Fun. Tech. Future. to pomoc zawodowa dla młodzieży ze środowisk nieuprzywilejowanych, która właśnie wkracza w dorosłość. Program został stworzony z myślą̨ o młodych ludziach w wieku 18-21 lat, którzy potrzebują̨ motywacji, konkretnej wiedzy oraz profesjonalnego wsparcia, by zbudować kompetencje potrzebne do wejścia na rynek pracy. Wszystko po to, aby pomóc im w usamodzielnieniu się. 

Program realizowany jest od 2019 roku.
Właśnie zakończyła się 4. edycja programu. 

REJESTRACJA DO CAŁEGO PROGRAMU

Masz 18-21 lat?
Skorzystaj z naszego wsparcia!

Program skierowany jest do młodzieży ze środowisk nieuprzywilejowanych, opuszczającej pieczę zastępczą, domy dziecka, placówki wychowawczo-opiekuńcze i z rodzin funkcjonujących w bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej.

W tej edycji programu Fun. Tech. Future. możesz jeszcze skorzystać z:

  • warsztaty motywacyjno-rozwojowe online,
  • materiały online i e-booki wspierające w wejściu na rynek pracy,
  • webinary edukacyjne z Ekspertami Fundacji i Partnerów programu
  • wsparcie zawodowe.

Udział w programie jest bezpłatny!
 
Masz pytania. Napisz na: ftf@sukcespisanyszminka.pl
 

Młodzież opuszczająca pieczę zastępczą nie jest świadoma tego, co czeka ją na współczesnym rynku pracy. Młodzi ludzie często nie wiedzą, jak napisać CV, przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną i gdzie poszukiwać zatrudnienia. Zwłaszcza teraz, kiedy pandemia dynamicznie zmienia rzeczywistość zawodową wsparcie młodych ludzi wkraczających na rynek pracy jest niezwykle istotne. 

– mówi Olga Legosz, Współzałożycielka Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką.

Jak wygląda program Fun. Tech. Future.?

Uczestnicy programu mają okazję wziąć udział w warsztatach motywacyjnych z budowania pewności siebie oraz poczucia własnej wartości, zmiany negatywnych przekonań czy poszukiwania własnych talentów, a w warsztatach zawodowych o tworzeniu dokumentów aplikacyjnych, przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej czy budowaniu własnej marki.

W ramach Fun. Tech. Future uczestnicy mają okazję wziąć udział w warsztatach z makijażu biznesowego przeprowadzonych przez ekspertów z perfumerii Sephora. 

Wybranych 5 uczestników programu odbędzie także płatne staże w perfumeriach Sephora.

Do tej pory w programie Fun. Tech. Future. wzięło udział:

ponad 0
UCZESTNIKÓW

Gdy dostałam możliwość udziału nie byłam chętna, ale podjęłam się by uczestniczyć i nie żałuje! Dzięki tym warsztatom jestem bardziej pewna siebie i nie przejmuje się złą opinią innych. Postanowiłam, że będę starała się być lepszą wersja siebie! Dziękuje serdecznie za pomoc i wielkie rady i możliwość uczestniczenia na warsztatach. Jesteście świetni w tym, co robicie i super, że przekazujecie tę wiedzę ludziom, którzy nie są doświadczeni.

Natalia

Serdecznie dziękuję za możliwość udziału w warsztatach. Wszystkie wykłady były bardzo przydatne. Wzmocniły moją pewność siebie, pokazały jak w efektywny sposób szukać pracy oraz to, że fakt iż nie mam rodziców nie oznacza, że jestem gorsza. Warsztaty były zorganizowane oraz przeprowadzone z dużą empatią i spokojem. Jeszcze raz dziękuję.

Wiktoria

Chciałabym bardzo serdecznie podziękować za możliwość uczestnictwa w spotkaniach, które umożliwiły mi poszerzenie wiedzy oraz spędzenie czasu w interesujący sposób. Uważam, że jest to bardzo ciekawy projekt, który umożliwia rozwój wielu dziewczynom.

Patrycja

Warsztaty były super. Uważam że ta forma online jest jak najbardziej w porządku. Osoby, które prowadziły warsztaty mają ogromną wiedzę i chęć dzielenia się nią. Jestem naprawdę szczęśliwa że mogłam pogadać z fachowcami w różnych dziedzinach.

Paulina

    Dlaczego postanowiliśmy zająć się tym problemem?

    Dane są alarmujące

    Z raportu NIK opublikowanego w 2015 roku wynika, że młodzi dorośli opuszczający domy dziecka najczęściej zasilają rzesze bezrobotnych lub ustawiają się w kolejce po zapomogi.

    Dane są alarmujące! Spośród próby blisko tysiąca wychowanków, którzy podjęli próbę usamodzielnienia:
    23% korzystało ze świadczeń pomocy społecznej,
    31% zarejestrowało się w powiatowych urzędach pracy,
    14% przerwało proces usamodzielnienia,
    14% wróciło do patologicznego środowiska, z którego wcześniej trafiło do pieczy zastępczej.

    Szansa na samodzielność

    Częstym problemem jest także to, że dziewczęta nie wierząc w siebie i nie mając perspektyw na pracę, wcześnie decydują się na założenie rodziny, wypadając z rynku pracy, zanim zdążą na niego wejść. Z czasem, ich szanse na pracę i rozwój zawodowy maleją. Ten program to dla nich możliwość wyboru i praktyczna wiedza oraz zawodowe doświadczenie, dzięki którym będą mogły znaleźć pracę.

    Fotogaleria z poprzednich edycji programu