Sukces Pisany Szminką platforma pierwszego wyboru dla kobiet

Portal wiedzy i najnowsze trendy ze świata biznesu, start-upów, finansów oraz kobiecej przedsiębiorczości

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone
O czym warto pamiętać przygotowując zestaw na rozmowę o pracę?

O czym warto pamiętać przygotowując zestaw na rozmowę o pracę?

dress code na rozmowie o pracę

W końcu dostałaś zaproszenie na rozmowę w Twojej wymarzonej fimie? Nie wiesz jak się ubrać? Sprawdź co radzi stylistka.

W końcu dostałaś długo wyczekiwany telefon i zostałaś zaproszona na rozmowę w Twojej wymarzonej fimie? Pierwsze wrażenie odgrywa bardzo dużą rolę w całym procesie rekrutacyjnym. Jak podkreślić swój profesjonalizm oraz zalety? Stylizacją, która powie coś o Tobie! Nie wiesz jak ją przygotować? Sprawdź co radzi nasza stylistka:

1. Zapoznaj się z kulturą firmy

Zanim odwiedzisz firmę w celu zaprezentowania swoich umiejętności zapoznaj się z zasadami panującymi w Twoim przyszłym miejscu pracy. Sprawdź czy jest bardziej konserwatywne i wymaga określonego dress code’u czy dopuszcza luźne interpretowanie ubioru. Aplikujesz na stanowisko, które oczekuje od Ciebie kreatywności? Niech będzie ona widoczna również w zestawie, w którym się zaprezentujesz! A może starasz się o stanowisko, które wymaga pracy z klientem? Zadbaj o schludny wygląd, który będzie podkreślał Twój profesjonalizm. Spodnie w kant i koszula będą idealnym pomysłem!

stylizacja ze spodniami na rozmowę o pracę

2. Pokaż jaka jesteś!

Ubiór mówi bardzo wiele o tym jaka jesteś, czym się interesujesz. Przemyć cząstkę siebie nawet do oficjalnych zestawów. Może być to ulubiona marynarka, którą dostałaś od mamy, Twoja kolorowa torebka znaleziona na pchlim targu lub okulary, z którymi nigdy się nie rozstajesz.

3. Stwórz stylizację idealną

Idź na rozmowę z podniesioną głową pewna swojego wyglądu i kwalifikacji! To poprawi ogólną atmosferę samego spotkania, będziesz spokojniejsza i bardziej skoncentrowana. Zestaw przygotuj z kilkudniowym wyprzedzeniem. Załóż go kilka razy, a gdy będziesz pewna, że to ten właściwy idź pewnym krokiem w kierunku nowej pracy.

4. Nie odkrywaj zbyt wiele

Pamiętaj, że dobry wizerunek to nie kuse spódniczki i wysokie szpilki. Podczas rozmowy zachowaj klasę i wybieraj dłuższe fasony. Spódnice lub sukienki sięgające za kolano, spodnie w kant i koszula. Postaw na klasyczne fasony, na pewno Ci się to opłaci. Jeśli Twoja rozmowa przypada na lato pamiętaj, aby zakryć ramiona i nie przyciągać uwagi zbyt dużym dekoltem – to nie jest fajne i może wpłynąć na negatywny odbiór Twojej osoby.

stylizacja z sukienką na rozmowę o pracę

5. Postaw na akcesoria

Podczas rozmowy o pracę pracodawca zwraca uwagę na najdrobniejsze szczegóły, nawet na…detale w Twojej stylizacji! Nie daj się zaskoczyć. Skupienie się na akcesoriach to doskonały pomysł na stworzenie najlepszego zestawu. Zaprezentuj się z jak najlepszej strony. Postaw na modne torebki, które w pozytywny sposób wpłynął na odbiór Ciebie. Jeśli trudno Ci rozróżnić dobre wzornictwo od tego trochę gorszego postaw na sprawdzone marki – torebki od dobrych projektantów na pewno przyczynią się do Twojej pozytywnej prezentacji.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Komentarze

może cię zainteresować

Najnowsze wpisy wybrane specjalnie dla Ciebie

Sukces Pisany Szminką

Wspieramy i promujemy kobiety od 2008 roku.

Newsletter

Jesteś ciekawy, co u nas nowego?
Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!