Narzędzia do tworzenia prezentacji

TOP 3 narzędzia do tworzenia prezentacji!

Dominika Jajszczak

Jeden obraz potrafi zastąpić tysiące słów. I choć prezentując to jak wyglądasz i mówisz jest ważne to bardzo często też istotne dla słuchacza jest to, co znajduje się na ekranie za Tobą. Zwłaszcza, gdy omawiasz tematy niezbyt porywające. Jak przedstawić w sposób wyjątkowy i łatwy do zapamiętania nawet najnudniejszy temat? Zobacz najlepsze narzędzia do tworzenia prezentacji!
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin

Power Point

Power Point, który uznawany jest obecnie za standard. Jego obsługi uczą nawet w szkołach podstawowych. Jest to narzędzie bardzo proste, intuicyjne, które z każdą kolejną aktualizacją proponuje coś nowego, ale zazwyczaj osadzone w podobnym standardzie. Microsoft oferuje bazę artykułów poradnikowych i filmów instruktażowych, które pokazują, jak skorzystać z konkretnych funkcji. Całe oprogramowanie jest dostępne w języku polskim. Niestety jednak trzeba za nie zapłacić.

Canva

Wszystko w jednym miejscu i to za darmo (sic!) – piękne szablony, gotowe wykresy, obszerna baza darmowych zdjęć (które możemy wykorzystać nie naruszając niczyich praw autorskich!), materiały video, elementy animowane, grafiki. Tak to brzmi pięknie! Ale chyba jednak muszą być jakieś minusy? No i są! Pierwszy jest taki, że nie wszystkie dostępne w programie czcionki mają polskie litery. Drugi zaś, że jak 5 minut przed spotkaniem zobaczysz literówkę w tytule prezentacji (Tak! Nawet mi się to zdarza!) to nie poprawisz jej z 5 sekund (tak jak w przypadku Power Point). Musisz zalogować się na stronę canva.com (czyli musisz mieć dostęp do Internetu), poprawić slajd i ponownie ściągnąć całą prezentację. Oprócz tego nie widzę w tym rozwiązaniu żadnych innych niedogodności. Zwłaszcza, że narzędzie jest bezpłatne i ma spore możliwości, które znacznie wykraczają poza robienie samych prezentacji. Od paru lat tworzę w niej grafiki oraz reklamy do social mediów, bannery, broszury czy oferty sprzedażowe! Co więcej, istnieje wersja mobilna na telefony. Polecam!

Prezi

To narzędzie, które pozwala stworzyć naprawdę efektowne prezentacje przede wszystkim dlatego, że opierają się one głównie na zaanimowanym obrazie. I choć baza szablonów jest pokaźna to jednak stworzenie takiej prezentacji zajmuje więcej czasu niż w przypadku wcześniej opisanych narzędzi. Przygotowania są dłuższe, ale też dłużej zapadamy w pamięci widza ze względu na część wizualną naszej prezentacji. Jest to aplikacja webowa, więc aby stworzyć prezentację musisz mieć dostęp do Internetu. Wersja podstawowa oprogramowania jest dostępna bezpłatnie, ale wówczas wszystkie Twoje prezentacje są udostępniane online i widoczne dla innych użytkowników. Wersje płatna zaczyna się od 7$ za miesiąc. Studenci, nauczyciele i wykładowcy mogą liczyć na zniżkę.

Wyżej przedstawiłam narzędzia do tworzenia prezentacji, z których najczęściej korzystam. Jeżeli znacie jeszcze jakieś inne, ciekawe propozycje to zapraszam do kontaktu! Napiszcie do mnie na dominika.jajszczak@sukcespisanyszminka.pl.

***

O AUTORCE:

Dominika Jajszczak – organizuje eventy i webinary w Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką, redaguje portal www.sukcespisanyszminka.pl oraz social media Fundacji. Dowódca taktyczny i operacyjny aplikacji MyOla oraz programu Sukces TO JA, w którym przeszkolonych zostało już ponad 400 000 kobiet. Naczelniczka produkcji programu wideo DNA SuXesu

Zarejestruj się aby otrzymać newsletter