Girls Future Ready – młode Europejki na start!

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin

 

Ma 16 lat i jest świetnym dowodem na to, że świat można zmieniać w każdym wieku. Zofia Kierner, pomysłodawczyni fundacji Girls Future Ready nie rzuca słów na wiatr i już od 8 lat działa na rzecz dziewcząt i młodych kobiet.

 

Świat stoi przed Tobą otworem… Jak go zdobyć?

Świat rzuca wielkie wyzwania, a dziewczyny wchodzące w dorosłość widzą przed sobą długie i kręte schody. Nie chodzi wyłącznie o ich poczucie własnej wartości, choć z tym jest duży problem, ale również o szanse, jakie daje środowisko. Zofia Kierner od wielu lat żyje w USA i obserwuje, jak duże różnice dzielą Polskę od krajów, które przygotowują młodych do wejścia w dorosłość pod każdym względem. Jej marzeniem jest zatrzeć te granice i sprawić, by Polki miały równy start.

– Od 8 lat wspieram ten temat. Uważam, że to baza do rozwoju globalnych karier. Chińczycy, Hindusi, Singapurczycy, Dubajczycy świetnie sobie w tej kwestii radzą. W czasie licznych podróży spotkałam się z tym osobiście- wielu mądrych, wyedukowanych ludzi pięknie komunikujących się po angielsku. Polki też powinny mieć taką szansę- mówi Zosia.

Ready, steady, go!

Zespół młodych i zaangażowanych dziewczyn stworzył specjalną platformę, która będzie skupiać dziewczyny interesujące się nauką, polityką, biznesem, mediami i działaniami non-profit. W tym miejscu będzie na nie czekać wiedza i wsparcie w realizowaniu swoich projektów.

Już teraz ruszył pierwszy projekt – Girls English Ready. Dziewczyny z Polski będą mogły szlifować swój angielski pod okiem koleżanek z USA. Zdalna współpraca pozwoli nie tylko rozwijać się językowo, ale również budować relację, dowiadywać się wielu ciekawostek i otwierać się na świat. Wolontariuszki ze Stanów Zjednoczonych czekają na swoje podopieczne.

Zapisy do końca maja przez formularz- https://bit.ly/2Wpjfs5

Ważnym punktem programu jest kongres SpeakUp!Girl. Dziewczyny, które wezmą w nim udział zmierzą się ze sceną, emocjami, publicznością i zdrową rywalizacją. Nastolatki będą stawiały czoła konkursom i wyzwaniom – Girls Non-profit Ready Contest, Girls Business Ready Contest, Girls Politics Ready Contest, Girls Media Ready Contest. A wszystko to w języku angielskim.

To da im ważne umiejętności – ukształtuje ich pewność siebie, nauczy występowania i przedstawiania swoich projektów, rozwinie umiejętności przywódcze, pozwoli się wykazać i poczuć smak satysfakcji.

Wszystkie informacje i inicjatywy znajdziecie na stronie www.girlsfutureready.org.

Do Fundacji może się zgłosić każda młoda dziewczyna, która ma na siebie jakiś pomysł lub osoba, która chce wesprzeć rozwój młodych Europejek.

Fundacja rusza pełną parą. Plan jest prosty: otwierać drzwi i dawać szanse!

Zarejestruj się aby otrzymać newsletter