Sukces Pisany Szminką platforma pierwszego wyboru dla kobiet

Portal wiedzy i najnowsze trendy ze świata biznesu, start-upów, finansów oraz kobiecej przedsiębiorczości

Mamo działaj!

Mamo działaj!

Najpierw Aneta Rydz napisała książkę – „Mamo DZIAŁAJ – 100 dni do zmiany dla każdej mamy”. Teraz startuje z nową akcją – MamOdLOT. Zobacz, jak ją wesprzeć, by mogła nagrać audiobook!

Najpierw Aneta Rydz napisała książkę – „Mamo DZIAŁAJ – 100 dni do zmiany dla każdej mamy” (fragmenty prezentujemy poniżej). Teraz startuje z nową akcją – MamOdLOT. Zaprosiła do swojego projektu cztery odLOTOWE kobiety, nie wszystkie mamy, i spontanicznie stworzył się zespół na odLOcie.
Wierzą, że ich pomysły będą miały niezwykłą moc rażenia, dlatego któregoś dnia skrzyknęły się na kawę i postanowiły same dać MAMIE Głos i zrobić ją NA Głos. Chcą udowodnić, że wspólnie działając – można więcej. Ich celem jest dotarcie do jak największej ilości Mam, dla których pierwszy krok do zmian, do zadziałania jest trudny. Swoją pasją i zaangażowaniem pokazują, że nigdy nie jest za późno na nowy START.

Teraz proszą Was o wsparcie, by mogły sfinansować nagranie audiobooka. Wystarczy wejść na POLAK POTRAFI i dorzucić swój grosz!

cover_zrob_z_nami_audiobooka

Przeczytaj fragmenty książki Mamo Działaj!

Na wstępie

Zanim zaczniesz czytać poszczególne dni, chciałabym Cię poznać i pragnę, żebyś Ty poznała mnie.
Ta książka ma wnieść w Twoje życie nadzieję, wiarę w siebie i zmotywować Cię do zrobienia pierwszego kroku w kierun­ku zmian. Nie jest to łatwe zadanie, bo trzeba pokonać swój lęk i strach, ale warto zacząć, bo wtedy rozpocznie się nowy etap w Twoim życiu.

Twoje życie ma być pełne miłości, uśmiechu, radości, zado­wolenia, satysfakcji. Zasługujesz na to, bo jesteś wspaniałą kobietą i matką. Każda z nas ma w sobie siłę do działania. Nawet jeżeli teraz myślisz, że te słowa nie opisują Ciebie, tyl­ko inną osobę, to wyobraź sobie, że za rok taka właśnie bę­dziesz.

Przygotowując filmy i materiał do tej książki, zastanawiałam się, do kogo chcę ją adresować. Chcę, aby pomogła tym ko­bietom i Mamom, którym coś w duszy gra i bardzo chciały­by coś zrobić w swoim życiu, ale nie do końca wiedzą, co, a nawet, jeśli wiedzą, to tak bardzo się boją, że tego nie robią… (albo na pół gwizdka)

Czujesz, że to właśnie Ty? Zmagasz się z trudami życia co­dziennego, a w głębi serca czujesz, że nie o to Ci chodzi?

Chcesz w życiu naprawdę czegoś więcej i masz dość narze­kania? Chcesz się uśmiechać, cieszyć i być po prostu szczęśliwa? Możesz to zmienić, ale nie mam dla Ciebie gotowej recepty. To Twoje życie i Ty podejmujesz decyzje.
Często w książce będę nawiązywać do własnych doświad­czeń. Myślę, że to pomoże Tobie poznać mnie, moje myśli, moją postawę życiową. Nie wiem, jakie Ty, Czytelniczko, masz doświadczenia, ale ja piszę tylko o swoich – wyniesio­nych z domu przekonaniach, moich wyborach i decyzjach, które nie zawsze były mądre.

Tworząc ten projekt, postawiłam na uczciwość i prawdo­mówność.

Wiem, że książka trafi też w ręce kobiet, które osiągnęły suk­cesy, i mam nadzieję, że wniesie również w Wasze życie coś nowego. Być może wrócą wspomnienia o tym, jak było na początku tej drogi.
Najważniejszym dla mnie przesłaniem całego projektu jest zainspirować Ciebie do działania. To, jak żyjemy, wpływa na nasze najbliższe otoczenie – na dzieci. To dla nich jesteśmy pierwszymi liderkami w ich życiu. Dajemy przykład naszą postawą, a to, co robimy dziś, wpłynie na nasze dzieci ju­tro. Nasze dzieci będą przyszłym społeczeństwem.

Pokażmy więc, że trzeba podejmować wyzwania, dążyć do celu, pod­nosić się z porażek, popełniać błędy i szukać rozwiązań.
Mamo, działaj od dziś!
Inspirującego czytania!

