i do czego potrzebny jest ArtCoaching, usłyszałam słowa jednej z ukochanej przez studentów profesorek, Państwowej Szkoły Teatralnej w Łodzi – „Wypuszczamy na świat ludzi bez skóry. Przychodzą do nas młodzi, zdolni, wrażliwi marzyciele. Uczymy ich, pielęgnujemy, wspieramy, pokazujemy jak są i w czym są świetni i niezastąpieni. Uruchamiamy to co w nich najcenniejsze, zachęcamy. Ale nikt nie uczy ich jak przetrwać w świecie, w którym trzeba mieć “grubą skórę” i nie stracić siebie. Zderzenie z rzeczywistością bywa wielkim cierpieniem i wielu z nich przepada bez śladu”.

Artyści potrzebują “grubej skóry”. Potrzebują kontaktu z rzeczywistością, ochrony przed automatycznym uleganiem opiniom, urojeniom i wyobrażeniom, które zrujnowały życie tysiącom z nich. Muszą patrzeć realnie na siebie, swój potencjał i fakty, które kształtują życie i karierę.

Artyści wiedzą co chcą robić, nie potrzebują stałej obecności trenerów, psychologów, coachów i menadżerów. Nie muszą zwracać się do zastępów guru, którzy obiecują tajemnicze sposoby na sukces. Mogą sami nauczyć się zrozumieć wszystkie dziwactwa, które czynią z nich tego, kim są.

Dlaczego gruba skóra jest potrzebna?

Tworzenie “grubej skóry” polega na zrozumieniu niepowtarzalności i sposobów reagowania na różne sytuacje na podstawie własnej osobowości. Sposób, w jaki reagują na krytykę jako pojedynczy człowiek, nie jest zapisany w kamieniu… mogą to zmieniać, tworzyć nowe lepsze automatyczne reakcje. Uzależniać się od sytuacji inaczej. Tworzyć nowe nawyki. Mogą nauczyć się zmieniać sposób reagowania. To wymaga cofnięcia się i zrozumienia, jak reagują na różne scenariusze w chwili obecnej, a jak chcą reagować w przyszłości. Potrzebna jest umiejętność brania pod mikroskop swoich odruchowych zachowań.

Nie istnieje miejsce, do którego można dotrzeć, które ma adres i współrzędne geograficzne i w którym, już wszystko będzie działo się dobrze. Nie ma jednego przepisu, który po realizacji gwarantuje sukces, pieniądze i satysfakcję artystyczną. Nie warto zakładać, że będą jednym z wyjątków, który zrobi to, co wszyscy i właśnie mu się uda.

Wyjątkowość, a co za tym idzie, wyjątkowy sposób na realizację kariery artystycznej, jest w człowieku, w jego zdolności do refleksji, do przyglądania się swoim zachowaniom, myślom i uczuciom. Determinacji w uczeniu się siebie i swoich reakcji na świat i doskonaleniu ich tak, aby służyły nie tylko karierze ale również satysfakcji, kondycji i radości życia.

Towarzysząc artystom

Tak rozumiem pracę ArtCoacha, towarzyszenie artystom i twórcom w odkrywaniu własnych, wyjątkowych sposobów na realizację ambicji i marzeń. To początek drogi.

Z takimi umiejętnościami resztę zrobią już sami. Znajdą sposoby na złagodzenie walki, którą muszą podejmować podczas konfrontacji ze światem.

Najważniejsze jest wykształcenie profesjonalistów, którzy rozumieją świat sztuki i kreacji , którzy z determinacją i etyką zaangażują się w takie wsparcie.

***

Tylko teraz LABlife i Małgorzata Marczewska zapraszają na wyjątkowy, roczny kurs ArtCoachingu. Pierwsze spotkanie już 8 czerwca 2017 w Sopocie. Przeczytaj więcej na temat KURSU. 

Dla naszych czytelniczek mamy specjalną zniżkę – 20%. Panie, które chcą z niej skorzystać, prosimy o kontakt mailowy na adres biuro@lablife.pl z hasłem „Sukces pisany szminką”.

***

O autorce:

Małgorzata Marczewska – coach gwiazd i biznesu. Ponad 20 lat doświadczeń. Założycielka LABlife, trenerka projektowania myślenia i coach m.in. Alior Bank, Dr Irena Eris, l’Oreal,, Europapier, Netia.
Współzałożycielka i pierwsza prezeska Izby Coachnigu.  ArtCoach ponad 40 filmów. Realizuje projekty kreatywne oraz współpracuje z twórcami, m.in. TVP Kultura, Warszawska Szkoła Filmowa, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, Centrum Nauki Kopernik, Fundacja Sztuk Wizualnych, School Of Form – Niewidzialny Dizajn, festiwale Nowe Horyzonty, Cameraimage.