Sukces Pisany Szminką platforma pierwszego wyboru dla kobiet

Portal wiedzy i najnowsze trendy ze świata biznesu, start-upów, finansów oraz kobiecej przedsiębiorczości

11 platform z kursami online, które pomogą Ci się rozwijać

11 platform z kursami online, które pomogą Ci się rozwijać

Konferencja online
Konferencja online

 

 

Dzisiaj, aby poczuć się jak studentka Yale nie musisz pojechać do USA i dostać się na prestiżowe studia, ponieważ uniwersytet zapewnia możliwość obejrzenia swoich wykładów online. Jeżeli chcesz się wyspecjalizować w dziedzinie takiej jak nanotechnika, geologia, biochemia, analiza danych i statystyki, albo psychologia, możesz obejrzeć wykłady z ekspertami i ekspertkami, doświadczonymi przedsiębiorcami i przedsiębiorczyniami, światowej znany artystami czy najlepszymi fachowcami na świecie w danej branży jak choćby Rita McGrath – Dyrektorka wydziału Columbia Business School, liderka w tematyce innowacji. Prezentujemy Wam niezwykłą możliwość zdobywania wiedzy z platform z bezpłatnymi kursami w języku angielskim oraz polskim. Jeśli chcesz dodatkowo uzyskać certyfikat należy zdać egzaminy i zapłacić. Natomiast za samą nie musicie zapłacić.

Platforma EDX

Platforma EDX zapewnia kursy w branżach takie jak: architektura, kultura i sztuka, biologia i nauki przyrodnicze, biznes i zarządzanie, chemia, komunikacja, informatyka, analiza danych i statystyki, projektowanie, ekonomia i finanse, edukacja i szkolenie nauczycieli, elektronika, nauki o energii i ziemi, inżynieria, badania środowiskowe, etyka, jedzenie i odżywianie, zdrowie i bezpieczeństwo, historia, humanistyka, języki, prawo, literatura, matematyka, medycyna, muzyka, filantropia, filozofia i etyka, fizyka, nauka, nauki społeczne.

Kurs to bezpłatne materiały wideo, PDF, testy i moduły, które możemy przechodzić w elastycznym tempie. Platforma EDX daje również możliwość uzyskania certyfikacji online za 199$. W swojej bazie ma ponad 150 partnerów uniwersyteckich. Można również wybrać profesjonalne kursy, przeznaczone dla liderów o wysokiej wydajności, zapewniające trendy rynkowe i wiedzę, umiejętności biznesowe i umiejętności przywódcz. Moduły biznesowe są następujące: Kurs dla ambitnych liderów, którzy chcą się rozwijać, Specjalistyczne szkolenie od najlepszych edukatorów na świecie. Rozwój kluczowych umiejętności biznesowych.

Przykładowym kursem, który chciałabym dokładniej opisać jest przedsiębiorczość korporacyjna, który poprowadzi charyzmatyczka liderka Rita McGrath – Dyrektorka wydziału Columbia Business School Executive Education. Światowej sławy liderka myśli i ekspertka w dziedzinie strategii, innowacji i wzrostu. Jej praca i pomysły pomagają dyrektorom generalnym i wyższemu kierownictwu odnosić sukcesy w szybko zmieniających się i niestabilnych środowiskach. Jest ceniona za rzadką umiejętność łączenia badań z problemami biznesowymi. Uznana za jedną z 10 najlepszych myślicieli zarządzania przez globalną nagrodę zarządzania Thinkers50 i zdobywając nagrodę za wybitne osiągnięcia w kategorii strategii, McGrath regularnie przemawia na imprezach firmowych, takich jak szczyt CEO Microsoft i spotkanie World Economic Forum w Davos. Występuje regularnie w telewizji i radiu i często jest cytowana w prasie, w tym The Wall Street Journal, The New York Times, Financial Times i Businessweek, oraz opublikowała kilka artykułów w Harvard Business Review. McGrath jest współautorką trzech książek oprócz swojej najnowszej książki, The End of Competitive Advantage: How to Keep Your Strategy Moving as Fast as Your Business (Harvard Business Review Press). Jest również uznawana za jedną z ekspertek, która opracowała najlepsze w swojej klasie praktyki innowacyjne, a jej narzędzia do zarządzania biegłością innowacji były integralną częścią fundamentu ruchu „lean startup”. W 2009 roku została wybrana na członkinię Fellow of the Strategic Management Society w uznaniu jej wpływu na tę dziedzinę. Została również wybrana na członkinię  International Academy of Management i otrzymała nagrodę „Theory to Practice” na Wiedeńskim Forum Strategicznym.

Link do kursu:
https://programs.edx.org/professional-education/columbia-corporate-entrepreneurship

W dzisiejszym szybko ewoluującym i ciągle zmieniającym się świecie, bardziej niż kiedykolwiek, kluczowe jest, aby firmy rozwijały się i wprowadzały innowacje tak szybko i efektywnie, jak to możliwe. W trakcie tego kursu liderzy organizacyjni i kadra kierownicza opanują koncepcje, narzędzia i możliwości aplikacyjne potrzebne do radykalnego zwiększenia efektywności ich wysiłków w zakresie tworzenia nowych firm z ich firm. Przedsiębiorczość korporacyjna obejmuje trzy sekcje dotyczące tych głównych wyzwań:

 • Ideacja, która koncentruje się na szybkim znajdowaniu i sprawdzaniu świetnych pomysłów. Nauczysz się ważnych pojęć, takich jak ocena, w jaki sposób Twoja organizacja może być zakłócająca rozgrywkę, oraz sposoby kwestionowania istniejących prawosławie. W tej sekcji znajdziesz również informacje i strategie od innowacyjnych firm, które z powodzeniem uruchomiły inspirację we własnych organizacjach, oraz sposoby radzenia sobie z ryzykiem.
 • Inkubacja, która zapewnia narzędzia do wspierania przedsiębiorczości w przedsiębiorstwie, tworzenia planu nauki i inicjowania fazy prototypowania. Dowiesz się, w jaki sposób Design Thinking może pomóc Ci w rozwiązywaniu złożonych problemów, otrzymywaniu najlepszych praktyk w zakresie testowania i tworzenia planu działania na rynku z prototypem. Odejdziesz z cennymi wglądami w inteligentne porażki i przygotujesz się na udane uruchomienie przedsięwzięcia w biurze.

Jak uruchomić tę nową firmę, aby mogła z powodzeniem połączyć się z korporacyjną spółką matką. Przyspieszenie zapewni ci potężny zestaw narzędzi do doskonalenia innowacji. Rozpoczniesz program od zidentyfikowania strategii wejścia. Następnie dowiesz się, jak podejmować kluczowe decyzje dotyczące cen, budżetu promocyjnego i relacji z partnerami ekosystemu. Na koniec poradzisz sobie z pytaniem o zasoby, ocenisz zespół startowy i opracujesz silny zestaw zewnętrznych zasobów.

Dla kogo jest ten program?

Przedsiębiorczość korporacyjna jest odpowiednia dla uczestników na poziomie średnim i wyższym w ich organizacji, od tych, którzy dopiero zaczynają jako menedżer zespołu lub projektu, po bardziej zdolnych liderów. Jest to szczególnie przydatne dla organizacji w branżach, w których wzrost organiczny mógł zostać spowolniony i potrzebne są innowacje w celu identyfikacji nowych przedsięwzięć od wewnątrz.

Pomyślnie kończąć kurs, otrzymasz oficjalny certyfikat od Columbia i edX.

Platforma Coursera

Platforma Coursera jest za darmo. Możesz zdobyć nowe umiejętności dzięki kursom z najlepszych uniwersytetów, takich jak Yale, Michigan, Stanford, oraz wiodących firm, takich jak Google i IBM. Yale University, Stanford University, Johns Hopkins University, University of Michigan, London Business School, Università Bocconi, UNSW Sydney (The University of New South Wales), Wesleyan University, University of California San Diego. Kursy są bezpłatne, natomiast aby uzyskać Certyfikat wystarczy zapłacić 49$. Platforma Coursera zapewnia kursy w branżach takie jak: sztuka i nauki humanistyczne, biznes, informatyka, nauka danych, technologia informacyjna, zdrowie, matematyka i logika, rozwój osobisty, nauka fizyki i inżynieria, nauki społeczne, nauki języka.

Udemy

W 2007 r. Eren Bali stworzył oprogramowanie do wirtualnej klasy na żywo, zauważył potencjał tej formy nauczania i już w 2010 roku powstała platforma, która bardzo szybko zyskała swą popularność. To platforma w języku angielskim i polskich, z której do dzisiaj skorzystało już 40 milionów kursantów z całego świata. Do wyboru jest ponad 100.000 wysokiej jakości kursów internetowych na życzenie. Proponowane tematy: Programowanie, Biznes, Finanse i księgowość, IT i oprogramowanie, Wydajność biura, Rozwój osobisty, Projektowanie, Marketing, Styl życia, Fotografia, Zdrowie i fitness Muzyka, Nauczanie i studia. Niektóre kursy są bezpłatne, inne dostępne za niewielką opłatą. Kursy to materiały filmowe, połączone z ebookami.

Platforma Sukces TO JA

To platforma stworzona przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką w ramach najwiekszego w Polsce programu aktywizacji zawodowej kobiet. Na platformie znajdziesz 15 bezpłatnych kursów online, po których ukończeniu możesz ubiegać się o certyfikat w obszarach takich jak: sprzedaż i marketing, pewność siebie, model biznesowy, zarządzanie czasem, wyznaczanie celów, poszukiwanie rozwiązań, poszukiwanie pracy, promocja w social medzia, czy PR. Oprócz tego możesz wziąć udział w darmowych cyklicznych webinarach albo obejrzeć nagrania ze spotkań online na Youtube. Dla wspierania w codziennych wyzwaniach powstała także aplikacji MyOla. To pierwsza w europie mobilna przyjaciółka, mentorka, doradca osobisty i zawodowy. Wśród ekspertów współpracujących z programem Sukces TO JA znajdziesz Jarosława Gibasa, Małgorzatę Marczewską, Piotra Buckiego, Grzegorza Miecznikowskiego, Karolinę Cwalinę-Stępniak czy Olgę Kozierowską – pomysłodawczynię całego programu Sukces TO JA.Cały program jest dostępny w języku polskim.

Masterclass

Kurs aktorstwa z Samuelem L. Jacksonem lub Natalie Portman? Nauka gry na gitarze z Carlosem Santaną? tennis z Sereną Williams? Tak, to możliwe! I nie musisz wydawać fortuny. Na platformie Masterclass masz możliwość oglądania tysięcy lekcji z osobami, które znasz z kina i programów rozrywkowych lub ze świata biznesu. Dzielą się one z Tobą swoimi historiami, umiejętnościami, porażkami i sukcesami. kursy dostępne są w następujących kategoriach:

 • Sztuka kulinarna – wykładowcy: Gordon Ramsay, Masimo Bottura,
 • Muzyka i rozrywka – wykładowcy: Timbaland, Carlos Santana, Christina Aguilera, Usher
 • Biznes, polityka i społeczeństwo – wykładowcy: Rapaul, Anna Wintour
 • Film i telewizja – wykładowcy: Jodie Foster, Helen Mirren
 • Pisanie – wykładowcy: Margaret Atwood, Judy Blume
 • Gry sportowe – wykładowcy: Serena Williams, Simone Biles
 • Projektowanie, fotografia i moda – wykładowcy: Diane Von Furstenberg, Annie Leibovitz,
 • Styl życia – wykładowcy: Kelly Wearstler, Bobbi Brown
 • Technologia naukowa – wykładowcy: Chris Hadfield, Neil Degrasse Tyson

Bezpłatnie przez pierwsze 24 godziny. Oferta bezpłatnego okresu próbnego jest dostępna tylko w niektórych krajach. Dostęp do wszystkich zajęć za 69,17 zł / miesiąc (w rozliczaniu rocznym).

Kursy z Yale

Kursy z Yale są również bezpłatne i o tyle ciekawe, że możemy poczuć się jak studentki Uniwersytetu Yale, ponieważ wykładowca prowadzi zajęcia dla studentów kierunków tj.: Studia Afroamerykańskie, Amerykanistyka, Astronomia, Inżynieria biomedyczna, Chemia, Klasyka, Ekologia i biologia ewolucyjna, Ekonomia, język angielski, Badania środowiskowe, Geologia i Geofizyka, Historia, Historia sztuki, Język włoski i literatura, Biologia molekularna, komórkowa i rozwojowa, Filozofia, Fizyka, Politologia, Psychologia, Religioznawstwo, Socjologia, Hiszpański i portugalski, które są bezpośrednio nagrane z zajęć. To czego nie doświadczymy w poprzednich kursach, a to co ma dodatkową wartość dodaną, to reakcje innych osób na sali, pytań, które tworzą wymiar interdyscyplinarny owych zajęć. Również mamy moduły z materiałami wideo i tekstami.

