Pregnabit

Nauczyłam się podejmować trudne decyzje – kwestionariusz Patrycji Wizińskiej-Sochy, laureatki Bizneswoman Roku.

Dagny Kurdwanowska

 

Co u Pani słychać? Pytamy laureatki Bizneswoman Roku, co zmieniło się u nich od czasu wygranej w konkursie. Dziś kwestionariusz Patrycji Wizińskiej-Sochy.

Patrycja Wizińska-Socha wspólnie z Anną Skotny są współzałożycielkami firmy Nestmedic S.A. Zdobyły tytuł Biznesowman Roku w VIII edycji konkursu – w kategorii Kobieta w Nowych Technologiach.Jury uzasadniało wówczas tę nagrodę w ten sposób: „Kobiety niezwykle zdeterminowane, działające w branży nowych technologii z myślą o innych kobietach. Wprowadziły na polski rynek Pregnabit, czyli pierwsze na świecie kompleksowe rozwiązanie telemedyczne do badania i kontroli dobrostanu płodu – badania KTG”. Co zmieniło się od czasu wygranej? Opowiada nam Patrycja Wizińska Socha.

1.Udział w konkursie Bizneswoman Roku dał mi/ był dla mnie…

Ważnym i nowym krokiem. Dla zespołu pracującego nad systemem Pregnabit stał się potwierdzeniem, że to co robimy jest ważne, ma sens oraz że mobilne KTG jest potrzebne. Tworzymy produkt medyczny dla kobiet, w szczególnym momencie ich życia, bo takim z pewnością jest czas ciąży. To bardzo aspirujące, że nasze starania zostały docenione przez inne kobiety, członkinie Kapituły konkursu Bizneswoman Roku.

2. Od tego czasu udało mi się zrealizować/stworzyć….

Wypłynąć na wody komercjalizacji. Nasz produkt jest dostępny w dziesiątkach jednostek medycznych w Polsce. Pacjentki wykonały już ponad 2500 badań za pomocą teleKTG Pregnabit. Przeprowadziliśmy pierwsze wdrożenia pilotażowe poza granicami Polski. Wkraczamy w etap finalizacji umów z partnerami zagranicznymi. Pozyskujemy kolejnych inwestorów. To dobry start w wymagającym sektorze jakim jest telemedycyna.

3. Odwagi do działania dodaje mi…

Mój zespół, z którym każdego dnia pracuję i z którym wspólnie stawiamy czoła nowym wyzwaniom. Także kobiety w ciąży, które korzystają z naszego rozwiązania i potwierdzają, że dzięki niemu czują się spokojniejsze o swoje dziecko. I jeszcze nasi inwestorzy, spośród których wielu wpiera mnie i jest inspiracją do dalszego rozwoju.

4. Dziś za swój największy sukces uważam…

Determinację w działaniu i dążeniu do realizacji wyznaczonego celu. Napotykaliśmy wiele trudności, podejmowaliśmy wiele wyzwań ale finalnie mamy wspaniały produkt i efektywny zespół. To wielka wartość. To dla mnie prawdziwy sukces.

5. Kiedy odnoszę sukces, to…

Czuję wdzięczność względem tych wszystkich, których praca przyczyniła się do sukcesu. Telemedycyna to trudna i wymagająca dyscyplina. Bez interdyscyplinarnego zespołu specjalistów nie bylibyśmy dzisiaj tutaj, gdzie jesteśmy.

6. Kiedy staję przed trudnym wyzwaniem, to…

Pochłania mnie ono w całości – zaczynam od zaplanowania kluczowych zadań i skupiam się na krokach koniecznych do osiągnięcia wyznaczonego celu. Słucham też mądrzejszych od siebie, tych, którzy mają w danym obszarze większe doświadczenia lub wiedzę. Nie boję się pytać czy prosić o wsparcie. Czasem jedna rozmowa telefoniczna przynosi tak wiele. Zbudowana z czasem sieć kontaktów jest dla mnie nieocenionym wsparciem.

7. Moja największa porażka nauczyła mnie….

Nie dogadzać wszystkim za wszelką cenę. Nie rezygnować z siebie. Czasem trzeba powiedzieć NIE, nawet jeśli ceną może być utrata czegoś wartościowego, ale jeśli w konsekwencji uda się zbudować coś lepszego, wartościowszego, to zawsze warto. Słucham siebie, kieruję się własną intuicją. Jeśli czuję, że coś jest nie tak, że jest ryzyko, że to nie będzie działać, to potrafię głośno o tym powiedzieć. Tak, nauczyłam się podejmować trudne decyzje i stawiać czoła konsekwencjom.

8. Kobiecie, która stoi przed trudnym wyzwaniem, powiedziałabym…

Zanim podejmiesz trudną decyzję zastanów się czy to jest zgodne z Twoimi wewnętrznymi przekonaniami. Poszukaj sojuszników – w zespole skupionym na wspólnym celu jest ogromna moc.

9. Największym wsparciem dla kobiet w biznesie jest…

To jest moim zdaniem niezależne od płci – wsparcie bliskich i współpracowników. Chociaż wydaje mi się, że dla wielu kobiet będzie to także intuicja, której warto słuchać. Kobiety cechuje także empatia, która w moim odczuciu potrafi być ogromnym wsparciem, dla siebie samej i dla innych.

ZOSTAŃ BIZNESWOMAN ROKU! ZGŁOŚ SIĘ DO X EDYCJI KONKURSU!

***

Zgłoszenia do tegorocznej edycji przyjmowane są do 20 listopada 2018.

***

O Konkursie

Konkurs Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku od 10 lat nagradza sukcesy kobiet w biznesie, nauce i kulturze i nagłaśnia je na skalę ogólnopolską. Przed uczestniczkami otwiera możliwości rozwoju, pozyskania partnerów biznesowych oraz inwestorów. Jako pierwszy konkurs tego typu, nagradza także mężczyzn wspierających kobiety i politykę różnorodności. Wszystko po to, aby przyczynić się do wzmocnienia roli kobiet w życiu gospodarczym Polski.

Organizator

Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką jest największą społecznością kobiet przedsiębiorczych w Polsce. Jej misją jest kompleksowe wspieranie kobiet, dostarczanie im fachowej wiedzy niezbędnej do rozwoju osobistego i zawodowego oraz motywowanie ich do podejmowania odważnych działań. Współzałożycielkami fundacji są: Olga Kozierowska oraz Olga Legosz. Fundacja koncentruje się na wzmacnianiu pozycji kobiet i zwiększaniu ich aktywności zawodowej, budowaniu różnorodności i wspieraniu młodych ludzi w rozwoju zawodowym i osobistym. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.sukcespisanyszminka.pl oraz www.sukcestoja.pl.

Organizator: Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką
Partner strategiczny: Mastercard
Partner wspierający: Coca-Cola Poland Services
Partnerzy kategorii: BGŻ BNP Paribas, DPD Polska, Huawei, IGT Poland
Patronka kategorii Działalność społeczna: Anna Lewandowska
Partner edukacyjny: Microsoft
Partner merytoryczny: Deloitte
Partnerzy: Ambasada Australii, Shell, Teraz Polska, Program Executive MBA@UW, Vital Voices
Patroni medialni: Forbes, Forbes Women, Wysokie Obcasy, Wysokie Obcasy Praca, Chillizet, Polsat Cafe, Polska The Times, Polska Press Grupa, Hi Cash, ISBnews, Sukces Pisany Szminką