Sukces Pisany Szminką platforma pierwszego wyboru dla kobiet

Portal wiedzy i najnowsze trendy ze świata biznesu, start-upów, finansów oraz kobiecej przedsiębiorczości

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone
Ale KOSMOS! Powstaje magazyn dla dziewczynek, który pomoże budować wiarę w ich kosmiczny potencjał. Dołóż swoją cegiełkę!

Ale KOSMOS! Powstaje magazyn dla dziewczynek, który pomoże budować wiarę w ich kosmiczny potencjał. Dołóż swoją cegiełkę!

Kosmos, magazyn dla dziewczynek
Kosmos, magazyn dla dziewczynek, pomoże im uwierzyć w siebie | Fot. designed by Pressfoto - Freepik.com

 

KOSMOS, magazyn dla dziewczynek, pomoże budować wiarę w ich kosmiczny potencjał. Dlaczego to takie ważne? Bo dziewczynki im więcej mają lat, tym mniej wierzą w siebie!

Aż ¼ dziewczynek w wieku 7-9 lat ma wątpliwości, czy lepiej być dziewczynką czy chłopcem. Część z nich uważa, że lepiej być chłopcem. Tymczasem 100% chłopców uważa, że dobrze być chłopcem. Dziewczynki sądzą, że odnoszą sukcesy w nauce, ponieważ są pracowite i systematyczne, a nie inteligentne czy zdolne. Uważają też, że muszą więcej i ciężej pracować na swój sukces. Rzadziej też są skłonne, by dostrzegać i chwalić się swoimi osiągnięciami.

Z drugiej strony polskie dziewczęta zaliczają się do najbardziej ambitnych na świecie. Częściej niż chłopcy chcą podjąć prestiżową pracę (20% różnicy). Mamy też rekordową w Europie liczbę studiujących kobiet. Stanowią one 57% wszystkich studentów. „Odnoszą też lepsze wyniki w nauce, prawie we wszystkich dziedzinach. Są kreatywne, wrażliwe i pełne życia” – piszą założycielki Fundacji Kosmos.

Dlaczego więc ich wiara w siebie zamiast rosnąć, z wiekiem maleje, a często znika? CZYTAJ WIĘCEJ.

„Wierzymy, że dziewczynki urodzone w XXI w. mogą zmienić powyższe statystyki jeśli otrzymają odpowiednie wsparcie” – dodają i przedstawiają ciekawe rozwiązanie: KOSMOS, dwumiesięcznik dla dziewczynek w wieku 7-11 lat, który pomoże im rozwinąć ich kosmiczny potencjał! A że w Polsce żyje aż milion dziewczynek w tym wieku, jest o co zawalczyć.

Ciekawa jest nie tyle formuła, co idea, która stoi za magazynem. Będzie bowiem nie tylko walczył z panującymi stereotypami, pokazywał rozmaite kobiece wzory do naśladowania w różnych dziedzinach – biznesie, nauce, kulturze, ale będzie także budował dziewczyńskość w wielu jej wymiarach. To ważne, bo będzie uświadamiało, że nie ma jednego wzorca kobiecości i jednej roli, jaką ma pełnić kobieta.

Kosmos będzie także wzmacniał ich pewność siebie, pokazywał jak rozwijać się w zgodzie ze sobą i swoimi pasjami, a przede wszystkim, że nie ma rzeczy, które nie nadają się dla dziewczyn. Jeśli także w to wierzycie, dołączcie do kosmicznej społeczności kobiet i dołóżcie swoją cegiełkę, żeby dziewczyny z Fundacji mogły zrealizować swój projekt.

Zbiórka trwa na POLAK POTRAFI.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Komentarze

może cię zainteresować

Najnowsze wpisy wybrane specjalnie dla Ciebie

Sukces Pisany Szminką

Wspieramy i promujemy kobiety od 2008 roku.

Newsletter

Jesteś ciekawy, co u nas nowego?
Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!

NEWSLETTER

Potrzebujesz jeszcze więcej motywacji, inspiracji i wiedzy?

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera!

NEWSLETTER

Potrzebujesz jeszcze więcej motywacji, inspiracji i wiedzy?

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera!