Statuetka Bizneswoman Roku

Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu Bizneswoman Roku przedłużony do 28.02!

Magda Mikos

W związku z licznymi prośbami, które do nas napływają, zdecydowaliśmy o przedłużeniu terminu nadsyłania zgłoszeń do 28 lutego 2021 r. do godz. 23:59.

W jakich kategoriach w tym roku można się zgłaszać?

W XII edycji konkursu Bizneswoman Roku możesz zgłosić w siedmiu kategoriach otwartych:

  • Biznes Roku (Przychód powyżej 10 mil złotych lub poniżej 10 mil złotych),
  • Pomysł na Start / Biznes Lokalny,
  • Startup Roku,
  • Liderka w Nowych Technologiach,
  • Organizacja Przyjazna Rodzicom,
  • Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu – liderka, biznes, organizacja,
  • Działalność Społeczna.

Jak zgłosić się do konkursu?

Zapoznaj się z  Regulaminem konkursu, gdzie znajdziesz kryteria w poszczególnych kategoriach i wybierz tę, która najbardziej pasuje do Twojej działalności. Wejdź na formularz zgłoszeniowy, wypełnił go i wyślij do nas.

Twoje zgłoszenie zostanie zweryfikowane pod kątem formalnym przez Partnera Merytorycznego konkursu – Accenture, a następnie przekazane do oceny Loży Ekspertów. W kwietniu 2021 roku poznamy Finalistki XII edycji. Może w tym roku będziesz to Ty? Wtedy będziesz mogła zaprezentować swoją Firmę przed Jury Konkursu. Tytuł Bizneswoman Roku przypadnie właśnie Tobie. Na Twoje zgłoszenie czekamy do 28 lutego 2021 r.

Co można zyskać dzięki udziałowi w konkursie Bizneswoman Roku?

Katarzyna Kiciak

Katarzyna Borycka stworzyła urządzenie ONIRY, dzięki któremu diagnostyka dla kobiet rodzących siłami natury jest łatwa i prosta. Otrzymała tytuł Bizneswoman Roku 2019 w kategorii Startup Roku.

To wspaniała inicjatywa! Miałam tu niepowtarzalną szansę bliższego poznania najbardziej kreatywnych i najbardziej przedsiębiorczych kobiet polskiego biznesu, zarówno po stronie kandydatek i laureatek, jak i organizatorek. Każda z nich jest osobowością samą w sobie. Każda czegoś mnie nauczyła. To było bardzo inspirujące doświadczenie. Poza zaszczytnym tytułem Bizneswoman Roku, który otworzył wiele nowych drzwi dla prowadzonego przeze mnie projektu OASIS, zdobyłam nowe doświadczenia i nowe przyjaźnie. Zrodziło się też kilka ciekawych pomysłów, które być może rozwiniemy już razem, w „klubie” laureatek Konkursu.

Katarzyna Przybył

Katarzyna Przybył, twórczyni XOXO WIFI małego pudełeczka, które zapewnia nielimitowany bezpieczny dostęp do Internetu w 144 krajach na świecie. Otrzymała Bizneswoman Roku 2019 w kategorii Startup Roku.

Udział w konkursie był jedną z najlepszych decyzji minionego roku. Poznałam wiele silnych, inspirujących i pełnych pasji kobiet, co jest ogromną wartością, szczególnie w tych zwariowanych czasach. Organizatorzy konkursu dbają o to, aby wieść o uczestniczkach i ich działalności została zauważona, stąd liczne publikacje i wzmianki o nich w mediach ogólnopolskich oraz social mediach. Nie mogę pominąć również samej gali finałowej, która była cudną wisienką na konkursowym torcie. Podczas całego konkursu od zgłoszenia, przez prezentacje firmy przed jury po finał, czuło się przyjazną atmosferę. Zgłaszajcie się kobiety! Nominujcie! Każda z Was zasługuje na tak cudowne doświadczenie.

Zuzanna Sielicka-Kalczyńska i Julia Sielicka-Jastrzębska (Whisbear)

Zuza Sielicka-Kalczyńska i Jula Sielicka-Jastrzębska, twórczynie marki Whisbear, Bizneswoman Roku 2016 w kategorii Moja Firma – przychód poniżej 4 mil złotych

Udział w konkursie pomógł nam przede wszystkim poukładać sobie w głowach, to co robimy i to co chcemy zrobić – w codziennej „walce” często nie ma czasu na takie stop-klatki. To była też okazja do zderzenia swojej wizji z ekspertami – pierwsza taka w naszej ówczesnej działalności i ich feedback bardzo dużo wniósł do naszej codziennej pracy. Dzięki konkursowi poznałyśmy też wiele innych wspaniałych kobiet Businesswomenek, z którymi do tej pory utrzymujemy kontakty, wspierając się nimi w trudniejszych chwilach.

