Kobieta rozmawiająca z mężczyzną

Gdy miała 43 lata usłyszała, że nie ma sensu jej zatrudniać. Dla tej i innych kobiet, które mają dość podcinania skrzydeł powstała książka „Ekspertka”

Dagny Kurdwanowska

Kilku, kilkunastoletnie doświadczenie, wiele zamkniętych z sukcesem projektów, znajomość języków obcych, certyfikaty prestiżowych kursów - to wciąż za mało, by wiele z nas chciało o sobie powiedzieć: Jestem ekspertką. Dlaczego tak się dzieje i co można zrobić, by zmienić swój sposób myślenia Dagny Kurdwanowska rozmawia z Dominiką Nawrocką, autorka książki "Ekspertka".

Skłamałabym, gdybym powiedziała, że nie znam tego problemu. Kiedy jakiś czas temu dostałam propozycję prowadzenia ambitnego projektu, słyszałam w głowie znajome – „Ale czy ja na pewno sobie poradzę?”. Wiele z nas, nawet jeśli idzie odważnie do przodu, ma w głowie swojego krytyka, który próbuje sprowadzić nas na ziemię. I często mu się to udaje. Ja ekspertką? Przecież do tego trzeba lat doświadczeń i wielu talentów. Tak jakby nasze zawodowe CV nagle się zerowało i stawało pustą, niezapisaną kartką.

Dominika Nawrocka pracując z kobietami również to dostrzegła. Jak wiele z nas się nie docenia. Jak wiele z nas zamiast rozwinąć skrzydła, chowa je pod żakietem. Jak wiele z nas ulega krytykowi wewnętrznemu i zewnętrznemu. Z tej niezgody powstała jej książka „Ekspertka”.

Posłuchajcie naszej rozmowy o niezgodzie na podcinanie skrzydeł i odnajdywaniu swojej wartości.

CZYTAJ TAKŻE: PIENIĄDZE DAJĄ KOBIECIE WOLNOŚĆ