Sukces Pisany Szminką platforma pierwszego wyboru dla kobiet

Portal wiedzy i najnowsze trendy ze świata biznesu, start-upów, finansów oraz kobiecej przedsiębiorczości

Na zgłoszenia do konkursu czekamy do 30 listopada! Dlaczego warto to zrobić? Zobacz, co mówią laureatki Bizneswoman Roku.

Na zgłoszenia do konkursu czekamy do 30 listopada! Dlaczego warto to zrobić? Zobacz, co mówią laureatki Bizneswoman Roku.

fot. Maksymilian Rigamonti

 

Konkurs Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku od 8 lat z ogromnym powodzeniem nagradza kobiety sukcesu. Otwiera przed nimi możliwości rozwoju, pozyskania partnerów biznesowych oraz inwestorów. Nagłaśnia ich sukcesy na skalę ogólnopolską i tworzy sieć kobiecego networkingu. Wszystko po to, aby przyczynić się do wzmocnienia roli kobiet w życiu gospodarczym Polski.

– Celem naszego konkursu jest nie tylko uhonorowanie przedsiębiorczych i kreatywnych kobiet realizujących ambitne projekty, ale przede wszystkim nagłośnienie ich sukcesów i wsparcie ich w pozyskaniu partnerów biznesowych oraz inwestorów. Zależy nam, żeby efekty konkursu były wymierne i konkretne, dając szansę na rozwój biznesu. Wszystko po to, aby przyczynić się do wzmocnienia roli kobiet w życiu gospodarczym naszego kraju i promowania polityki różnorodności – tłumaczy Olga Kozierowska, pomysłodawczyni konkursu i współzałożycielka Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką.

Dlaczego warto się zgłosić i co dała im nagroda w konkursie, zapytałyśmy laureatki poprzednich edycji.

Izabela Lewandowska, współtwórczyni marki La Millou, Bizneswoman Roku 2013

Zdobycie tytułu Bizneswoman Roku zastało nas w bardzo trudnym momencie naszej działalności. La Millou rozwijało się tak szybko, że czasem nie nadążałyśmy. Pojawił się pierwszy kryzys, wszyscy nam gratulowali sukcesów, a my borykałyśmy się z różnymi problemami. Nagroda Sukcesu Pisanego Szminką dodała nam odwagi, siły i przede wszystkim poczucia, że damy radę. I dajemy do dziś, dzień po dniu.

Drogie Panie walczcie o swoje marzenia, zamiast myśleć i gdybać – działajcie. Najwyżej będziecie żałować, że czegoś spróbowałyście, a nie żałować, że nawet nie dałyście sobie szansy. W środku tak naprawdę jesteśmy odważniejsze i bardziej zdeterminowane od mężczyzn tylko mamy problem z wydobyciem tej odwagi. A w tym właśnie pomaga Olga Kozierowska

Zuzanna Sielicka-Kalczyńska i Julia Sielicka-Jastrzębska, twórczynie marki Whisbear, Bizneswoman Roku 2016, w IX edycji dołączyły do Loży Ekspertów konkursu

Biznes nadal w powszechnej świadomości jest domeną męską. Nie jest łatwo być kobietą, matką i bizneswoman. Z drugiej strony kobiecość daje nieporównywalną siłę i inteligencję emocjonalną, którą można wykorzystać z sukcesem w biznesie. Konkurs taki jak Bizneswoman Roku dodaje skrzydeł i upewnia w tym, że nasze miejsce jest właśnie w biznesie. Co więcej jest kopalnią cennych kontaktów, a te w biznesie są nie do przecenienia. Dla nas był to też moment, który pozwolił nam jeszcze bardziej uwierzyć w siebie, a wraz z pewnością siebie, przyciągnąć do Whisbear kolejne sukcesy. Konkurs Bizneswoman Roku dał nam wiele, teraz to my chcemy wesprzeć inne kobiety w ich działaniu. Z ogromną przyjemnością przyjęłyśmy miejsce w Loży Ekspertów. Bycie w Loży Ekspertów daje możliwość poznania nowych innowacyjnych biznesów i ludzi za nimi stojących. Dla nas to przede wszystkim ogromna dawka inspiracji, ale też prestiż bycia w samym środku kobiecej elity biznesu.

Ewa Dudzic i Monika Żochowska, Phenicoptere, Bizneswoman Roku 2015, w IX edycji dołączyły do Loży Ekspertów konkursu.

Sukces Pisany Szminką jest bardzo ważną inicjatywą, która wspiera i promuje kobiecą przedsiębiorczość. Konkurs «Bizneswoman Roku» nie tylko wydobywa na światło dzienne biznesowe sukcesy Polek, doceniając ich ciężką pracę, pomysłowość, wytrwałość i odwagę, ale też inspiruje inne kobiety do działania. W zeszłym roku zdobyłyśmy nagrodę w kategorii «Moja Firma». Wygrana dała nam ogromną motywację do działania i dalszego rozwoju naszej spółki. Możliwość współtworzenia tegorocznej Loży Ekspertów to dla nas wielki zaszczyt. Na co dzień wspieramy nasze koleżanki, które zdecydowały się otworzyć własne firmy, dzielimy się pomysłami, wymieniamy doświadczeniami, inspirujemy się i motywujemy się wzajemnie. To dla nas bardzo ważne, by wspierać kobiecą, polską przedsiębiorczość – Monika Żochowska, prezes i współzałożycielka firmy Phenicoptere.

Tego rodzaju inicjatywy są bardzo ważne. Kobiety w swojej karierze w dalszym ciągu muszą pokonywać wiele barier i walczyć ze stereotypami na swój temat. Trudniej jest im uwierzyć, że wyznaczone cele, zarówno zawodowe, jak i prywatne, są w zasięgu ich ręki. Powinnyśmy pamiętać, że jeśli same nie będziemy przekonane, że możemy osiągnąć sukces, nikt inny za nas tego nie zrobi. Serdecznie zapraszamy przedsiębiorcze i inspirujące kobiety do zgłaszania się do tegorocznego konkursu, ponieważ to także ogromna dawka inspiracji i wiedzy, świetna okazja do networkingu oraz doskonałe narzędzie do rozwoju biznesu – Ewa Dudzic – wiceprezes i współzałożycielka firmy Phenicoptere.

Iwona Georgijew, Partner w Deloitte, Bizneswoman Roku 2016, w IX edycji dołączyła do Jury konkursu.

Dołączyłam do Jury w konkursie Bizneswoman Roku, bo wierzę głęboko, że nagłaśnianie sukcesów kobiet ma ogromny sens. Zdecydowanie zbyt często umniejszamy swoje osiągnięcia, niedostatecznie promujemy swoje sukcesy przez co pozostają one niezauważone. Konkurs Bizneswoman Roku jest doskonałą okazją, aby polskie liderki pokazały jak wielkich rzeczy potrafią dokonać. To daje nadzieję innym kobietom, że również mogą sięgać po swoje marzenia i działać w biznesie na równi z mężczyznami. W kobietach drzemie ogromna siła i wspaniałe możliwości. Dzięki naszej większej obecności w biznesie powstają usługi, produkty i rozwiązania, które nie ujrzałyby światła dziennego, gdyby nie przedsiębiorczość kobiet i ich odwaga i determinacja do realizacji swoich celów. Zachęcam wszystkie przedsiębiorczynie oraz liderki biznesu, aby zgłosiły się do konkursu!

Dr Ewa Łabno-Falęcka, Mercedes Polska, Bizneswoman Roku 2016, przewodnicząca Jury Grand Prix Kobieta Sztuki w konkursie Bizneswoman Roku

Gdyby Sheryl Sandberg, COO Facebook’a, znała nasz konkurs, zapewne mówiłaby o nim w telewizyjnych night shows w USA. Nota bene postanowiłam jej wysłać taką krótką informację o Sukcesie Pisanym Szminką. Dlaczego warto w tym konkursie startować i go wspierać? Bo 12, 14-letnie dziewczynki, które mają swoje zdanie i chcą coś osiągnąć, dostają łatkę „ambitna, chce się rządzić” – zdecydowanie negatywna konotacja. I potem młode kobiety w korporacjach, firmach i organizacjach, jeśli mają swoje zdanie i chcą coś osiągnąć, dostają po raz kolejny łatkę „ambitna, karierowiczka, chce się rządzić”. Podczas, gdy jej kolega w tym samym wieku jest oceniany pozytywnie: ambitny, skierowany na cele i karierę.

