Sukces Pisany Szminką platforma pierwszego wyboru dla kobiet

Portal wiedzy i najnowsze trendy ze świata biznesu, start-upów, finansów oraz kobiecej przedsiębiorczości

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone
Kobieta pracująca XXI wieku – ta sesja udowadnia, że podział na zawody męskie i kobiece przestał mieć sens. ZOBACZCIE!

Kobieta pracująca XXI wieku – ta sesja udowadnia, że podział na zawody męskie i kobiece przestał mieć sens. ZOBACZCIE!

Kobieta pracująca XXI wieku żadnej pracy się nie boi
Kobieta pracująca XXI wieku także żadnej pracy się nie boi

 

Kobieta nie nadaje się do takiej pracy! – z takim stereotypem wciąż można się spotkać. Ale ta sesja jest najlepszym przykładem, że nieaktualnym. Oto kobieta pracująca XXI wieku!

Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach podział na kobiece i męskie zawody już zanika. Niestety, kobiety nadal słyszą, że nie nadają się do pracy fizycznej albo trafiają na ogłoszenia, gdzie preferowani są przedstawiciele płci męskiej. Tu musimy sobie zadać pytanie, czy rzeczywiście jest jakiś zawód, którego my – kobiety wykonywać nie możemy albo nie powinnyśmy. Odpowiedź brzmi – NIE.

Sharing #newwork from#womenswork today. This is one of three shoots we did a few weeks back. Pictures is Carla Hall, a metalworker who uses many blacksmithing techniques in her craft. We had a blast creating this one as well as the motion price that should be released soon. Thank you Carla, @ezramigel @robertluessen and post finish today from @yeahnoproblem #igs #metalwork #blacksmith #steel #portrait #portraits #craft #photooftheday

Post udostępniony przez Chris Crisman (@crismanphoto)

Do takiego samego wniosku doszedł pochodzący z Kalifornii fotograf Chris Crisman. W 2016 roku stworzył serię fotografii pod tytułem Kobieca Praca (Women’s work). Bohaterką każdego ze zdjęć jest kobieta, która wykonuje stereotypowo męski zawód. Autor wpadł na pomysł wykonania takie sesji, kiedy usłyszał od jednego ze swoich znajomych o kobiecie, która jest rzeźnikiem. Wtedy uświadomił sobie, że nigdy wcześniej nie słyszał o kobiecie wykonującej ten zawód.

Believe it. Feature currently running on @thisisinsider thank you #talialakritz for not mincing my words. #portraits #womenswork #feature #valentines

Post udostępniony przez Chris Crisman (@crismanphoto)

Te kobiety żadnej pracy się nie boją!

Tak właśnie Marold Thomason – rzeźnik, a raczej rzeźniczka i właścicielka „Primal Supply Meats” w Filadelfii została pierwszą bohaterką przełamujące stereotypy sesji Crismana. Spotkanie z nią zainspirowało fotografa do znalezienia innych kobiet, które podobnie jak Thomason wykonują, jak by się mogło wydawać, mało kobiecą pracę. Począwszy od farmerek, strażaczek, poprzez poławiaczki homarów i właścicielki browaru, a skończywszy na specjalistkach od wypychania zwierząt – Crisman uwiecznia silne kobiety, które znają się na tym co robią i udowadniają niejednemu facetowi, że świetnie sobie radzą w tych zawodach.

Thank you to everyone who has reached out, shared the work, and spread the messsge with #womenswork We are thrilled with the response and hope that the attention can continue for the project.

Post udostępniony przez Chris Crisman (@crismanphoto)

Choć serię zdjęć „Kobieca Praca”, można już zobaczyć na stronie fotografa (www.crismanphoto.com), sam autor przyznaje, że praca nad nią wciąż trwa. Fotograf nadal chce dotrzeć do jeszcze większej liczby kobiet i uwiecznić ich pracę, aby cały świat mógł o nich usłyszeć. Jako ojciec chce, aby jego córka żyła w świecie pozbawionym barier i podziału na to, co „męskie” i „kobiece”. Dlatego też zachęca ją by nie ograniczała swoich marzeń i rozwijała te nawet najbardziej niekonwencjonalne pasje. Bo przecież tak jak udowadniają uwiecznione przez niego bohaterki – KOBIETY MOGĄ WSZYSTKO.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Komentarze

może cię zainteresować

Najnowsze wpisy wybrane specjalnie dla Ciebie

Sukces Pisany Szminką

Wspieramy i promujemy kobiety od 2008 roku.

Newsletter

Jesteś ciekawy, co u nas nowego?
Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!