„Chcecie słyszeć miłe rzeczy, obdarzajcie nimi innych!” – Olga Kozierowska i Katarzyna Miller odkrywają prawdę o związkach.

Dominika Jajszczak

 

Czy miłość romantyczna istnieje? Czy faceci mogą zdobyć kobietę bez bajerowania? Czy miłość jest ślepa? Psychologiczne tajemnice związków damsko-męskich specjalnie na Walentynki odkrywają dla Was Olga Kozierowska (Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką) i Katarzyna Miller (psycholożka i autorka).

Obejrzyj niepowtarzalny i szczery do bólu wywiad Olgi Kozierowskiej z Katarzyną Miller – zupełnie inaczej zaczniesz myśleć o relacjach damsko-męskich, będziesz wiedziała, jak zbudować szczęśliwy związek.

Czy miłość jest ślepa?

„To nie jest tak, że zakochanie kompletnie od nas nie zależy. My po prostu lubimy być nieprzytomne. To jest miły stan. On nas zwalnia zmyślenia.” – przekonuje Katarzyna Miller. „Jeżeli on mówi, że nie jest gotowy na związek to się nie oszukiwać i nie próbować go zmienić.” – podkreśla Olga Kozierowska. Niestety wiele dziewczyn nie wie czego pragnie. Dlaczego? Wychowanie. Od małego rodzice powtarzali nam, że mamy robić coś bo wypada, że mamy być grzeczne. Zabraniali nam tego, czego pragnęłyśmy. Zatem wracamy do momentu, w którym nie wiemy czego chcemy. I w tym względzie miłość może być naprawdę ślepa.

Kryzys związku średniego!

A co się dzieje, gdy pierwszy etap Waszego związku – ten „romantyczny i namiętny” – po prostu mija? Zdejmujemy różowe okulary i codziennie zauważamy kolejne wady. Praktycznie nie dostrzegamy już żadnych zalet. CO wtedy? Rozpoczynamy plan „zmiana”, który z góry skazany jest na niepowodzenie. Jak w tym żarcie: Ona myśli, że po ślubie on się zmieni. On myśli, że ona po ślubie się nie zmieni. – „A co nie widziały gały co brały? Niech gały się przypatrzą. Gały damskie uwielbiają się zasłonić różową mgiełką, żeby nie zobaczyć, że pewne rzeczy w tym mężczyźnie po prostu nie będą jej odpowiadać.” – komentuje Katarzyna Miller.

Czy lubimy komplementy?

Bardzo! A czy same je dajemy? Już nie koniecznie. I cały czas słyszymy jak wyrzucamy z siebie zdania typu „Nie mówisz mi, że jestem ładna?” „Nie mówisz mi, że dobrze gotuję”, „Nie mówisz, że mnie kochasz”. Nie ma co ukrywać. Każda z nas czasem tak ma! A teraz spróbujemy odwrócić sytuację. Zastanówcie się, jak często same mówicie takie komplementy swojemu partnerowi. On słyszy, że jest nie taki jak powinien być, że znowu o czymś zapomniał, że nie zrobił czegoś ważnego. Co oznacza, że przestaje być „naszym rycerzem na białym koniu”. Przestaje czuć się potrzebny. Przestaje być „panem domu”, a staje się kulą u nogi. Ma poczucie, że już nas nie uszczęśliwia. – „Facet wierzy kobiecie. Jeżeli powtarzacie mu „że Was już nie kocha” to w to uwierzy!” – przekonuje Katarzyna Miller.