Sheryl twierdzi, że dziewczyny i kobiety mają nie gorsze predyspozycje do bycia liderem / liderką niż mężczyźni. Trzeba je tylko wydobyć i pielęgnować. Mogą w tym pomóc panowie, którzy powinni robić więcej prania w domu i dzielić obowiązki. Wszystkie badania pokazują, że wtedy związki są bardziej harmonijne. I mają lepszy seks.

Natalia Bogdan, prezes Jobhouse, Bizneswoman Roku 2016, w IX edycji dołączyła do Loży Ekspertów konkursu

My kobiety często robimy fantastyczne rzeczy, ale rzadko mamy odwagę, aby mówić o nich głośno. Zachęcam wszystkie panie, które prowadzą własne firmy, do pokazania światu swoich osiągnięć i nadsyłania zgłoszeń. W moim przypadku udział w konkursie Bizneswoman Roku 2016 i zdobycie nagrody publiczności był prawdziwą trampoliną do sukcesu – wzmocnił mój wizerunek eksperta, a także pozwolił pozyskać nowych klientów i stać się częścią wielu niesamowitych przedsięwzięć.

Natalia Świrska, założycielka start-upu ADA i Bizneswoman Roku 2016

Niesamowita inicjatywa, organizacja na najwyższym poziomie, grono specjalistów, którzy analizują Twój projekt — to tylko niektóre pozytywne aspekty konkursu Bizneswoman Roku. Myślisz, że jeszcze to nie moment na to, aby się zgłosić? Pamiętaj, że to się nigdy nie zmieni, zawsze będziemy chciały coś ulepszyć. Co możesz stracić pisząc zgłoszenie? 10 minut czasu pracy?

Co zyskałam? Ogromny zastrzyk motywacji i docenienia, promocję projektu w mediach i znalezienia się w gronie kobiet, które chcą i walczą o swoje — to wydarzyło się po moim wyróżnieniu w konkursie. Pozyskaliśmy nowych partnerów zarówno biznesowych, jak i medialnych, a osobiście dostałam wsparcie wielu cudownych kobiet. Każda z nas jest niesamowita — nie bójmy się o tym mówić i zaprezentować to światu!


PROWADZISZ WŁASNĄ FIRMĘ? JESTEŚ LIDERKĄ W KORPORACJI? ZGŁOŚ SIĘ W JEDNEJ Z PIĘCIU KATEGORII!

Do 30 listopada czekamy na zgłoszeni i formularze w kategoriach: Moja Firma, Start-up Roku, Kobieta w Nowych Technologiach, Liderka w Korporacji oraz Pomysł na Biznes. 

Wszystkie szczegóły oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie www.bizneswomanroku.pl.

LUB Pobierz je TUTAJ!


FOT. Maksymilian Rigamonti

Komentarze

może cię zainteresować

Najnowsze wpisy wybrane specjalnie dla Ciebie

Sukces Pisany Szminką

Wspieramy i promujemy kobiety od 2008 roku.

Newsletter

Jesteś ciekawy, co u nas nowego?
Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!

[newsletter_form type="minimal"]

NEWSLETTER

Potrzebujesz jeszcze więcej motywacji, inspiracji i wiedzy?

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera!

Podanie przez Ciebie powyższych danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do korzystania z Newslettera.
Zapisując się wyrażasz zgodę na przesyłanie przez nas informacji o tematyce motywacyjnej, rozwoju osobistego, nowościach w serwisie oraz informacji handlowych.
Administratorem danych osobowych jest Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką z siedzibą w Warszawie (00-012) przy ul. Podchorążych 75/77 lok. 2.
Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności, z której dowiesz się, jak chronimy Twoje dane.

Na tej stronie wykorzystujemy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach analitycznych oraz w celu zapewnienia prawidłowego działania strony. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia w swojej przeglądarce. Zobacz więcej w Polityce Prywatności.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close