Anna Krajewska, Bizneswoman Roku 2019, Foto. Jacek Kamiński

Anna Krajewska – założycielka sieci Salad Story, promuje zdrowe odżywianie i przekonuje, że sałatka może być daniem głównym od 2017 roku. Zdobywczyni tytułu Bizneswoman Roku 2019 w kategorii Biznes Roku – przychód powyżej 10 mil zł

Postrzegam ten konkurs jako jedno z niewielu rzetelnych i szerokich miejsc do weryfikacji swoich osiągnięć i umiejętności w kontekście rynku. Skala konkursu i jego rozgłos buduje jego jakość. Dla mnie super ciekawe jest też patrzenie i poznawanie innych kobiety biznesu, które biorą w nim udział – to bardzo wzbogacające i inspirujące doświadczenie rozwoju karier. Kandydatk,i ale i prowadzący, jurorzy to niezwykle ciekawe osobowości, ludzie z ogromną wiedzą merytoryczną, mający za sobą pasjonujące historie i osiągnięcia. Networking w tym gronie to czysta przyjemność. Konkurs jest rozpoznawalny medialnie i na pewno przyczynia się do budowania pozytywnego PR.

Monika Kowal

Monika Kowal – Pomysłodawczyni SOTI NATURAL pierwszej w Polsce i na świecie zielonej herbaty, parzonej wg japońskich rytuałów, zamkniętej w butelce. Bizneswoman Roku 2019 w kategorii Biznes Roku – przychód poniżej 10 mil zł

Warto się zgłosić by inspirować do działania kobiety, które nadal trzymają pomysły na świetne produkty, usługi, firmy w szufladzie. Gdy sama zastanawiałam się, czy zrezygnować ze stabilizacji stworzyć produkcję bezcukrowych, zdrowych napojów brakowało mi autorytetu, inspiracji, które dodałyby mi wiatru w żagle. Nagroda dała mi możliwość rozpromowania moich napojów, dzięki nagrodzie otrzymałam też wiele wiadomości od kobiet na różnym etapie realizacji ich marzeń o własnej firmie, z którymi mogłam się wymienić doświadczeniami. Wygrana przyniosła także ogromny zastrzyk motywacji i ciekawości, by dalej rozwijać siebie i realizować moje kolejne marzenia.

Katarzyna Skrzypczak

Katarzyna Skrzypczak – założycielka Akademii Szycia Mannequeen i Bizneswoman Roku 2018 w kategorii Pomysł na Start / Biznes Lokalny.

Do konkursu warto się zgłosić, ponieważ już sam udział pozwala poznać nowych partnerów biznesowych czy dotrzeć do szerszego grona potencjalnych klientów, ale także uwierzyć w siebie i swój produkt jeszcze bardziej. Do dziś pamiętam emocje jakie towarzyszyły w związku z konkursem i byłam pewna, że do finału przeszłam tylko dlatego, że nikt więcej się nie zgłosił. Kiedy dowiedziałam się jaka była konkurencja to szczerze nie dowierzałam. Dało mi to ogromnego Powera do działania i chęć rozwoju swojej firmy coraz bardziej. Nagrodę, którą otrzymałam przeznaczyłam na wyposażenie Akademii w nową przemysłową maszynę, która dodała znacznej wartości podczas prowadzenia kursów szycia. Zachęcam bardzo do wzięcia udziału w konkursie, bo to może być jedna z piękniejszych przygód na zawodowej drodze jaką można przeżyć. U mnie tak właśnie było.

Organizator: Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką
Partner strategiczny: Mastercard
Partner edukacyjny: Microsoft
Partnerzy kategorii: BNP Paribas, DPD Polska, Google Cloud, Henkel Polska, HUAWEI, IGT Poland, Skanska
Partner merytoryczny: Accenture
Partnerzy konkursu: CCC, emba@UW, Vital Voices, Humanites, Perspektywy, Humanites, Perspektywy Women in Tech, ABSL
Patronat Honorowy Konkursu: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy
Patroni medialni: TVN Grupa Discovery, Polska Press Grupa, Onet, Forbes Women, Uroda Życia, Wysokie Obcasy, Wysokie Obcasy Praca, MamStartUp, Imperium Kobiet, Law Business Quality, Polska Times

Joanna Rek-Faber – coach, trenerka, mentorka, przedsiębiorczyni. Absolwentka studiów podyplomowych z life coachingu, pedagogiki oraz metodyki nauczania języków obcych. Obecnie zgłębia tajniki psychologii pozytywnej na SWPS. Certyfikowany trener metody Points of You®. Ambasadorka programu Sukces TO JA Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką i współprowadząca podcast „Sukces Talks”. Blogerka i autorka e-booka „Kropka mocy”.