Sukces Pisany Szminką platforma pierwszego wyboru dla kobiet

Portal wiedzy i najnowsze trendy ze świata biznesu, start-upów, finansów oraz kobiecej przedsiębiorczości

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone
Bez piersi bardziej czuję się kobietą – mówi Samantha Paige, bohaterka niezwykłej serii filmów Allure, które obalają stereotypy dotyczące piękna.

Bez piersi bardziej czuję się kobietą – mówi Samantha Paige, bohaterka niezwykłej serii filmów Allure, które obalają stereotypy dotyczące piękna.

stereotypy dotyczące piękna

 

Samantha Paige, artystka z Los Angeles jest bohaterką jednego z filmów z serii „Dispelling Beauty Myths” (Obalając mity piękna) magazynu Allure. Opowiada w nim o swojej walce z rakiem, a także o zabiegu mastektomii, któremu się poddała. Ku zdziwieniu innych, Samantha mówi otwarcie: „Bez piersi, czuję się bardziej kobietą niż kiedykolwiek wcześniej”.

Seria filmów „Dispelling Beauty Myths” powstała ze współpracy Magazynu Allure i duetu StyleLikeU, czyli matki i córki, które postanowiły walczyć ze stereotypami na temat piękna, narzucanymi przez dzisiejsze media. Każdy z filmów z tej serii pokazuje inną kobietę, która nie wpisuje się w typowy kanon piękna i opowiada o tym jak walczyła o akceptację swojego ciała.

Na filmie Samantha Paige z dumą pokazuje swoje blizny po zabiegu podwójnej mastektomii. Nie każda kobieta odważyłaby się na taki krok. U Paige zdiagnozowany został rak tarczycy, kiedy była jeszcze na studiach. Gdy udało jej się pokonać tę chorobę, lekarze zalecili aby poddała się testom na mutację genu BRCA 1, czyli genu, który określa, czy u danej osoby występuje zwiększone ryzyko raka piersi i jajników. Matka Samanthy też stoczyła już walkę z rakiem piersi. U Paige wykryto mutację genu BRCA 1 i siedem miesięcy po urodzeniu córki, przeprowadzono u niej prewencyjny zabieg podwójnej mastektomii.

CZYTAJ WIĘCEJ: CZYM JEST BODY SHAMING I JAK Z NIM WALCZYĆ? TE KOBIETY MOGĄ BYĆ INSPIRACJĄ!

„Nie wiem, czy w tamtym momencie w pełni rozumiałam, jak wpłynie to na kolejnych 20 lat mojego życia”- powiedziała Samantha. Kobieta zdecydowała się na wstawienie implantów, bo nie widziała wtedy żadnej innej opcji. Jednak nie czuła się z nimi komfortowo. Męczyła się przez 8 kolejnych lat, dopóki siedząc z córką w Sylwestra 2016 roku, nie doznała olśnienia. Postanowiła, że chce pozbyć się implantów piersi. „Tak! Chcę być płaska. Cieszę się z tego, że będę płaska”- pomyślała wtedy.

Być sobą

Odkąd zdecydowała się na usuniecie implantów, Samatha Paige wreszcie czuje się sobą. „Tak właśnie miało być. Czuję, ze to właśnie jestem ja” – powiedziała. Chociaż nadal zdarza się, ze ktoś zwróci się do niej w formie męskiej, Samantha Paige dodała też, że nigdy w życiu nie czuła się tak kobieco.

Inne bohaterki serii także pokazują jak wiele odwagi wymaga życie w zgodzie ze sobą.

Erika, która także wygrała walkę z rakiem piersi, opowiada o tym, jak czuć się sexy mimo operacji usunięcia sutków.

Alicia Napoleon pokazuje, że umięśnione kobiece ciało też może być piękne.

A Alexa Wielding, jest mamą, która walczy ze stereotypem, że każda matka musi po porodzie zadbać o idealną figurę.

W całej serii powstało w sumie 29 filmów.

Wszystkie filmy z serii Allure „Dispelling Beauty Myths” zobaczycie tutaj.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Komentarze

może cię zainteresować

Najnowsze wpisy wybrane specjalnie dla Ciebie

Sukces Pisany Szminką

Wspieramy i promujemy kobiety od 2008 roku.

Newsletter

Jesteś ciekawy, co u nas nowego?
Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!

NEWSLETTER

Potrzebujesz jeszcze więcej motywacji, inspiracji i wiedzy?

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera!

NEWSLETTER

Potrzebujesz jeszcze więcej motywacji, inspiracji i wiedzy?

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera!