Spektakl społeczny „Wysokie C”

Marta szuka… prawdziwej siebie. Tej, którą dawno uciszyła, której odebrała prawo do życia wg własnych reguł, prawo do odpoczynku, do marzeń. Bohaterka cwałuje przez życie nie wiedząc już po co. Zmaga się z presją, bezsennością i niskim poczuciem wartości. Czuje, że już nic dobrego w jej życiu się nie wydarzy, że jest za późno. W tym pędzie, coś jednak szepcze, by szukała. Szuka więc, pomimo towarzyszącego jej lęku. A podróż ta to tango humoru i melancholii. Raz bawi, raz zmusza do refleksji, doprowadzając ją do prawdy o najwyższej wartości osobistej.

Nie bez znaczenia jest fakt, że autorką tekstu jest grająca zarazem główną rolę Olga Kordys Kozierowska. „Wysokie C” to fikcja autobiograficzna, inspirowana osobistą historią autorki, ale i historiami kobiet, które spotkała na swojej drodze zawodowej. To portret współczesnej kobiety, która budzi się do życia i czerpie z niego wszystko to, co sprawia, że nareszcie czuje się w pełni sobą. Głównej bohaterce, Marcie, towarzyszy Mary (Magdalena Górska), przyjaciółka, powierniczka, mentorka…
Kim jest Mary?

Pierwszy taka premiera w Polsce!
Spektakl online. LIVE. Realizowany z dwóch różnych lokalizacji, w tym samym czasie, na żywo. Scenariusz i reżyseria zostały dostosowane do transmisji online, a grające w spektaklu aktorki przebywały w dwóch różnych miejscach nie mając ze sobą bezpośredniego kontaktu.
Pierwsze recenzje od widzów
„Bardzo dziękuję za Fundację Sukcesu Pisanego Szminką i za dzisiejszą premierę. Nie ważne, że miała być w innych okolicznościach. Spektakl rewelacyjny. Dla każdego niezależnie od płci i wieku. Dotyka kwestii ważnych, ale przede wszystkim dociera do środka duszy oraz najskrytszych emocji. Gra aktorska i muzyka na najwyższym poziomie. Naprawę warto było go obejrzeć. Gratuluję!
– skomentowała tuż po premierze Małgorzata Bedler
„Przejmujące! Myślę, że każda z nas może znaleźć w tej opowieści kawałek swojej historii.
– napisała Anna Solarek parę minut po premierze spektaklu
„Mam dreszcze… Każde słowo i gest przemyślane do perfekcji. Świetne rozwiązanie dwuplanu. Mocne, przejmujące, prawdziwe i smutne. Do tego dźwięk, światło, muzyka. Aśka, gratuluję. Wielkie emocje i piękna, przejmująca gra aktorka. Mistrzowskie wykonanie
– skomentowała Irmina Gerszewska
Zobacz nagranie z premiery spektaklu!

Reżyseria

Joanna Grabowiecka

Reżyserka teatralna, scenografka, autorka scenariuszy, trenerka rozwoju osobistego. Reżyserię studiowała w AT w Warszawie (dyplom Akacje i cynamon. Montaże, na podst. prozy i korespondencji Brunona Schulza, Teatr Żydowski, 2012). Absolwentka teatrologii na UJ, kier. arts du spectacle na Université Paris VIII oraz rocznego studium projektowania scenografii i dekoracji teatralnej w l’A.D.A.C. Paris. Stażystka w Théâtre de la Ville i w Comédie Française. W 2016 roku ukończyła Szkołę Trenerów MERITUM. Autorka kilkunastu spektakli teatralnych prezentowanych i nagradzanych na festiwalach w kraju i za granicą. Reżyserka słuchowisk radiowych oraz czytań performatywnych. Od kilkunastu lat z pasją prowadzi interdyscyplinarne warsztaty artystyczne, a od kilku lat warsztaty rozwojowe dla kobiet pn. Sztuka Dzikości (www.sztukadzikosci.com). Ważnym doświadczeniem było dla niej prowadzenie warsztatów dla młodzieży subsaharyjskiej na południu Maroka podczas Festiwalu Filmów Dokumentalnych, gdzie pełniła również funkcję jurora. Stypendystka MKiDzN za osiągnięcia naukowe w roku 2007/2008.

