Sukces Pisany Szminką platforma pierwszego wyboru dla kobiet

Portal wiedzy i najnowsze trendy ze świata biznesu, start-upów, finansów oraz kobiecej przedsiębiorczości

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone
Myśl tygodnia – Siłę masz w sobie

Myśl tygodnia – Siłę masz w sobie

 

Jak ją odkryć i jak z niej mądrze korzystać? Pomoże w tym Power Podręcznik Olgi Kozierowskiej! Jak z niego korzystać? Oto kilka podpowiedzi.

„Żyjesz tak, jak myślisz, więc myśl i żyj najpiękniej jak potrafisz!” – piękne credo na początek, prawda? Jak jednak przejść od myśli, słów i marzeń do czynów? Będziesz potrzebowała długopisu, kredek i flamastrów, otwartej głowy i wiary w zmianę. Przez resztę przeprowadzi Cię Olga Kozierowska.

Czasem bywa tak, że wszystko w życiu nagle się wali. Czasem nie potrzeba wielkiego kryzysu, wystarczy niejasne poczucie, które wciąż ci towarzyszy – wewnętrzny głos w twojej głowie, który wciąż powtarza, że jesteś do niczego, że i tak nigdy nie spełnisz marzeń, a twoje plany to mrzonki. Negatywne myśli przejmują nad tobą kontrolę, brakuje ci energii, brakuje motywacji do działania. Znasz to?

Power Podręcznik

Jeśli tak, mam dobrą wiadomość – to świetny moment na zmianę!

„Kiedyś towarzyszyło mi wiele negatywnych przekonań na temat własnych możliwości. Nawet, gdy czegoś bardzo pragnęłam, zamiast coś w tym kierunku zrobić, zakładałam, że nie warto próbować, że to przecież nie dla mnie, że nie jestem wystarczająco dobra, że i tak mi się nie uda. Myśląc w ten sposób, zabijałam własną ciekawość. Zabita ciekawość zabierała możliwości do piachu. W efekcie potencjalne „lepsze”, „szczęśliwsze”, „większe”, „opłacalne” przechodziło mi koło nosa. Ile to razy żałowałam, że czegoś nie spróbowałam, że nie podjęłam wyzwania. To chyba o tysiąckroć większy żal, niż ten powodowany zrobieniem czegoś nie tak. Na szczęście, w pewnym momencie się przebudziłam. Zrozumiałam, że sama dla siebie jestem ograniczeniem” – tłumaczy Olga Kozierowska w Power Podręczniku.

I przekonuje, że tylko ty sama możesz te ograniczenia pokonać. Jak to zrobić? Wykorzystując tę książkę mądrze.

Mądrość w tym przypadku oznacza mieszankę ciekawości, szczerości, sympatii wobec siebie i gotowości na akceptację tego, co odkryjemy. Przyznam się Wam, że moje pierwsze spotkanie z Power Podręcznikiem wcale nie było łatwe. Utknęłam już na początku, gdy pojawiło się ćwiczenie na temat pięknych myśli o sobie. „Kogo widzisz patrząc w lustro?” – pyta Olga. Przez ponad tydzień nie potrafiłam zapisać odpowiedzi – tak bardzo nie spodobało mi się to, co zobaczyłam! Ale właśnie dzięki temu ćwiczeniu udało mi się dostrzec, jak bardzo krytycznie na siebie patrzę, jak bardzo się oceniam i jak mój wewnętrzny krytyk powtarza do znudzenia – „Schudnij wreszcie, ty mięczaku”. Dałam więc sobie czas, oswajałam samą siebie, a krytykowi mówiłam, żeby zajął się czymś bardziej pożytecznym. I w końcu się udało! Zrobiłam pierwsze ćwiczenie, mój pierwszy krok. Poczułam się silniejsza. I mądrzejsza.

power podręcznik

Tak właśnie działa Power Podręcznik. Każde zrobione ćwiczenie, każdy rysunek, który zrobisz, każde zdanie, które zapiszesz dodaje mocy, pewności siebie, pomaga spojrzeć na siebie z dystansu, ale i z większą przychylnością.

Jak korzystać z tej książki? Najlepiej w swoim tempie i w swoim stylu. Lubisz bazgrać kredkami? Jest tu mnóstwo miejsca, gdzie dasz upust swojej kreatywności. Wolisz pisać? Miejsca na notatki i przemyślenia nie zabraknie. Power Podręcznikiem można się bawić, można się przy nim śmiać (dzięki znakomitym rysunkom Marty Zabłockiej), można się z niego uczyć. I tylko od ciebie zależy, jak tę wiedzę wykorzystasz. „W momencie, gdy udało się po raz pierwszy spełnić swoje małe marzenie, zapragnęłam sprawdzić, czy z kolejnym też się uda. Apetyt rósł w miarę jedzenia. Zdrowy apetyt, na to, by móc więcej, próbować częściej, wierzyć bardziej. Ty też możesz zmienić swoje nastawienie i przekonania. Po prostu spróbuj! Oddaję w Twoje ręce szereg ćwiczeń, które Ci w tym pomogą. Życzę Ci, byś obudziła w sobie wolę walki o własne szczęście” – pisze Olga Kozierowska.

A zatem – powodzenia w walce o własne szczęście i odnalezienie źródła siły. Pamiętaj, masz je w sobie!

Power Podręcznik znajdziesz w Sklepie Sukcesu Pisanego Szminką.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Komentarze

może cię zainteresować

Najnowsze wpisy wybrane specjalnie dla Ciebie

Sukces Pisany Szminką

Wspieramy i promujemy kobiety od 2008 roku.

Newsletter

Jesteś ciekawy, co u nas nowego?
Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!