Sukces Pisany Szminką platforma pierwszego wyboru dla kobiet

Portal wiedzy i najnowsze trendy ze świata biznesu, start-upów, finansów oraz kobiecej przedsiębiorczości

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone
Poznań Mentoring Walk już w niedzielę! Jedną z mentorek będzie Olga Kozierowska.

Poznań Mentoring Walk już w niedzielę! Jedną z mentorek będzie Olga Kozierowska.

Poznań Mentoring Walk

 

Już w najbliższą niedzielę druga odsłona Poznań Mentoring Walk. Główny punkt programu to spacer, podczas którego pary Mentor i Mentee mogą porozmawiać o rozwoju osobistym i zawodowym. Jedną z mentorek będzie Olga Kozierowska. Spacer będzie miał także wymiar charytatywny.

Poznań Mentoring Walk jest wydarzeniem inspirowanym działaniami międzynarodowej organizacji Vital Voices Global Partnership. Założyły ją 20 lat temu dwie liderki – Hillary Clinton i Madeleine Albright. Pierwsza Dama Ameryki i była Sekretarz Stanu postanowiła wspierać kobiety w ramach idei „prawa człowieka to prawa kobiet, a prawa kobiet to prawa człowieka”. Ich inicjatywa wzmacnia kobiety w rozwoju zawodowym. Buduje także świadomość, jak ważna jest dziś rola kobiety w polityce, kulturze i biznesie.

Jedną z inicjatyw jest właśnie Mentoring Walk, podczas którego mentorzy i mentorki spacerują ze swoimi mentees rozmawiają o wyzwaniach, przed którymi stają budując pozycję ekspertek i liderek. Pary Mentor i Mentee łączone są na podstawie ich kompetencji i zainteresowań. Mentorami i mentorkami są przedstawiciele biznesu z wieloletnim doświadczeniem, zajmujący wysokie stanowiska w firmach. Jedną z mentorek w Poznaniu będzie Olga Kozierowska, prezeska Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką.

– Byłam mentorką podczas spaceru w Warszawie i ogromnie się cieszę, że mogę pełnić tę rolę teraz w Poznaniu. To wspaniale, że idea Mentoring Walk dociera do kolejnych miast. To szansa dla wielu utalentowanych kobiet na rozwój, zdobycie cennej wiedzy i kontaktów. Bo to wszystko przecież buduje pozycję liderki – mówi Olga Kozierowska.

Dla kogo jest taki spacer?

Inicjatywa skierowana jest do kobiet, które w świadomy sposób chcą kształtować swoją dalszą ścieżkę kariery. To okazja, aby wymienić się doświadczeniami oraz poznać przedstawicieli lokalnych organizacji biznesowych i kulturalnych. Idea wydarzenia nawiązuje do Global Mentoring Walk organizowanego przez Vital Voices Chapter Poland w Warszawie (warszawski spacer odbył się na początku marca). Jego misją jest wspieranie kobiet o potencjale przywódczym.

Spacerujesz? Pomagasz!

Poznański Mentoring Walk ma także wymiar charytatywny. Jeśli uda się przejść 100 tys. kroków, Poznań Mentoring Walk w ramach wolontariatu kompetencyjnego zorganizuje warsztat dla podopiecznych Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, który mieści się w Chybach.

Więcej informacji na stronie www.poznanmentoringwalk.pl 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Komentarze

może cię zainteresować

Najnowsze wpisy wybrane specjalnie dla Ciebie

Sukces Pisany Szminką

Wspieramy i promujemy kobiety od 2008 roku.

Newsletter

Jesteś ciekawy, co u nas nowego?
Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!

NEWSLETTER

Potrzebujesz jeszcze więcej motywacji, inspiracji i wiedzy?

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera!

NEWSLETTER

Potrzebujesz jeszcze więcej motywacji, inspiracji i wiedzy?

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera!