Twój dzień pracy wcale nie kończy się o 17:00, a nawet leżąc w łóżku sprawdzasz skrzynkę mailową. Weekend za miastem, a ty wchodzisz na każdy pagórek, byleby tylko złapać zasięg i sprawdzić pocztę. Brzmi znajomo? Nie jesteś jedyna. Maile są elementem, naszego życia codziennego, zarówno tego zawodowego, jak i prywatnego. W pracy są one głównym sposobem komunikacji.
Reachmail jedna z wiodących firm zajmujących się e-mail marketingiem, zbadała ostatnio jak dużą rolę odgrywa w naszym życiu (nawet tym po godzinach pracy) elektroniczna poczta.
Choć swoje badania przeprowadzili na Amerykanach, wyniki można przełożyć także na inne kraje przywiązane do swoich telefonów i skrzynek mailowych. Zobacz co ciekawego odkryli! Może skłoni Cię to do oderwania się choć na chwilę od ekranu telefonu, czy komputera.
1. Weekendy i wolne dni
Ponad 46% z nas sprawdza od czasu do czasu maile, nawet kiedy nie musi. A 18% robi to regularnie. Nawet w czasie dłuższych urlopów, ponad 40% osób sięgnie po telefon i sprawdzi służbowego maila.
2. Kobiety vs Mężczyźni
To mężczyźni częściej niż kobiety wysyłają służbowe maile po godzinie 21.00. Może być to spowodowane tym, że częściej niż kobiety (45 vs 37%) otrzymają oni maile nawet po godzinach pracy. Aż 43% kobiet ( w porównaniu do 33% mężczyzn) zignoruje maile z pracy podczas urlopu.
3. Obsesja na punkcie pustej skrzynki
Ludzi, którzy nie wyobrażają sobie mieć w skrzynce nawet jednego nieodczytanego maila, potrafią w ciągu dnia sprawdzić skrzynkę nawet 25 razy. Maile rządza ich karierą i zaprzątają myśli. Aż 54% ludzi ma stale otwartą skrzynkę , kiedy siedzą przy biurku.
4. Już nie tylko maile
Podczas gdy ponad połowa respondentów uważa, że otrzymują więcej maili niż trzy lata temu, 46% odczuło, że otrzymują mniej, lub podobną ilość wiadomości. Może to być spowodowane tym, że coraz więcej konwersacji przenosi się do mediów społecznościowych.
5. Millenialsi vs Generacja X
Ludzie z generacji X mailują zdecydowanie zbyt często poza godzinami pracy. Millenialsi wydają się cenić bardziej swój czas wolny i rzadko kiedy wysyłają maile po godzinie 17:00. Co ciekawe to właśnie to pokolenie, takie maile najczęściej otrzymuje.