Sukces Pisany Szminką platforma pierwszego wyboru dla kobiet

Portal wiedzy i najnowsze trendy ze świata biznesu, start-upów, finansów oraz kobiecej przedsiębiorczości

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone
Polub siebie – warto!

Polub siebie – warto!

Karolina Cwalina
Karolina Cwalina

Ważne, by być dla siebie dobrym i pamiętać, że jesteśmy jedyną osobą, z którą będziemy do końca życia! – pisze Karolina Cwalina, autorka projektu „Sexy zaczyna się w głowie”.

Nie chodzi o samouwielbienie czy stawianie siebie ponad innymi. Nie mówimy również o tym, aby codziennie patrzeć w lustro i powtarzać, że jest się pięknym i najlepszym.

Najważniejsze to by być dla siebie dobrym, szanować się i pamiętać, że jesteśmy jedyną osobą, z którą na pewno będziemy do końca życia!

Niska samoocena przeszkadza w życiu dużo bardziej niż może się wydawać. Związki, kariera, przyjaźnie i znajomości, a nawet pasje – na te wszystkie obszary życie wpływa to, w jaki sposób się postrzegamy.
Warto więc poświęcić czas na szczerą rozmowę z samym sobą. Bo żeby czuć się dobrze we własnej skórze, trzeba się najpierw dobrze poznać.

Punktem wyjścia z tej sytuacji jest zastanowienie się i odpowiedzenie na pytania: Jakie swoje cechy uważasz za wartościowe? Co sprawia ci przyjemność? Za co powinnaś się docenić? Zrób proste ćwiczenie – weź kartkę, podziel ją na 4 części i wypisz swoje mocne strony; to co sprawia Ci przyjemność; to, za co powinnaś się docenić oraz twoje cele i pragnienia. Pamiętaj, bądź wobec siebie szczera. Zapisana kartka będzie stanowiła dla ciebie wskazówkę, co powinnaś zrobić, aby czuć się ze sobą lepiej.

Uwierz, gdy zyskasz świadomość siebie, swoich mocnych i słabych stron, gdy staniesz się pewniejsza, poczujesz się lepiej sama ze sobą. Będziesz miała odwagę, aby realizować cele i energię by dalej nad sobą pracować. To działania kształtują nasz charakter i tylko dzięki nim możemy zmienić myślenie o sobie, podnieść poziom zadowolenia i satysfakcji. Wiem, to brzmi banalnie, ale to jedyny sposób, abyś polubiła siebie, nie tylko za to jak wyglądasz, ale też za to kim jesteś!

Wiem, z własnego doświadczenia, jak źle można czuć się we własnej skórze. Jeszcze kilka lat temu zmagałam się z ciężką chorobą, ważyłam prawie 120 kg i tkwiłam w toksycznej relacji. Byłam tym wszystkim przytłoczona, nie miałam siły walczyć, a przede wszystkim nie wiedziałam jak sobie pomóc. W moim przypadku pomógł coaching, to dzięki niemu zaczęłam robić małe kroki w kierunku powrotu do normalnego życia. Nie ukrywam, że nie stało się to z dnia na dzień. Potrzebowałam czasu, bo uświadomienie sobie własnych zalet, zrozumienie potrzeb i wyznaczenie celu to żmudna i ciężka praca, ale z pewnością taka, która się opłaca. Mój wysiłek podjęty parę lat temu nie poszedł na marne, a moje konsekwentne działanie sprawiło, że jestem dzisiaj spełnioną i szczęśliwą kobietą.

Moje doświadczenie jako coacha przekonuje mnie, że nikt nie ma w sobie tyle siły i wytrwałości co my, kobiety. Bardzo chciałabym, by każda z nas miała odwagę i moc, żeby osiągnąć swoje marzenia. Pamiętajcie, że wszystko zaczyna się w głowie. Także bariery, obawy i ograniczenia. Jeśli je pokonamy, nic nie stanie nam na przeszkodzie w drodze do życia w zgodzie ze sobą. Nie bójcie się stawiać własnego szczęścia i pragnień na pierwszym miejscu!

***
Karolina Cwalina – PCC ICF, life&business coach

Kierownik Studiów Podyplomowych Akademia Coachingu na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Specjalizuje się̨ w obszarach zarządzania oraz organizacji czasem.
Założycielka firmy szkoleniowo-coachingowej oraz autorka programu dla kobiet „Sexy zaczyna się̨ w głowie”, który oferuje szeroki program warsztatowo-szkoleniowy. Specjalista w zakresie prowadzenia life coachingu, który wpływa na podniesienie jakości stylu życia. Na swoim koncie posiada wiele sukcesów w pracy zarówno z jednostkami indywidualnymi jak i podczas przeprowadzonych warsztatów motywacyjnych w wielu firmach oraz wystąpieniach publicznych.

W 2015 roku rozpoczęła pracę w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku na kierunku MBA. Specjalizuje się w pełnowymiarowym diagnozowaniu kompetencji pracowników: zarządzanie czasem, organizacja, wiara we własne możliwości, praca w zespole (team coaching), motywacja, wytrwałość́.

www.sexyzaczynasiewglowie.pl/
Facebook
Instagram
LinkedIn

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Komentarze

może cię zainteresować

Najnowsze wpisy wybrane specjalnie dla Ciebie

Sukces Pisany Szminką

Wspieramy i promujemy kobiety od 2008 roku.

Newsletter

Jesteś ciekawy, co u nas nowego?
Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!