Obsada

Olga Kordys Kozierowska

Działaczka społeczna, dziennikarka, artystka. Założycielka pierwszej w Polsce organizacji działającej na rzecz kobiet pod nazwą Sukces Pisany Szminką. Prowadzi autorski program na antenie Radia Chilli Zet. Absolwentka Warszawskiego Studium Aktorskiego im. Lucyny Kobierzyckiej, wcześniej Method Acting – Roberta Castle.

Magdalena Górska

Ukończyła warszawską Akademię Teatralną w 2004 roku. Debiutowała na deskach Teatru Ateneum w 2005 roku, w spektaklu „Frederick czyli Bulwar Zbrodni” w reż. W. Adamczyka u boku Piotra Fronczewskiego i Ewy Wiśniewskiej. Współpracowała z warszawskimi teatrami: Ateneum, Komedia, Dramatyczny, Capitol, Współczesny. W 2019 r zagrała w spektaklu pt. „Irańska Konferencja” w reż. Iwana Wyrypajewa. Znana także z filmów takich jak “Testosteron”, „Skazany na Bluesa“, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami“, „Wichry Kołymy“ oraz seriali: „M jak miłość.“, „Na dobre i na złe“, „Klan”, „Kryminalni“, „Pierwsza Miłość“ i wiele innych). W swojej karierze współpracowała z wieloma reżyserami, m.in. J. J. Jakubem Kolskim, W. Pasikowskim, K. Zanussim. Zagrała główne role w kilku produkcjach zagranicznych.

Muzyka

Agnieszka Kamińska

Wokalistka, kompozytorka, aktorka, twórczyni muzyki do filmów i spektakli teatralnych. Inicjatorka wielu projektów muzycznych i edukacyjnych. Od 2010 roku działa jako wokalistka niezależna. W roku 2017 skomponowała i wyreżyserowała „Mystic Opera: Eneos” -współczesną operę na 10 głosów, skrzypce i kontrabas, która miała swoją premierę w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. W latach 2014-2017 koncertowała z założonym przez siebie zespołem Mayatri, z którym wydała płytę „Mayatri”. W roku 2016 wydała płytę z autorską muzyką relaksacyjną „Święte dźwięki duszy” we współpracy z Markiem Tomczakiem. W latach 2010-2013 związana z zespołem Atmen Trio, z którym zadebiutowała projektem „Inkantacje” podczas Festiwalu Dni Muzyki Nowej. W latach 2003- 2017 występowała na scenach wielu teatrów w Polsce i za granicą jako aktorka Teatru Amareya – teatru ruchu i ciała. Ponadto, jest trenerką wokalną i założycielką Open Voice Studio – studio głosu i rozwoju osobistego w Gdańsku oraz twórczynią autorskiej metody pracy z głosem Voice Healing Practice.
Tekst: Olga Kordys Kozierowska
Wideo: Maciej Cioch
Reżyseria światła: Andrzej Król
Współpraca tekst: Magdalena Górska
Wspieranie niezależnych wydarzeń kulturalnych jest dla nas wyjątkowym doświadczeniem. Wierzymy, że spektakl zainspiruje odbiorców do sięgania po to, czego pragną i doda im odwagi, a także zmotywuje do zmiany i spojrzenia na swoje życie z innej perspektywy – jednym słowem będzie wartościowym przeżyciem i poruszy emocje.
– Jerzy Hołub, dyrektor marketingu w polskim oddziale Mastercard Europe

Koproducenci

Mecenas sztuki

Partnerzy

Patronat honorowy

Patroni medialni

Patronat międzynarodowy

dowiedz się więcej