National Program on Technology Enhanced Learning

To platforma prowadzona z inicjatywy i finansowana przez Ministerstwo Zasobów Ludzkich i Rozwoju rządu Indii i koordynowana przez IIT Madras we współpracy z siedmioma indyjskimi uniwersytetami. Tematyka kursów jest różnorodna – Inżynieria kosmiczna, Rolnictwo, Architektura, Nauka o atmosferze, Biotechnologia, Inżynieria chemiczna, Chemia i biochemia, Inżynieria lądowa, Informatyka i inżynieria, Inżynieria elektryczna, Inżynieria elektroniczna i komunikacyjna, Projektowanie inżynierskie, Nauka o środowisku, Nauki humanistyczne i społeczne, Zarządzanie, Matematyka, Inżynieria mechaniczna, Metalurgia i materiałoznawstwo, Inżynieria wydobywcza, Nanotechnologia, Inżynieria oceaniczna, Fizyka, Inżynieria tekstylna. Oprócz wykładów na stronie znajdziemy prezentacje i zadania, których rozwiązywanie świetnie wspomagają zdobywanie wiedzy. Wykłady prowadzone są w języku angielskim.

Khan Academy 

To platforma po angielsku i po polsku. Już około 2000 wykładów jest po polsku. Wśród tematów kursów znajdziemy wiedzę na różnych poziomach od podstawówki po uczelnie wyższe. Tematyka obejmuje m.in. sztukę, medycynę, matematykę, biologię, chemię i ekonomię. Jestem zafascynowana storytellingiem i opowiadaniem historii przez pracownice i pracowników Walt Disney. Na platformie e-leraningowej Khan Academy wiedza jest przekazywana w formie krótkich kilku-kilkunastu minutowych wykładów. Łatwo więc utrzymać wysoki poziom koncentracji.

MIT

Uważana jest za najlepszą na świecie uczelnię techniczną. Kursy są o tematyce: Biznes, Energia, Inżynieria, Sztuki piękne, Zdrowie i medycyna, Humanistyka, Matematyka, Nauka, Nauki społeczne, Społeczeństwo, Nauczanie i edukacja. Kilka lat temu czesne za jeden semestr kosztowało tam 27 000$, a dziś możesz się uczyć od tych samych wykładowców całkowicie za darmo.

TED

Może to nie do końca platforma z kursami online, ale nie moglo jej zabraknąć w tym zestawieniu. TED jest organizacją non-profit zajmującą się rozpowszechnianiem pomysłów, zwykle w formie krótkich prelekcji (18 minut lub mniej). TED rozpoczął się w 1984 r. jako konferencja, na której zbiegają się technologie, rozrywka i design, a dziś obejmuje prawie wszystkie tematy – od nauki przez biznes po kwestie globalne – w ponad 100 językach. W Polsce odbywa się rocznie kilka wydarzeń TEDx, które pomagają dzielić się pomysłami i wiedzą. Misją TED jest  rozpowszechnianie pomysłów. TED to globalna społeczność, która szuka głębszego zrozumienia świata, poprzez pasję w siłę pomysłów na zmianę postaw, życia, świata. Na TED.com dostępna jest darmowa wiedza od najbardziej inspirujących światowych myślicieli poprzez praktyków, ekspertki, specjalistki. Filmy dostępne są również na kanale YouTube.

 

 

Platforma FutureLearn

To prywatna firma należącą do The Open University i The SEEK Group. Open University ma 50-letnie doświadczenie w nauczaniu na odległość i edukacji online. Oferuje różnorodny wybór kursów wiodących uniwersytetów i instytucji kulturalnych z całego świata. Są one dostarczane krok po kroku i są dostępne na telefonie komórkowym, tablecie i komputerze stacjonarnym. Współpracuje z setkami partnerów z całego świata. Należą do nich najlepsze uniwersytety w Wielkiej Brytanii i międzynarodowe organizacjame, a także instytucje z ogromnym archiwum materiałów kulturalnych i edukacyjnych, takie jak British Council, British Library, British Museum i National Film and Television School, Association of Chartered Certified Accountants (ACCA) i Institution of Engineering and Technology (IET), po firmy takie jak BBC i Marks & Spencer, aż po rząd brytyjski.

Dostępne tematy kursów: Biznes i zarządzanie, Sztuki kreatywne i media, Opieka zdrowotna i medycyna, Historia, IT i informatyka, Języki, Prawo, Literatura, Natura i środowisko, Polityka i społeczeństwo, Psychologia i zdrowie psychiczne, Nauka, inżynieria i matematyka, Umiejętności uczenia, Nauczanie. Kursy są bezpłatne.

Komentarze

może cię zainteresować

Najnowsze wpisy wybrane specjalnie dla Ciebie

Sukces Pisany Szminką

Wspieramy i promujemy kobiety od 2008 roku.

Newsletter

Jesteś ciekawy, co u nas nowego?
Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!

Na tej stronie wykorzystujemy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach analitycznych oraz w celu zapewnienia prawidłowego działania strony. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia w swojej przeglądarce. Zobacz więcej w Polityce Prywatności.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close