Pozytywne emocje łączą ludzi na dłużej – mówi Janina Daily i opowiada, czego potrzeba, by stworzyć najmilszą stronę w Internecie.

Dagny Kurdwanowska

 

Mówi się, że dziś klika się to, co skandalizujące i negatywne, a hejt i trollowanie podnoszą tylko statystki. Janina Bąk, przekonuje, że można inaczej. Jej projekt Janina Daily to najmilsza strona internetu, a ona sama mówi z dumą – Udało się wokół niego zbudować społeczność ludzi fajnych, inteligentnych i zabawnych.

Sama o sobie pisze: „Komendant komedii. Panga biznesu. Polędwica sopocka małżeństwa. Niezwykle bawią mnie gołębie, co noszą na szyi kromkę chleba jak korale. Moje motto: “poprzeczkę należy sobie zawsze zawieszać wysoko, bo wtedy przechodząc pod nią, nie trzeba się schylać”. Na stałe mieszka w Irlandii i poza tym, że prowadzi bloga wykłada statystykę i metodologię badań na Trinity College w Dublinie. Jak te dwa światy łączą się ze sobą? Zapytałam o tym Janinę, gdy usiadłyśmy w naszym studiu nad drożdżówkami z serem.

Porozmawiałyśmy nie tylko o tym, co trzeba zrobić, by mieć wokół siebie najmilszych ludzi w sieci, ale także o tym, dlaczego warto zwracać uwagę na liczby, jak przykuwać uwagę czytelników, o treściach, które angażują oraz o trudnych wyborach między pączkiem a drożdżówką.

Posłuchaj całej audycji:

Odwiedź Janinę na jej blogu: www.janinadaily.com