Księżna Diana cytaty

11 cytatów Księżnej Diany, które otworzyły nam serca i są inspiracją, by wspierać innych

Dagny Kurdwanowska

20 lat temu w wypadku samochodowym zginęła Księżna Diana. Była jedną z pierwszych osób publicznych, za którymi krok w krok podążali paparazzi, czekając na każdą wpadkę, skandal, potknięcie. Jej życie osobiste do dziś jest przedmiotem spekulacji i sensacyjnych doniesień. Ona jednak dystansowała się od tego stanowczo i starała się żyć po swojemu. Jej pasją i życiową misją była pomoc potrzebującym.

Odważnie pokazywała jak ważne jest współczucie, zaangażowanie we wsparcie dla osób wykluczonych i uważność na tych, którzy mają mniej. Zapamiętajmy ją jako niezależną i odważną kobietę, która swoją siłę czerpała z tego, że kierowała się głosem serca. Te słowa Księżnej Diany szczególnie zapadły w nasze serca:

1. Królowa ludzkich serc

Zawsze wiedziałam, że nie będę kolejną królową. Sądzę, że inni też nie widzą mnie w tej roli. Chcę być królową ludzkich serc, a nie królową tego kraju.

2. Zapomnij o zasadach

Robię wszystko inaczej, bo nie trzymam się zasad. Kieruję się bowiem nie rozumem, ale idę za głosem serca. I chociaż to jest przyczyną moich kłopotów, nie mam o to pretensji.

3. Nie oczekuj nagród

Rób dla innych coś dobrego bez oczekiwania na nagrodę. Niech wystarczy ci świadomość, że ktoś kiedyś zrobi to samo dla ciebie.

4. Jesteś wiele warta

Każdy zasługuje na to, by go cenić. Każdy ma w sobie potencjał, by dać coś z siebie.

5. Nie bądź obojętna na cierpienie innych

Gdziekolwiek widzę cierpienie, tam chcę być i robić to, co w mojej mocy, żeby pomóc.

6. Wbrew społecznym oczekiwaniom

Od wczesnego dzieciństwa wiele osób wyrasta w przekonaniu, że oczekuje się od nich tylko tego, żeby byli idealni. Nie czują jednak, że mają prawo, by pokazać swoje prawdziwe uczucia i emocje – to, że mają w sobie poczucie winy, czują do siebie wstręt, mają niskie poczucie wartości. Tworzy się w nich poczucie, że powinni rozpuścić się jak lekarstwo i zniknąć.

7. Zwyczajna dziewczyna

Wcześniej byłam nikim. W następnej chwili byłam księżną Walii, matką, zabawką mediów i członkiem rodziny królewskiej, a to stanowczo za dużo do zniesienia dla jednego człowieka.

8. Wsparcie dla kobiet

Każdy człowiek rodzi się z unikalnym zestawem umiejętności i talentów. Jako społeczeństwo jesteśmy winni kobietom stworzenie wspierającego środowiska, w którym będą mogły rozwijać swoje talenty i osiągać więcej.

9. Brak miłości

Najgorszą chorobą naszych czasów jest to, że tak wiele ludzi cierpi z powodu tego, że nie są kochani.

10. Znaj swoją wartość

Nie chcę drogich prezentów. Nie chcę, żeby ktoś mnie kupował. Mam wszystko, czego potrzebuję. Potrzebuję kogoś, kto będzie mnie wspierał, kto sprawi, że poczuję się bezpiecznie.

11. Spełnienie

Niektórzy uważają, że na koniec dnia liczy się tylko to, czy masz mężczyznę. Tak się składa, że dla mnie lepszym rozwiązaniem jest spełnienie w tym, co robię.

CZYTAJ TAKŻE: 25 CYTATÓW WSPANIAŁYCH KOBIET, KTÓRE DODADZĄ CI ODWAGI DO DZIAŁANIA