Ma za sobą co najmniej rok przerwy w pracy. Wypełnia ją radość i ekscytacja. Jednak głowę ma pełną wyobrażeń, że jej pozycja mocno się w tym czasie osłabiła. Ma przeczucie, że wraca do świata, który nie jest dla niej przychylny i w którym bardzo trudno będzie jej się odnaleźć. Dla mamy, która planuje wznowienie kariery w nowym miejscu, ważna jest świadomość, przed jakimi wyzwaniami staje, jakie czekają na nią pułapki i jak się do tego powrotu przygotować – przeczytaj tekst o tym, jak się przygotować do powrotu do pracy, kiedy jesteś mamą.

1 Dzień
Droga Mamo!

Zaczynamy przez kolejnych 100 dni zmieniać swoje życie, swoje nawyki, abyś była w swoim życiu szczęśliwa.
Bycie szczęśliwym jest Twoim osobistym wyborem. Trudno jest jednak być szczęśliwym, jak wszystko idzie nie tak… Właśnie w ten sposób myślimy, pozwalając sobie na „zwa­lanie” winy na otoczenie. Nie podejmujemy działań, które mogą coś w naszym życiu zmienić. Tak naprawdę czekamy często aż „samo” się zmieni i nigdy to nie następuje. Aby się cokolwiek zmieniło, potrzebna jest zmiana w nas samych. Masz w sobie siłę daną Ci przez Boga, aby żyć tak, jak chcesz, aby pokonywać trudności, udoskonalać siebie i pomagać in­nym.
100 dni jest dla Ciebie czasem do zmiany, abyś była szczę­śliwa, spokojna, silna i zdecydowana żyć po swojemu. 100 dni to przekazanie Ci podstawowych reguł działania, które są sprawdzone, i warto, abyś zaczęła je stosować od dziś.
100 dni mogą być dla Ciebie wskazówkami, które pozwolą Ci umocnić Twój system wartości. To ma być dla Ciebie mo­tywacją do tworzenia Twojej własnej filozofii życia i systemu wartości, który wprowadzisz do Twojego życia.

Co trzeba zrobić?

Codziennie przeczytaj tych parę słów, na na You Tubie znaj­dziesz filmiki. Wysłuchaj tego krótkiego przesłania – zajmie Ci to minutę, czasem dwie lub trzy. Masz w sobie wszystko, czego potrzebujesz, aby być tam, gdzie chcesz. Jeżeli jeszcze tam nie jesteś, to dlatego, że brak Ci wiary, że może to być możliwe. Nie dam Ci siły czy wiary, bo to powinnaś zbudo­wać w sobie sama.
Dam Ci w zamian wsparcie, będę myślała o każdej mamie, która tę książkę zakupiła, i dawała energię potrzebną do podjęcia wyzwania. Mocno wierzę w Ciebie. W to, że dasz radę. Wierzę, że jeżeli podjęłaś działanie, to nic Cię już nie za­trzyma i wytrwasz. Właśnie wytrwałość będzie najlepszym nawykiem, jaki zyskasz, sumiennie zaglądając do książki każdego dnia.

Zastanów się: Co mogę zrobić dziś?

Twoje zadanie na dziś – załóż zeszyt, notes na notatki i zapisz jedną małą czynność, którą będziesz wykonywać codziennie przez kolejny tydzień. To będzie Twój pierwszy mały cel. Tak, będziesz miała cel, który zrealizujesz! Podpowiem Ci – obiecaj sobie nawet małą rzecz, ale zrób to i dotrzymaj sobie słowa (np. wstawanie wtedy, gdy zadzwoni budzik, 50 pa­jacyków na rozruch rano, 20 minut czytania). Dotrzymując sobie słowa, budujemy zaufanie do siebie, do swoich umie­jętności i wierzymy w siebie. To powoduje, że w przyszłości pojawia się w nas odwaga na podejmowanie coraz trudniej­szych wyzwań.

Powodzenia!
Trzymam kciuki!
Dasz radę!

 

Motto specjalnie dla Ciebie:
Jesteś wyjątkowa!
„Twoje działanie i tylko twoje działanie określa twoją wartość” J. Fichte

2 Dzień

Ustaliłaś wczoraj jeden mały cel. Stał się on dla Ciebie prio­rytetem. Skoncentruj się na jego wykonaniu. Niech Cię nic nie rozprasza. Albo inaczej – nie pozwól, aby Cię cokolwiek rozpraszało, i zrób to, co masz zrobić. Trudno na początku będzie Ci oddzielić to, co naprawdę ważne, od tego, co jest tylko pilne. Tak naprawdę to w pierwszej kolejności robimy zazwyczaj rzeczy pilne, natomiast rzeczy ważne często zo­stawiamy na później. To się jednak zmienia, gdy do głosu dochodzą Twoje priorytety.

