Sukces Pisany Szminką platforma pierwszego wyboru dla kobiet

Portal wiedzy i najnowsze trendy ze świata biznesu, start-upów, finansów oraz kobiecej przedsiębiorczości

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone
Programuj, dziewczyno! Rekrutacja na bezpłatne warsztaty kodowania dla kobiet w całej Polsce wciąż trwa.

Programuj, dziewczyno! Rekrutacja na bezpłatne warsztaty kodowania dla kobiet w całej Polsce wciąż trwa.

bezpłatne warsztaty kodowania
Business image created by Freepik

 

Cykl darmowych warsztatów „Programuj, dziewczyno!” cieszy się wśród kobiet większym powodzeniem niż najbardziej oblegane kierunki studiów. W Warszawie aż 35 chętnych przypada na jedno miejsce, we Wrocławiu i Poznaniu – 20. Rekrutacja na warsztaty w kolejnych miastach jeszcze trwa.

“Programuj, dziewczyno!” to inicjatywa szkoły programowania Coders Lab i autorki bloga Wake up and Code Joanny Bochyńskiej. Darmowe całodniowe warsztaty pozwolą sprawdzić, czy kodowanie może być sposobem na nową zawodową drogę lub choćby rozwijającą przygodę.


CZYTAJ TAKŻE: ZOBACZ, CO TRZEBA ZROBIĆ, ŻEBY ZOSTAĆ FRONT-END DEVELOPEREM!


– Na świecie na jedną programistkę przypada średnio 11 programistów. Chcemy zmniejszać te dysproporcje. Dziewczyny mają naturalne umiejętności które powinny cechować każdego dobrego programistę: odpowiedzialność, wielozadaniowość, umiejętność pracy pod presją czasu, dlatego uważamy, że należy wykorzystać ich potencjał – zaznacza Joanna Bochyńska.

Pomysł warsztatów „Programuj dziewczyno!” spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, które zaskoczyło samych organizatorów. Aby dziewczyny mogły faktycznie jak najwięcej wyciągnąć ze szkolenia, liczba miejsc w każdym mieście ograniczona jest do 16. Rekrutacja zakończyła się już w trzech miastach: w Warszawie (gdzie chętnych było ponad 560 kobiet), we Wrocławiu i Poznaniu (po ponad 320 chętnych).

– Dziewczyny coraz częściej zdają sobie sprawę z możliwości, jakie otwierają się przed nimi wraz z nabyciem umiejętności programistycznych. Cieszymy się, że już niemal co trzeci nasz absolwent to kobieta. Według naszej wiedzy, żaden kierunek studiów o profilu informatycznym nie może pochwalić się takim wynikiem – podkreśla Romek Lubczyński z Coders Lab.

Aby uczestniczyć w warsztatach należy spełnić kilka warunków. Po przejściu krótkiego procesu rekrutacji, należy samodzielnie przygotować się do zajęć na podstawie obszernych materiałów dotyczących podstaw HTML, CSS oraz JS, a także JavaScript. Dzięki temu warsztat rzeczywiście pozwoli zweryfikować zasadność kontynuacji nauki programowania lub uświadomi wrodzone predyspozycje.

W Trójmieście, Białymstoku, Katowicach, Łodzi, Lublinie i Krakowie rekrutacja nadal trwa, dlatego wszystkie dziewczyny, które chcą sprawdzić czy w ich żyłach płynie kod, powinny niezwłocznie dołączyć do akcji „Programuj, dziewczyno!”. Czas i liczba miejsc ograniczona.

Szczegóły na stronie: https://www.facebook.com/pg/coderslabpl/events/

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Komentarze

może cię zainteresować

Najnowsze wpisy wybrane specjalnie dla Ciebie

Sukces Pisany Szminką

Wspieramy i promujemy kobiety od 2008 roku.

Newsletter

Jesteś ciekawy, co u nas nowego?
Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!

NEWSLETTER

Potrzebujesz jeszcze więcej motywacji, inspiracji i wiedzy?

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera!

NEWSLETTER

Potrzebujesz jeszcze więcej motywacji, inspiracji i wiedzy?

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera!