Sukces Pisany Szminką platforma pierwszego wyboru dla kobiet

Portal wiedzy i najnowsze trendy ze świata biznesu, start-upów, finansów oraz kobiecej przedsiębiorczości

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone
Spacer, który może zmienić życie

Spacer, który może zmienić życie

fot. Beata Lechowicz

Ruszyły zapisy na Globalny Spacer Mentoringowy! Piąta edycja odbędzie się 5 marca w Warszawie. Dlaczego warto się zapisać?

Warszawska, piąta już edycja Spaceru Mentoringowego (Global Mentoring Walk) to wydarzenie wyjątkowe. Na czym polega? Spacerować będą wspólnie osoby dzielące się swoim doświadczeniem (Mentor/Mistrz) i osoby takiego doświadczenia poszukujące (Mentee/Uczeń). Zostaną połączeni w 100 par mentoringowych. W rolę Mentora lub Mentorki wcielą się wybitni Liderzy i Liderki, przedstawiciele kadry zarządzającej dużych firm, osoby reprezentujące świat biznesu, polityki, organizacji społecznych i akademickich. W tegorocznej edycji, wezmą również udział przedstawiciele 11 największych globalnych korporacji działających w Polsce i będących uczestnikami Programu Mentoringowego Vital Voices Poland, LeadersIn. Z kolei Mentees to kobiety, które pragną się rozwijać, a w konsekwencji chcą w przyszłości pełnić rolę liderek. Mentees powinny mieć co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego, ambicje rozwoju zawodowego i osobistego oraz chęć inspirowania i wspierania innych osób w społeczności, w której działają. – Uczniowie Arystotelesa prowadzili z nim dyskusje spacerując po promenadzie nieopodal szkoły, bo wierzyli, że spacerowanie angażuje ciało i ducha, wpływając na kreatywność. Od 2012 roku nasz spacer wpisał się w kalendarz wydarzeń Łazienek, które przez lata służyły wymianie intelektualnej – tłumaczy dr Daria Mejnartowicz, Flag Bearer Global Mentoring Poland.

Spacery Mentoringowe mają już prawie 20-letnią tradycję. Ich pomysłodawczynią była Geraldine Laybourne, Prezes Oxygen Media w USA i partnerka biznesowa Oprah Winfrey. Wiele kobiet zwracało się do niej z prośbą o spotkanie i mentoring, ale na przeszkodzie stał napięty kalendarz Geraldine. Wówczas wpadła na pomysł, by dołączały do jej codziennego spaceru. Wspólne przechadzki mentoringowe stały się inspiracją także dla kobiet w innych krajach. Dziś Global Mentoring Walk odbywa się w różnych częściach świata (w sumie 5 marca odbędzie się 70 spacerów) m.in. w Serbii, Brazylii, Izraelu, Bangladeszu, Gwatemali, Peru, Katarze, Kambodży, Tajlandii, Egipcie, Ugandzie, Indiach i Kenii.

jpg_main

Polski Spacer wyruszy 5 marca 2016 r. o godz. 11.00, spod Starej Pomarańczarni w Parku Łazienki Królewskie w Warszawie.
Panie, z co najmniej 3-letnim doświadczeniem zawodowym, zainteresowane wzięciem udziału w 2016 GMW Poland jako Mentees, mogą zapoznać się ze szczegółami aplikacji TUTAJ.
Swoje zgłoszenie można przesłać do niedzieli 14.02.2016.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Komentarze

może cię zainteresować

Najnowsze wpisy wybrane specjalnie dla Ciebie

Sukces Pisany Szminką

Wspieramy i promujemy kobiety od 2008 roku.

Newsletter

Jesteś ciekawy, co u nas nowego?
Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!