Sukces Pisany Szminką platforma pierwszego wyboru dla kobiet

Portal wiedzy i najnowsze trendy ze świata biznesu, start-upów, finansów oraz kobiecej przedsiębiorczości

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone
Piękne słówka

Piękne słówka

Po czym poznać erudytę? Po tym, że pozostaje nim, gdy zabraknie internetu – przekonuje Grzegorz Kasdepke w książce, przy której zapomnicie, że internet istnieje.

„45 puknięć w głowę” to jedna z tych książeczek dla dzieci, którymi zachwycą się także ich rodzice. Grzegorz Kasdepke, jeden z najpopularniejszych autorów literatury dla najmłodszych, zebrał w nich słowa i pojęcia, które warto znać. Znalazły się wśród nich m.in. uczciwość, autorytet, bohater, dyktator, tolerancja, demokracja, dylemat, czy wspomniany już erudyta. Kasdepke zamiast ubierać je w tradycyjne definicje, stworzył dla każdego osobną opowieść. Historia o dyskrecji przybrała formę romansu, dylemat stał się komedią, dyskrecja anonsem towarzyskim, tradycja westernem, a tożsamość kryminałem. Pojawia się także prognoza pogody, zapis czatu, donos Życzliwego, epitafium, telegram i podanie. Wspomnieć trzeba koniecznie także o ilustracjach Tomka Kozłowskiego, które w zabawny sposób uzupełniają treść książeczki.
Książka Kasdepke to nie tylko arcyciekawa i dowcipna lektura, ale także fantastyczne źródło inspiracji do wspólnej zabawy. Wiele historyjek dzieci mogą odegrać wspólnie z rodzicami. Rodzice nie będą mieli łatwego zadania – Kasdepke nie daje bowiem „gotowców”, a jego teksty są raczej wstępem do dłuższej rozmowy. W dzieciach rozbudzą zapewne pokłady ciekawości i skłonią do zadawania kolejnych, trudnych pytań.
„Dlaczego powstała ta książka? I dlaczego przyjęła taką akurat formę? Wydawnictwu zależało na wytłumaczeniu dzieciom kilkudziesięciu pojęć i wyrażeń. A mnie, autorowi, zależało głównie na tym, żeby dobrze się bawić, a przy okazji innych. Tam, gdzie zaczyna się nuda, zaraz jest koniec zabawy” – tłumaczy Grzegorz Kasdepke. Z tą książką na nudę nie ma szans. A zatem dobrej zabawy!

45PKNIEC_okładka_mockup_

Grzegorz Kasdepke, 45 puknięć w głowę, wyd. Agora, Warszawa 2015

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Komentarze

może cię zainteresować

Najnowsze wpisy wybrane specjalnie dla Ciebie

Sukces Pisany Szminką

Wspieramy i promujemy kobiety od 2008 roku.

Newsletter

Jesteś ciekawy, co u nas nowego?
Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!