Sukces Pisany Szminką platforma pierwszego wyboru dla kobiet

Portal wiedzy i najnowsze trendy ze świata biznesu, start-upów, finansów oraz kobiecej przedsiębiorczości

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone
Chcesz rozwijać pracowników i zwiększać zyski? Pomoże Ci w tym grywalizacja. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat!

Chcesz rozwijać pracowników i zwiększać zyski? Pomoże Ci w tym grywalizacja. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat!

Anna Jankowiak, właścicielka firmy GrywIT

 

Grywalizacja sprawdza się w każdym obszarze działalności firmy, w którym zachowanie ludzi ma wpływ na wyniki. O tym, jak z zadań pracowników uczynić zawodową przygodę pisze Anna Jankowiak, założycielka firmy GrywIT.

Grywalizacja to dziś jeden z tych trendów, o którym mówią wszyscy. Firmy doceniają jej potencjał w angażowaniu pracowników i klientów, a także w projektach społecznych. Co ważne dla liderów i menedżerów, grywalizacja działa zarówno w przypadku młodych pracowników, millenialsów, jak i tych bardziej doświadczonych, które dzięki planszówkom rozumieją mechanizmy angażowania w grach.

Grywalizacja w HR i biznesie

Na czym dokładnie polega grywalizacja? Zarówno w obszarze HR, jak i w biznesie jest wykorzystaniem frajdy, ciekawości i innych mechanizmów znanych z gier, m.in. fabuły, punktów, rankingów, odznak, nagród. W tym przypadku jednak gra służy nie tylko zabawie, ale przede wszystkim osiąganiu konkretnych efektów biznesowych. Jest to możliwe dzięki wzmacnianiu motywacji, aktywizowaniu i zwiększaniu zaangażowania pracowników.

Jak to działa? Podobnie jak w grach. Bo grywalizacja bazuje na przyjemności, jaka płynie z pokonywania kolejnych wyzwań przez uczestników gry, nawet w przypadku rutynowych zadań. Odbywa się to nie tylko poprzez rywalizację, ale w dużej mierze poprzez współpracę z innymi graczami.

Grywalizacja to hit na świecie – a w Polsce?

Rynek polski coraz chętniej otwiera się na ten trend. Jedną z kluczowych firm, która oferuje grywalizację jest właśnie GrywIT. Kiedy 8 lat temu zaczęłam zajmować się grywalizacją, wiedziałam, że to doskonałe rozwiązanie dla biznesu, zwłaszcza w tych obszarach, w których zachowanie ludzi ma wpływ na wyniki. Dziś tworzymy gry, które wpływają na rozwój pracowników na wielu płaszczyznach. Stawiamy na elastyczność, a każda tworzona przez nas gra jest indywidualnie budowana dla klienta i dostosowana do celu, jaki chce on osiągnąć, obszaru działalności i kultury organizacyjnej firmy. Postawiłam także na łatwość dostępu – gry umieszczamy na nowoczesnej, a jednocześnie łatwej w użyciu platformie, dostępnej ze wszystkich urządzeń mobilnych. Jedynym wymaganiem jest dostęp do Internetu. Istotne jest to, że zadania wykonywane są przez pracowników w realnym środowisku pracy, dzięki czemu uczą się właściwych nawyków i postaw nie tyle na platformie, ile w praktyce.

Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy grywalizacja sprawdzi się w także w Twojej firmie, przygotowałam dla Ciebie 5 pytań, które pomogą znaleźć odpowiedź:

• Chcesz zwiększyć realizację celów oraz zaobserwować wzrost produktywności pracowników?

• Chcesz zwiększyć efektywność w obszarach: rekrutacji, onboardingu, zatrzymywania najlepszych pracowników (talent management), szkoleń, programów rozwojowych, komunikacji, dzielenia się wiedzą czy współpracy?

• Chcesz poznać receptę na rozwiązywanie wyzwań stojących przed Twoją firmą i wesprzeć realizację strategii?

• Chcesz zintegrować zespół i pozwolić pracownikom szybciej się rozwinąć?

• Jesteś zainteresowany szkoleniami, mentoringiem, coachingiem czy programami rozwojowymi z użyciem grywalizacji?

Jeśli przynajmniej na jedno z tych pytań Twoja odpowiedź brzmi tak, to znaczy że istnieje potencjał na wykorzystanie grywalizacji w Twojej firmie i współpracę z GrywIT.

DOŁĄCZ DO GRY!

Zapraszamy do kontaktu! info@grywit.pl; +48602775961; www.grywit.pl; www.grywit.com

***

O Autorce:

ANNA JANKOWIAK – Założyciel i właściciel firmy GrywIT oraz współzałożyciel i wiceprezes Zarządu INNOKREA Sp z o.o. Senior Manager z ponad 13-letnim doświadczeniem zawodowym (GE, Excelian). Jeden z najlepszych ekspertów na rynku specjalizujący się w długofalowym angażowaniu pracowników i klientów poprzez grywalizację.
Dzięki grywalizacji była w stanie osiągnąć wzrost produktywności pracowników w wykonywaniu zadań nawet do 300%. Prowadzi wysoko oceniane szkolenia, gwarantując świetną jakość i dużo najlepszych praktyk. Jest częstym prelegentem nie tylko na ogólnopolskich konferencjach, ale także na największych konferencjach branżowych w Europie. Aktywnie działa na rzecz edukacji – prowadzi Akademię Liderów Przyszłości, która wspiera kreatywność i przedsiębiorczość wśród dzieci i młodzieży. Wspiera rozwój kobiet m.in. w ramach organizacji Vital Voices. Wokalistka, także udzielająca się charytatywnie poprzez koncerty dla hospicjów, fundacji. Nominowana do tytułu Bizneswomen Roku 2017 w dwóch kategoriach: “Startup Roku” oraz “Kobieta w nowych technologiach”.

***

Materiał ukazał się w magazynie IX edycji konkursu Bizneswoman Roku.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Komentarze

może cię zainteresować

Najnowsze wpisy wybrane specjalnie dla Ciebie

Sukces Pisany Szminką

Wspieramy i promujemy kobiety od 2008 roku.

Newsletter

Jesteś ciekawy, co u nas nowego?
Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!

NEWSLETTER

Potrzebujesz jeszcze więcej motywacji, inspiracji i wiedzy?

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera!

NEWSLETTER

Potrzebujesz jeszcze więcej motywacji, inspiracji i wiedzy?

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera!