Iwona Guzowska

Jak odkryć swoją wewnętrzna siłę? Uczy tego mistrzyni świata w kick-boxingu, Iwona Guzowska!

Barbara Kaźmierczak

 

– Jesteśmy wytrzymałe i zaradne, ale wszystkie czasem potrzebujemy wsparcia. Paradoksalnie im kobieta silniejsza i odnosząca większe sukcesy, tym więcej musi włożyć wysiłku by utrzymać wysoką formę psychiczną – mówi Iwona Guzowska, bokserka, kick-bokserka i była polityk. Obecnie w nowej roli życiowej prowadzi warsztaty dla kobiet według własnej metody opartej na doświadczeniach walki z emocjami zarówno na ringu jak i w życiu prywatnym. Swój autorski program warsztatów nazwała: „Kobieta jest Siłą”.

W warsztatach „Kobieta jest Siłą” Iwony Guzowskiej brały udział kobiety, które osiągnęły już sukces, ale również panie stojące przed ważnymi, trudnymi wyborami związanymi ze śmiercią bliskich, rozwodami czy problemami w pracy.

– Byłam osobą, wiecznie przepraszającą. Czułam się winna z najmniejszego powodu. Przepraszałam za rzeczy, nawet takie, na które nie miałam wpływu – mówi Anna Wilska, uczestniczka warsztatów z Guzowską w Gdańsku. – W trakcie zajęć z Iwoną zrozumiałam, że najważniejszym zadaniem dla mnie jest zbudowanie poczucia pewności, siły i szacunku do siebie. O to trzeba walczyć, przezwyciężyć wiele barier, które tkwią w nas i nie pozwalają robić tego, co naprawdę nas uszczęśliwia. Iwona Guzowska jest wojowniczką – walczy o cel, który sobie postawi i wiele można się od niej nauczyć. My kobiety, znamy się na wielu rzeczach i ze wszystkim sobie poradzimy, ale czasem potrzebna jest pomoc, a jeśli ktoś ją nam oferuje, trzeba z niej skorzystać – zaznacza.

Siła zaczyna się w głowie

Aleksandra Kobielak, mistrzyni świata fitness przyszła na warsztaty z ciekawości, chciała zobaczyć co Iwona Guzowska ma do zaoferowania takiej osobie jak ona. – W życiu liczy się siła, ale nie taka, która sprawia, że samej można odkręcić słoik albo przebiec triathlon. Nie chodzi o fizyczność!

Cała siła zaczyna się w głowie i każdy sportowiec doskonale o tym wie. Bo wygrywa nie ten, który ma przez cały rok najlepsze wyniki na treningach, ale ten, który jest niezłomny. I w decydującym momencie obroni się przed stresem wynikającym z rywalizacji – zauważa. I kontynuuje: – Na zajęciach „Kobieta jest Siłą” zobaczyłam dokładnie to, czego się spodziewałam po Iwonie, czyli szybkiej i konkretnej akcji. Iwona na warsztatach działa podobnie jak na treningach: ze zrozumieniem, ale bez użalania nad sobą. Trzeba wstać i iść dalej, bo nie ma znaczenia jak się wygląda i w jakich warunkach się wychowało. Czy stać nas na wszystko czy na nic. Każdy potrzebuje wejrzenia w siebie i wsparcia. Ja już swoje przerobiłam i z czystym sumieniem mogę polecić warsztaty z Iwoną – mówi.

Warsztaty „Kobieta jest Siłą” z Iwoną Guzowską odbędą się w Poznaniu, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/WarsztatyZGuzowska