Bizneswoman Roku edycja XIV

Poznaj grono finałowe XIV edycji konkursu Bizneswoman Roku

Zobacz, kto zawalczy o nagrody główne w 8 kategoriach otwartych XIV edycji konkursu Bizneswoman Roku

KATEGORIA: Mikrobiznes

Marta Dahlig-Orłowska

Marta Dahlig-Orłowska

Właścicielka wydawnictwa dla dzieci Tumilu, które prowadzi ze swoją mamą. Tworzą książki szerzące idee tolerancji, szacunku i empatii. Utrzymane są w duchu rodzicielstwa bliskości i komunikacji bez przemocy, a ich treści konsultowane są z pedagożkami i psycholożkami.

Agnieszka Kulik

Agnieszka Kulik

Współwłaścicielka WOMAI Centrum Nauki i Zmysłów, wyjątkowego miejsca, które łączy ze sobą dwa przeciwstawne światy: światło i ciemność. Centrum tworzą niewidomi bohaterowie i naukowcy, a jego misją jest edukacja oraz uświadamianie społeczeństwa o wartości osób niewidomych.

Alicja Staszewska

Alicja Staszewska

CEO KACASE, marki profesjonalnych akcesoriów dla branży beauty, którą tworzy wraz ze swoją mamą Anetą Kacprzak. Najwyższa dbałość o ergonomię projektów, trwałość i sposób wykończenia sprawiają, że ich rozwiązania stają się nieodzowne w pracy wizażystów, charakteryzatorów i fryzjerów, gdzie niezbędny jest szybki dostęp do zawartości torby czy kosmetyczki. Ich produkty są w 100% produkowane w Polsce.

KATEGORIA: Start-up Roku

Katarzyna Geiger

Katarzyna Geiger

Prezeska H+H Labs PSA – spółki deeptechowej o dużym impakcie klimatycznym. Rozwiązuje problem dostępu do czystej wody zarówno w kraju, jak i zagranicą. Opracowane przez firmę rozwiązanie zapewnia m.in. efektywne i niskoenergetyczne oczyszczanie wody procesowej, ściekowej, zasolonej, poprodukcyjnej, a także najefektywniejsze na rynku – w porównaniu do konwencjonalnych metod takich jak osmoza.

Magda Kordon-Kiszala

Magdalena Kordon-Kiszala

Prezeska i współzałożycielka biotechnologicznego startupu intoDNA – rozwijącego technologię platformową STRIDE do detekcji wolnych końców DNA w komórkach. Ma to znacząco ułatwić firmom biotechnologicznym i koncernom farmaceutycznym rozwój oraz  wprowadzenie na rynek spersonalizowanych, celowanych terapii onkologicznych.

Anna Szkulmowska

Anna Szkulmowska

CEO startupu Inoko Vision, który zajmuje się pracami badawczo-rozwojowymi w obszarze med-techu, w tym prototypowaniem i rozwijaniem nowych metod obrazowania biomedycznego. Firma specjalizuje się w nieinwazyjnym obrazowaniu struktury i funkcjonowania oka, które traktowane jest jako platforma dostępu do układu nerwowego i krwionośnego.

KATEGORIA: Biznes Roku: przychód poniżej 10 mln złotych

Magdalena Rzymanek-Paczkowska i Zuzanna Rzymanek-Omulecka

Magdalena Rzymanek-Paczkowska
i Zuzanna Rzymanek-Omulecka

Założycielki firmy Wege Siostry,
która produkuje roślinne alternatywy dla sera – z orzechów nerkowca z żywymi kulturami bakterii. Są to innowacyjne produkty wytwarzane tradycyjną metodą serowarstwa.

Iga Sarzyńska-Komorowska

Iga Sarzyńska-Komorowska

twórczyni marki Iga Sarzyńska Wzrusza Toruń.

Choć sztuki cukiernictwa uczyła się na całym świecie, swoje życie postanowiła poświęcić odbudowaniu jednej z polskich tradycji. Podbiła serca Polaków i turystów, tworząc autorskie i artystyczne pierniki oraz słodkości premium.

Monika Smulewicz

Monika Smulewicz

Twórczyni marki HR na szpilkach, edukuje i wspiera w rozwoju zawodowym w obszarze kadr, płac i HR poprzez certyfikowane szkolenia. Jej Akademie Mistrzostwa ukończyło już ponad 20 000 osób z całej Polski.

 

KATEGORIA: Biznes Roku: przychód powyżej 10 mln złotych

Aldona Laczyńska

Aldona Laczycka

Prezeska Zarządu firmy Almot, certyfikowanego producenta kół samochodowych i dystrybutora opon. Wraz z zespołem wychodzą naprzeciw potrzebom nie tylko swoich klientów, ale też zmieniającego się świata, wprowadzając szereg ultranowoczesnych rozwiązań z zakresu ekologii. 

 

Eliza Trzmiel

Eliza Trzmiel

Współwłaścicielka Inter Group – firmy specjalizującej się w sprzedaży, dystrybucji, a także produkcji artykułów ściernych w branży beauty. W portfolio grupy znajduje się kilka marek (m.in. Mani King, Aba Group, Elda Beauty), a w ofercie dostępnych jest ponad 150 wersji pilników. Firma sprzedaje swoje produkty zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych.

Elżbieta Zajezierska

Elżbieta Zajezierska

Prezeska Piekarni NOWEL – rodzinnej firmy o niemal 100-letniej tradycji. Znajduje się w ścisłej czołówce producentów pieczywa do odpieku w Polsce. Dzięki stałej inwestycji w park maszynowy, firma posiada jeden z najnowocześniejszych zakładów w Europie. Marka jest obecna na 27 rynkach zagranicznych.

 

KATEGORIA: Liderka w Nowych Technologiach

Klaudia Kloc

Klaudia Kloc

Współzałożycielka firmy Vidoc Security Lab, która tworzy platformę służącą do automatyzowania testów bezpieczeństwa. Autorskie narzędzie – Vidoc Research – automatyzuje metody badawcze ekspertów od cyberbezpieczeństwa. Dzięki temu osoby nie posiadające specjalistycznej wiedzy mogą ocenić i pomóc zabezpieczać swoje aplikacje webowe.

Magdalena Kozłowska

Magdalena Kozłowska

Prezeska spółki NapiFeryn Biotech, która opatentowała nowatorską technologię pozyskiwania białek roślinnych z rzepaku, które mogą być wykorzystane jako alternatywa dla białka pochodzenia zwierzęcego i białek sojowych.

 

Izabela Sabała

Izabela Sabała

Współwłaścicielka firmy Enzybiotx, która opracowała alternatywną metodę walki z bakteriami, także tymi opornymi na antybiotyki. Ich enzybiotyki niszczą bakterie bardzo szybko i efektywnie. Są selektywne, więc nie szkodzą pozostałym mikroorganizmom obecnym w środowisku, w tym naszemu naturalnemu mikrobiomowi.

KATEGORIA: Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu

Magdalena Grzankowska

Magdalena Grzankowska

Prezeska Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju.
Ich największym projektem jest Centralny Dom Technologii, poprzez który prowadzone są zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Fundacja realizuje projekty edukacji cyfrowej dla kobiet (Akademia Rozwoju), seniorów (Cyfrowi Debiutanci), młodzieży z pieczy zastępczej (SamoDZIELNI), nauczycieli (Edukacja Jutra),czy studentów w trudnej sytuacji życiowej (Pasjonaci Edukacji). 

Jowita Michalska i Elżbieta Wojciechowska

Jowita Michalska i Elżbieta Wojciechowska

Fundacja Digital University, której misją jest edukacja w zakresie nowych technologii, poszerzanie świadomości z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz pomoc w rozumieniu i dostosowaniu się do wciąż zmieniającego się świata. Uczą zawodów przyszłości dając wsparcie podopiecznym domów dziecka, świetlic środowiskowych i środowisk wykluczonych. Prowadzą projekty edukacyjne dla uczniów i nauczycieli, a także działania na rzecz obywateli Ukrainy poszkodowanych w wyniku wojny.

 

KATEGORIA: Organizacja Przyjazna Rodzicom

  • Credit Suisse Poland to organizacja, która może pochwalić się szeregiem rozwiązań wprowadzanych z myślą o aktywnych zawodowo rodzicach i pracownikach posiadających rodziny. Oferuje m.in. dodatkowy dzień na odzyskanie dobrego samopoczucie (tzw. Wellbeing Day), świadczenie dla pracowników dzieci niepełnosprawnych, dofinansowanie do żłobka lub przedszkola, a także dodatkowy płatny urlop (sabbatical leave) do 3 m-cy (na dowolny cel, w tym opiekę nad dzieckiem). Firma posiada również wewnętrzną sieć Family Network, która organizuje spotkania dla pracowników z ekspertami czy inne wydarzenia dedykowane pracującym rodzicom.

  • IKEA Retail w Polsce to jedna z pierwszych organizacji w Polsce, która wprowadziła dodatkowy miesiąc płatnego urlopu ojcowskiego, wspierając tym samym dążenia do równowagi płci w obowiązkach opiekuńczych. IKEA Retail w Polsce na bieżąco monitoruje nierówności w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn, a raz do roku przeprowadza badanie ewaluacyjne. W przypadku nierówności w wynagrodzeniach pracowników i pracowniczek pełniących te same lub zbliżone role przygotowywany jest indywidualny plan zniwelowania luki. Luka dotyczy zwykle dłuższych nieobecności, np. urlopów rodzicielskich.

    Nokia Solutions and Networks to firma, która kompleksowo dba o potrzeby zatrudnianych rodziców i promuje zaangażowanie ojców w wychowanie dzieci. Oferują m.in. dodatkowy, pozakodeksowy 90-dniowy w pełni płatny urlop dla ojców, posiadają przyzakładowe dwujęzyczne przedszkole i żłobek, oferują dofinansowanie do żłobka, przedszkola, niani czy wypoczynku dziecka. Organizują również warsztaty zarówno dla rodziców, jak i ich dzieci oraz wsparcie psychologiczne dla pracowników.

  • State Street Bank International tworzy przyjazną przestrzeń dla swoich pracowników posiadających dzieci. Istotną rolę w poprawie dobrostanu zatrudnionych rodziców pełni dedykowana grupa pracownicza – Working Parents’ Club, która działa z powodzeniem już od ponad 10 lat. Organizuje ona m.in. warsztaty z psychologami oraz pedagogami, a także prowadzi koła wsparcia dla różnych grup rodziców, np. rodziców dzieci z niepełnosprawnością, rodziców dzieci do lat 3, itp. Wśród wielu dobrych praktyk realizuje także dedykowany program coachingowy dla pracowników-rodziców powracających z urlopów rodzicielskich.

KATEGORIA: Pracodawca Równych Szans

  • AstraZeneca Pharma to organizacja przyjazna pracownikom ze szczególnymi potrzebami. Firma stworzyła nowe piętro w biurze przystosowane dla osób neuroatypowych. Przestrzeń ta, dzięki licznym i nowoczesnym rozwiązaniom, pozwala na wyciszenie się oraz odcięcie od bodźców. Firma posiada również sieć pracowniczą dedykowaną neuroatypowości, edukuje w obszarze nieneuronormatywności i realizuje szereg inicjatyw wewnętrznych (m.in. Autistic Pride Day czy Uniwersum dyslekcji). Zapewnia wszystkim pracownikom bezpłatne wsparcie psychologiczne.
  • CD PROJEKT RED to pracodawca, który swoimi projektami zwiększa świadomość na temat neuroatypowości i niepełnosprawności. Osoby pracujące w firmie mogą skorzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego, wziąć udział w webinarach prowadzonych przez specjalistów. Prowadzone są również szkolenia z języka inkluzywnego i prostego, na bazie których powstaje zbiór dobrych praktyk. Cały czas pracuje nad dostosowaniem przestrzeni biura do potrzeb osób z niepełnosprawnościami fizycznymi i neuroróżnorodnych, wprowadzając systemy wyciszające, dostosowując oświetlenie, czy modernizując zen room dla osób potrzebujących wyciszenia.

  • DELL Products Poland, fabryka produktów Dell w Polsce to firma, która różnorodność i inkluzywność ma w swoim DNA. Firma wspiera wolontariat pracowniczy dzięki różnym grupom ERG (Employee Resource Groups), skupionym wokół działań na rzecz m.in. osób z niepełnosprawnościami, ochrony środowiska, rozwoju zawodowego kobiet i innych. W ramach jednego z projektów, pracownicy firmy opracowali kompleksowy program zatrudniania i codziennej pracy z osobami głuchymi i niedosłyszącymi w fabryce. Zrealizowane zostały szkolenia z języka migowego dla całej kadry zarządzającej oraz webinary dla wszystkich pracowników. Przeprowadzono szereg szkoleń z zakresu savoir-vivre wobec osób głuchych. Stworzona została także dedykowana przestrzeń, gdzie pracownicy z niepełnosprawnością słuchu mogą na osobności porozmawiać ze swoim przełożonym przy wsparciu zdalnego tłumacza. Wszystkie te działania miały na celu nie tylko usprawnienie wspólnej pracy, lecz także włączenie wszystkich pracowników – także tych z niepełnosprawnością – w życie fabryki. 

Grono finałowe_XIV edycja Bizneswoman Roku

Organizator konkursu: Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką
Partner strategiczny: Mastercard
Partner merytoryczny: Accenture
Partnerzy kategorii: BNP Paribas, DPD Polska, Fundacja Polska Bezgotówkowa, Google Cloud, home.pl, HUAWEI, IGT Poland, NatWest Group w Polsce, Orange
Partnerzy konkursu: Vital Voices, Humanites, Perspektywy Women in Tech
Parter gali: Ekaterra
Patronat Honorowy Konkursu: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy
Patroni medialni: PAP, ITWiz, MamStartup, Magazyn Rekruter, ONA Strona Kobiet, Imperium Kobiet, Law Business Quality, Twój STYL.pl, ISBtech, Głos Mordoru

Więcej o konkursie na stronie:
www.bizneswomanroku.pl