Ludzie fundacji

Olga Kordys Kozierowska

Multibaba, dziennikarka biznesowa, działaczka społeczna, mówczyni, pisarka, mentorka i aktorka teatralna. Prezeska Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką. Ekspertka ds. różnorodności i polityk włączania.

Jej audycje i programy emitowano m.in. w Radio PiN, TVN24, TVP2, RMF Classic czy ChilliZet. Obecnie tworzy podcasty “Update” oraz “Sukces Pisany Szminką” dystrybuowane na czołowych platformach takich jak Spotify czy Apple Podcasts. Od 2018 roku prowadzi autorski program DNA SuXesu na Youtube. Autorka książek „Sukces Pisany Szminką”, „Power PODręcznik”, „Mój przyjaciel kryzys” oraz audiobooka „21 DNI Przebudzenie”.

Pomysłodawczyni ogólnopolskiego konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku, który od ponad 12 lat nagłaśnia i nagradza przedsiębiorcze kobiety oraz mężczyzn realizujących politykę różnorodności. W ramach Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką stworzyła największy program aktywizacji zawodowej kobiet Sukces TO JA oraz aplikację MyOla – mobilną przyjaciółkę, mentorkę i doradcę biznesowego w jednym. Wraz z Olgą Legosz i Ambasadorek Paulem Wojciechowskim zainicjowała powstanie Klubu Champions of Change działającego na rzecz rozwoju i wdrażania polityki diversity&inclusion w największych korporacjach w Polsce.

W 2014 roku trafiła do grona 25 liderów Polski na przyszłe 25 lat. W 2017 roku zdobyła tytuł Inspiratorki Biznesu w konkursie organizowanym przez Agencję Informacyjną Newseria, a w 2018 otrzymała prestiżową nagrodę Women’s Tertiary European Award. W 2012 roku zdobyła statuetkę w konkursie Pozytywista Roku organizowanym przez Fundację Wokulski.

Absolwentka Warszawskiego Studium Aktorskiego m. Lucyny Kobierzyckiej oraz warsztatów Method Acting Roberta Castle. Autorka scenariusza i odtwórczyni głównej roli w spektaklu „Wysokie C“, którego premiera online odbyła się w maju 2020.

Olga Legosz

Wiceprezeska Fundacji Sukces Pisany Szminką, ekspertka z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi z ponad 15-letnim doświadczeniem w polskich i zagranicznych korporacjach. Reprezentuje unikalne i nowatorskie podejście do edukacji młodego pokolenia.

Autorka największych polskich restrukturyzacji w obszarze HR. Laureatka wielu nagród z obszaru Employer Branding. W ramach Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką stworzyła program edukacyjny oraz platformę YEP.academy zawierającą innowacyjne narzędzia i treści, które mają pomóc młodym ludziom w planowaniu swojej drogi zawodowej. Jest również pomysłodawczynią unikalnej gry edukacyjnej YEP na smartfony. Skierowana do młodzieży przygodowa gra tekstowa ma na celu rozwój kompetencji społecznych. Zdobyte w grze umiejętności mają ułatwić im poruszanie się po rynku pracy.

W 2019 roku zainicjowała kampanię społeczną #Wybieram skierowaną zarówno do młodzieży jak i do rodziców. Jej głównym celem było uświadomienie, że to kim chcemy być – jest i powinno być naszym własnym, przez nikogo nie narzuconym wyborem.

Pomysłodawczyni akcji społecznej #NiePrzepraszamZa zrealizowanej przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką, która w ciągu jednego miesiąca dotarła do ponad 4,5 mln kobiet w Polsce, z hasztagiem akcji opublikowano ponad 500 postów na Instagramie i Facebooku, generującym tym samym ponad 500 000 interakcji.

Olga jest także założycielką Akademii dla dzieci z Autyzmem – BlueBees, której misją jest działalność na rzecz osób z zaburzeniami rozwojowymi, w tym szczególnie z ASD. Prowadzi profil na Instagramie jako @nomadmum81.

Dominika Jajszczak

Menedżer ds. projektów w Fundacji. Związana z Sukcesem Pisanym Szminką od 2015 roku. Ogarniacz czasoprzestrzeni – wszystkich i wszystkiego.

Redaktorka portalu sukcespisanyszminka.pl, dedykowanej kolumny na onet.pl oraz social mediów Fundacji. Dowódca taktyczny oraz operacyjny aplikacji MyOla i programu Sukces TO JA, w którym uczestniczy rocznie 250 000 Polek. Naczelniczka produkcji programu DNA SuXesu na Youtube i podcastów “Sukces Talks“. Koordynuje sieć Ambasadorek Fundacji w całej Polsce. Źródło epidemii pozytywności i humoru. Mistrzyni szaradziarstwa, która zna już wszystkie „trudne słowa” wypisane na marginesach krzyżówek panoramicznych. Prywatnie podróżniczka z wielkimi aspiracjami odwiedzenia wszystkich kontynentów świata. Uzależniona od kina, seriali i filmów. 

Kontakt: dominika.jajszczak@sukcespisanyszminka.pl

Magda Mikos

Menadżer ds. projektów. Dołączyła do zespołu Fundacji w 2019 roku. Jej drugie imię to relacje i networking

Ma ponad 15-letnie doświadczenie w obszarze marketingu, zbudowane na pracy w korporacjach jak również w agencjach marketingowo-eventowych i PR. W Fundacji odpowiada za Konkurs Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku, który od ponad dekady nagradza wyjątkowe przedsiębiorczynie i przedsiębiorców – kobiety, które nie boją się realizować odważnych biznesowych społecznych i kulturalnych projektów oraz mężczyzn, którzy wspierają kobiety w swoich środowiskach pracy i realizują politykę różnorodności. Prowadzi również edukacyjny projekt FUN.TECH.FUTURE, który zapewnia wsparcie merytoryczne dla dziewcząt z placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domów dziecka oraz rodzin zastępczych wchodzących w dorosłość i na rynek pracy. Do tej pory w programie wzięło udział ponad 250 dziewcząt. Mistrzyni tabelek excelowych i tortów bezowych. Często rozpuszcza redakcję przynosząc wypieki własnej roboty. 

Kontakt: m.mikos@sukcespisanyszminka.pl

Anna Flis

Anna Flis

Jej motto to: Bój się i Rób swoje! Liderka projektu Champions of Change w Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką

Prezes, Członek Zarządu, Przedsiębiorca, Praktyk Biznesu, Dyrektor Zarządzający z 17 letnim doświadczeniem w międzynarodowej korporacji General Electric, która sprawdziła się w wielu obszarach organizacji. Ma doświadczenie w zarządzaniu zespołami + 40 FTE do +500 FTE. Laureatka nagród za: wyniki sprzedaży, usprawnienia w procesach, zrządzanie zespołami oraz nastawienie na potrzeby klientów. COO Expertsender oraz CEO i założyciel Training Designers. Twórczyni 3 start-upów. Finalistka konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku w kategorii Korporacja. Autorka cyklu artykułów dla „Personel Plus” dotyczących aktualnych trendów w HR oraz rozwoju najwyższej kadry managerskiej. Ambasadorka programu Sukces TO JA, mentorka w programie Vital Voices Poland Chapter i w programie wsparcia przedsiębiorstw ekonomii społecznej prowadzonej przez „Dobra Robota”. Współautorka cyklu warsztatów „Transformacja HR” zakończonych międzynarodową certyfikacją. 1 z 10 Kobiet, które „trzęsą biznesem” wg Gazety Finansowej.

Kontakt: a.flis@sukcespisanyszminka.pl

Zarejestruj się aby otrzymać newsletter