Sukces Pisany Szminką platforma pierwszego wyboru dla kobiet

Portal wiedzy i najnowsze trendy ze świata biznesu, start-upów, finansów oraz kobiecej przedsiębiorczości

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone
Chcesz jeść mniej? Pomaluj kuchnię na niebiesko! – radzi dr Marek Borowiński i tłumaczy, jak działają na nas kolory.

Chcesz jeść mniej? Pomaluj kuchnię na niebiesko! – radzi dr Marek Borowiński i tłumaczy, jak działają na nas kolory.

jak dobrać kolor do mieszkania

 

Niebieski dla zmniejszenia apetytu. Pomarańczowy lub łososiowy – wręcz przeciwnie, pomoże zachęcić niejadka do jedzenia. Rozumiejąc kolory i to jak na nas wpływają możemy też tak pomalować kuchnię, że dodawała nam energii lub wyciszała i pomagała się zrelaksować.

Dla wielu z nas kuchnia to serce domu. Z jednej strony przygotowujemy i jemy tam posiłki, z drugiej bywa miejscem spotkań towarzyskich. Jeśli więc myślimy o doborze koloru, warto przede wszystkim zastanowić się, jaką nasza kuchnia pełni rolę. Czy tylko wypijamy tam kawę przed pójściem do pracy czy często gotujemy dla rodziny i przyjaciół? Po przemyśleniu tej kwestii należy zastanowić się nad swoim charakterem, typem osobowości, prowadzonym trybem życia oraz nad tym, z kim mieszkamy.

Dlaczego to takie ważne? Ano dlatego, że każdy człowiek inaczej reaguje na barwy. Jedne z nich będą odpowiednie dla spokojnego singla, a inne dla osoby żywej oraz ruchliwej, której wszędzie jest pełno. Ważne jest aby przestrzeń wokół kreować w sposób nie tylko miły dla oka, ale także dla ducha – tłumaczy dr Borowiński, Shop Doctor i ekspert od kolorów. Ważne jest także, by kolor pasował wszystkim domownikom.

Czy da się dopasować kolor do osobowości?

Tak, o ile zna się wpływ kolorów na nasze zachowanie i emocje. Żółcie, czerwienie wyraźne barwy ścian i mebli będą dodawały nam energii. Z kolei biel i szarość na ścianach, a zieleń w dodatkach pomaga się wyciszać. Dlaczego tak się dzieje? – Fizjologicznie kolor wpływa na nasz organizm i na to jak się zachowujemy. Kolor zielony uspokaja, wycisza, powoduje, że nasz organizm nieco się tonuje – tłumaczy dr Marek Borowiński. I dlatego, jeśli chcemy zachęcić dzieci do jedzenia, warto wybrać dodatki koloru pomarańczowego lub łososiowego. A jeśli domownicy nocą zakradają się do lodówki, wystarczy, okleić ją na niebiesko lub granatowo. Kto ma problem z utrzymaniem diety, może zrobić eksperyment.

To nie trendy są najważniejsze

Dobierając kolory ścian lub dodatki nie kierujmy się trendami. A przynajmniej nie tylko nimi. Kiedy wiecie już, że kolory oddziałują na was w różny sposób, łatwiej będzie wam dobrać ten, który zapewni dobre samopoczucie. Bo to właśnie ono, a nie zgodność z przemijającymi modami jest najważniejsza. Wybierając kolory, dobrze jest też zastanowić się nad wyborem odpowiadających nam surowców, takich jak np. drewno, szkło czy laminat. – To ma być Twoje miejsce i Twoja przestrzeń. Ważne jest to, aby to pomieszczenie jak najlepiej na Ciebie oddziaływało – podsumowuje Shop Doctor, dr Marek Borowiński.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Komentarze

może cię zainteresować

Najnowsze wpisy wybrane specjalnie dla Ciebie

Sukces Pisany Szminką

Wspieramy i promujemy kobiety od 2008 roku.

Newsletter

Jesteś ciekawy, co u nas nowego?
Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!

NEWSLETTER

Potrzebujesz jeszcze więcej motywacji, inspiracji i wiedzy?

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera!

NEWSLETTER

Potrzebujesz jeszcze więcej motywacji, inspiracji i wiedzy?

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera!