Sukces Pisany Szminką platforma pierwszego wyboru dla kobiet

Portal wiedzy i najnowsze trendy ze świata biznesu, start-upów, finansów oraz kobiecej przedsiębiorczości

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone
Kompetencje miękkie w CV – jak je potwierdzić?

Kompetencje miękkie w CV – jak je potwierdzić?

Kompetencje miękkie mogą być kartą przetargową w CV. O ile są potwierdzone przez specjalistę.

Wyróżnienie swojego CV jest nie lada zadaniem. Poza kreatywnością, ważna jest także rzetelność prezentowanych w nim informacji. A gdyby dołączyć do swoich dokumentów aplikacyjnych raport na temat kompetencji miękkich, potwierdzony przez specjalistę? Dzięki poznaniu swojego profilu psychologicznego jesteśmy w stanie trafniej wybrać stanowisko, na które aplikujemy, a pracodawca dowiedzieć się, jak będziemy na tym stanowisku funkcjonować.

Łatwiejszy wybór

Sytuacja na rynku pracy stawia coraz wyższe wymagania zarówno wobec pracowników, jak i pracodawców. Kandydaci mają zbliżone kwalifikacje, co pociąga za sobą wzrost konkurencji na dane stanowisko. Okazuje się jednak, że kompetencje twarde w postaci wykształcenia i doświadczenia są niewystarczające. Duże znaczenie ma też to, jacy jesteśmy – czyli nasze predyspozycje psychologiczne w postaci cech osobowości, temperamentu, inteligencji, inteligencji emocjonalnej, radzenia sobie ze stresem, kreatywności, motywacji, osiągnięć, poczucia umiejscowienia kontroli, itd. Wszystkie mogą zostać zanalizowane i potwierdzone przez specjalistę. Przygotowany przez niego raport, który dołączymy do naszego CV może stać się kluczem do sukcesu. Dla nas to dodatkowy atut i profesjonalna wizytówka, dla pracodawcy udokumentowana wskazówka, która ułatwi mu dobór najodpowiedniejszych pracowników do zespołu.

Prognoza na przyszłość

Kto może przygotować taki raport? Badanie za pomocą testów i kwestionariuszy może być przeprowadzone jedynie przez osoby z wykształceniem psychologicznym, które mają odpowiednie kompetencje, aby wyciągnąć trafne wnioski na temat funkcjonowania osoby badanej. Psychologia, jako nauka, dysponuje rzetelnymi narzędziami i metodologią, które służą do obiektywnego pomiaru zachowania człowieka. Dzięki temu dowiadujemy się, jak dana osoba wypada na tle innych osób. Narzędzia psychologiczne mają także wartość prognostyczną – nie tylko pokazują, jakie cechy posiada dany kandydat, ale także pomagają przewidzieć, jak będzie się on zachowywać w przyszłości, w określonych sytuacjach zawodowych. Raport może zostać przygotowany pod konkretne stanowisko i proces rekrutacyjny lub bardziej ogólnie, po to, by badany mógł pogłębić wiedzę na swój temat.

Zaskocz pracodawcę, wyróżnij swoje CV

Psychodiagnostyka jest coraz powszechniej wykorzystywana w procesie rekrutacji. Daje możliwość rzetelnej, a przede wszystkim obiektywnej oceny cech przyszłych pracowników. Dla osoby prowadzącej rekrutację może stać się dopełnieniem rozmowy kwalifikacyjnej i narzędziem do weryfikacji dokumentów aplikacyjnych. Dla osoby ubiegającej się o stanowisko jest sposobem na wyróżnienie swojego CV wśród osób o podobnych kwalifikacjach i pozytywne zaskoczenie przyszłego pracodawcy.

Już za tydzień przeczytacie tekst o tym, dlaczego warto znać swoje kompetencje miękkie podczas wyboru stanowiska.

***

Joanna Niedziela jest psychologiem i współzałożycielką Pracowni Różnic Indywidualnych

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Komentarze

może cię zainteresować

Najnowsze wpisy wybrane specjalnie dla Ciebie

Sukces Pisany Szminką

Wspieramy i promujemy kobiety od 2008 roku.

Newsletter

Jesteś ciekawy, co u nas nowego?
Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!