Priorytety odzwierciedlają Twoje wartości, jakimi się w ży­ciu kierujesz, zasady, według których żyjesz. Nawet jeżeli się nie zastanawiałaś nigdy nad tym głębiej, to i tak masz swoje priorytety albo te, które Ci zostały narzucone na przestrzeni lat w procesie wychowania, nauki i oczekiwań społecznych. Z jednymi się czujesz dobrze, co oznacza, że do Ciebie „pa­sują”, z innymi nie i trzeba zastanowić się, jak te priorytety zmienić.

Dlaczego priorytety są tak ważne? Jeżeli ich nie będziesz mia­ła, to wpadniesz w „gonienie własnego ogona”. Wtedy ma się takie poczucie, że wszystko jest ważne, że wszystko jest do zrobienia tu i teraz. A gdy kończy się dzień, siadasz zmę­czona i okazuje się, że tak właściwie nie zrobiłaś nic, z czego mogłabyś być zadowolona. Nie podjęłaś żadnego prawdzi­wego wyzwania w zgodzie ze swoimi priorytetami i dlatego może się pojawić to uczucie niezadowolenia na koniec dnia.

Popatrz teraz na cel, który sobie postawiłaś. Jeżeli jest duży, to warto się zastanowić, jak rozbić go na mniejsze cele – tzw. zadania do zrealizowania. Będzie to wtedy seria czynności do zrobienia, aby cel osiągnąć. To tylko sprawi, że cel sam w sobie nie będzie Cię już tak przerażał. Będzie bardzo realny, a Ty małymi kroczkami go zrealizujesz.
Czasem też jest tak, że mamy cel, jednak nie do końca wiemy, jak go osiągnąć. Myślę, że tak jest też trochę w moim przy­padku. Mam ogromny cel. Nie do końca wiem, jak go osią­gnąć – nie posiadam wystarczającej wiedzy, jednak wierzę, że droga się znajdzie. Po prostu działam. To, co już umiem zrobić, robię, to, co mogę zaplanować, planuję, uczę się no­wych umiejętności i jestem cierpliwa.

Zastanów się: Co mogę zrobić dziś?

Mam dla Ciebie propozycję na dziś – zastanów się nad swo­imi wartościami, priorytetami i dużymi celami.
W zeszycie, który specjalnie założyłaś, aby spisywać w nim swoje przemyślenia, cele i inne ciekawe rzeczy, zapisz swoje wartości (jeżeli chcesz, możesz to zrobić na kartce, kompute­ra nie polecam, bo jest zbyt rozpraszający, a Ty potrzebujesz teraz skupienia).

Jeżeli nie wiesz, jak je określić, daj sobie czas. Odpowiedź znajdziesz w sobie. Zastanów się, co jest dla Ciebie najważ­niejsze jako człowieka, który chce po sobie zostawić coś war­tościowego i zmienić choć jakąś malutką część świata.
Mała podpowiedź – wartości można podzielić na wewnętrz­ne, czyli te, które mamy bardzo głęboko w sercu, i zewnętrz­ne, czyli te narzucone przez otoczenie, środowisko w jakim się wychowywałaś (oddziel je od siebie i zajmij się tylko we­wnętrznymi). Abyś mogła stosować się do swoich wartości, respektuj zasady, według których działasz każdego dnia.

Moje najważniejsze wartości wewnętrzne – napisz 7 (rodzi­na, zdrowie, Bóg, rozrywka, podróże, miłość, pieniądze…)

Następnie uporządkuj je w kolejności od tej najważniejszej do najmniej ważnej i do każdej wartości wypisz zasady, któ­rymi się kierujesz. To pozwoli Ci zweryfikować, czy działasz tak, jakbyś chciała, tj. czy czujesz się szczęśliwa i spójna we­wnętrznie.

 

Motto specjalnie dla Ciebie:
Myśl sercem!
„Nie osiągnąłem zrozumienia fundamentalnych praw rządzących Wszechświatem dzięki racjonalnemu rozumowi” A. Einstein

Komentarze

może cię zainteresować

Najnowsze wpisy wybrane specjalnie dla Ciebie

Sukces Pisany Szminką

Wspieramy i promujemy kobiety od 2008 roku.

Newsletter

Jesteś ciekawy, co u nas nowego?
Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!

Na tej stronie wykorzystujemy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach analitycznych oraz w celu zapewnienia prawidłowego działania strony. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia w swojej przeglądarce. Zobacz więcej w Polityce Prywatności.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close