Sukces Pisany Szminką platforma pierwszego wyboru dla kobiet

Portal wiedzy i najnowsze trendy ze świata biznesu, start-upów, finansów oraz kobiecej przedsiębiorczości

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone
Myśl tygodnia – Siłę masz w sobie

Myśl tygodnia – Siłę masz w sobie

Jak ją odkryć i jak z niej mądrze korzystać? Pomoże w tym Power Podręcznik Olgi Kozierowskiej! Jak z niego korzystać? Oto kilka podpowiedzi.

„Żyjesz tak, jak myślisz, więc myśl i żyj najpiękniej jak potrafisz!” – piękne credo na początek, prawda? Jak jednak przejść od myśli, słów i marzeń do czynów? Będziesz potrzebowała długopisu, kredek i flamastrów, otwartej głowy i wiary w zmianę. Przez resztę przeprowadzi Cię Olga Kozierowska.

Czasem bywa tak, że wszystko w życiu nagle się wali. Czasem nie potrzeba wielkiego kryzysu, wystarczy niejasne poczucie, które wciąż ci towarzyszy – wewnętrzny głos w twojej głowie, który wciąż powtarza, że jesteś do niczego, że i tak nigdy nie spełnisz marzeń, a twoje plany to mrzonki. Negatywne myśli przejmują nad tobą kontrolę, brakuje ci energii, brakuje motywacji do działania. Znasz to? Jeśli tak, mam dobrą wiadomość – to świetny moment na zmianę! „Kiedyś towarzyszyło mi wiele negatywnych przekonań na temat własnych możliwości. Nawet, gdy czegoś bardzo pragnęłam, zamiast coś w tym kierunku zrobić, zakładałam, że nie warto próbować, że to przecież nie dla mnie, że nie jestem wystarczająco dobra, że i tak mi się nie uda. Myśląc w ten sposób, zabijałam własną ciekawość. Zabita ciekawość zabierała możliwości do piachu. W efekcie potencjalne „lepsze”, „szczęśliwsze”, „większe”, „opłacalne” przechodziło mi koło nosa. Ile to razy żałowałam, że czegoś nie spróbowałam, że nie podjęłam wyzwania. To chyba o tysiąckroć większy żal, niż ten powodowany zrobieniem czegoś nie tak. Na szczęście, w pewnym momencie się przebudziłam. Zrozumiałam, że sama dla siebie jestem ograniczeniem” – tłumaczy Olga Kozierowska w Power Podręczniku. I przekonuje, że tylko ty sama możesz te ograniczenia pokonać. Jak to zrobić? Wykorzystując tę książkę mądrze.

Mądrość w tym przypadku oznacza mieszankę ciekawości, szczerości, sympatii wobec siebie i gotowości na akceptację tego, co odkryjemy. Przyznam się Wam, że moje pierwsze spotkanie z Power Podręcznikiem wcale nie było łatwe. Utknęłam już na początku, gdy pojawiło się ćwiczenie na temat pięknych myśli o sobie. „Kogo widzisz patrząc w lustro?” – pyta Olga. Przez ponad tydzień nie potrafiłam zapisać odpowiedzi – tak bardzo nie spodobało mi się to, co zobaczyłam! Ale właśnie dzięki temu ćwiczeniu udało mi się dostrzec, jak bardzo krytycznie na siebie patrzę, jak bardzo się oceniam i jak mój wewnętrzny krytyk powtarza do znudzenia – „Schudnij wreszcie, ty mięczaku”. Dałam więc sobie czas, oswajałam samą siebie, a krytykowi mówiłam, żeby zajął się czymś bardziej pożytecznym. I w końcu się udało! Zrobiłam pierwsze ćwiczenie, mój pierwszy krok. Poczułam się silniejsza. I mądrzejsza.

power podręcznik

Tak właśnie działa Power Podręcznik. Każde zrobione ćwiczenie, każdy rysunek, który zrobisz, każde zdanie, które zapiszesz dodaje mocy, pewności siebie, pomaga spojrzeć na siebie z dystansu, ale i z większą przychylnością.

Jak korzystać z tej książki? Najlepiej w swoim tempie i w swoim stylu. Lubisz bazgrać kredkami? Jest tu mnóstwo miejsca, gdzie dasz upust swojej kreatywności. Wolisz pisać? Miejsca na notatki i przemyślenia nie zabraknie. Power Podręcznikiem można się bawić, można się przy nim śmiać (dzięki znakomitym rysunkom Marty Zabłockiej), można się z niego uczyć. I tylko od ciebie zależy, jak tę wiedzę wykorzystasz. „W momencie, gdy udało się po raz pierwszy spełnić swoje małe marzenie, zapragnęłam sprawdzić, czy z kolejnym też się uda. Apetyt rósł w miarę jedzenia. Zdrowy apetyt, na to, by móc więcej, próbować częściej, wierzyć bardziej. Ty też możesz zmienić swoje nastawienie i przekonania. Po prostu spróbuj! Oddaję w Twoje ręce szereg ćwiczeń, które Ci w tym pomogą. Życzę Ci, byś obudziła w sobie wolę walki o własne szczęście” – pisze Olga Kozierowska.

A zatem – powodzenia w walce o własne szczęście i odnalezienie źródła siły. Pamiętaj, masz je w sobie!

Power Podręcznik znajdziesz w Sklepie Sukcesu Pisanego Szminką. 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Komentarze

może cię zainteresować

Najnowsze wpisy wybrane specjalnie dla Ciebie

Sukces Pisany Szminką

Wspieramy i promujemy kobiety od 2008 roku.

Newsletter

Jesteś ciekawy, co u nas nowego?
Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij