Piotr Dziwok, Prezes Zarządu Shell Polska od 2011 roku

Od 1994 roku jest związany z Shell, gdzie pełnił wiele ról zarówno na poziomie regionalnym, jak i globalnym. Prowadził Shell Chemicals w Europie Środkowo-Wschodniej, pełnił również funkcję członka zarządu Shell Brazil i dyrektora Shell Chemicals w Ameryce Łacińskiej. Był także odpowiedzialny za marketing oraz wdrożenie zmian w Shell Global Fuel Cards. Piotr Dziwok jest współtwórcą centrum Shell Bussiness Operations w Krakowie, gdzie przez ponad 6 lat obejmował funkcję Dyrektora Generalnego.

W maju 2017 objął stanowisko Dyrektora Generalnego globalnej funkcji Contracting and Procurement Operations, kontynuując swoje obowiązki Prezesa Zarządu Shell Polska.

Od wielu lat Piotr Dziwok aktywnie działa w strukturach ABSL, wspierając sektor nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce. Od 2016 roku zajmował pozycję Wiceprezesa oraz Członka Zarządu ABSL w Polsce. W grudniu 2017 roku został wybrany na Przewodniczącego Rady Strategicznej ABSL.

Jest absolwentem Politechniki Moskiewskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Ukończył MBA w Carlson School of Minnesota.

Dlaczego zaangażowanie w działania klubu są dla Was ważne i co chciałby zmienić działając w klubie?

Nie bez powodu obecnie w Shell Polska 61% zatrudnionych menadżerów to kobiety. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że firmy, w których zasiadają one na wysokich stanowiskach, osiągają lepsze wyniki finansowe. Wierzymy, że mądre zarządzenie różnorodnością, również płciową, pozwala na efektywne wykorzystanie bardzo szerokiej puli talentów i kompetencji, których brakuje w jednolitych zespołach. Właśnie dlatego w Shell bardzo chętnie aktywnie angażujemy się w inicjatywy wspierające różnorodność. Należy do nich szeroka działalność Fundacji Sukces Pisany Szminką.


Będąc członkiem klubu Male Champion of Change chciałbym przede wszystkim pomagać w burzeniu nadal funkcjonujących barier dla rozwoju kobiet w nauce i biznesie. Jako prezes firmy energetycznej, która jest uważana za typowo męskie miejsce pracy, uważam za swój priorytet zwiększenie liczby kobiet na wysokich i prestiżowych stanowiskach – również w sektorach, które do tej pory były uważane za typowo męskie. Równie ważne jest dla mnie utrzymanie sprawiedliwych płac i likwidacja różnic w wynagrodzeniach, które powinny wynikać tylko i wyłącznie z reprezentowanych przez daną osobę kompetencji, a nie czynników niezwiązanych z pracą, do których należą: płeć, wiek, kolor skóry czy orientacja seksualna.