Sukces Pisany Szminką platforma pierwszego wyboru dla kobiet

Portal wiedzy i najnowsze trendy ze świata biznesu, start-upów, finansów oraz kobiecej przedsiębiorczości

4 powody do zatrzymania się i wrzucenia niższego biegu na autostradzie życia. Tych letnich warsztatów nie możesz przegapić [WAKACYJNY POMYSŁOWNIK]

4 powody do zatrzymania się i wrzucenia niższego biegu na autostradzie życia. Tych letnich warsztatów nie możesz przegapić [WAKACYJNY POMYSŁOWNIK]

Martyna Guba
Martyna Guba

 

 

Lato to czas odpoczynku, swobody i wolności. To czas relaksu i detoksu, świetna okazja do zatrzymania się. To przestrzeń, w której wszystko może się zdarzyć. Wykorzystaj je jak najlepiej możesz i zrób coś dla siebie.

Lato to idealny czas, żeby się „rozebrać”, nie tylko po to by pokazać nasze pięknie opalone ciało, ale przede wszystkim po to, żeby wraz z ubraniem pozbyć się poczucia wstydu, ograniczających przekonań, natrętnych myśli i lęków, żeby z zachwytem przyglądać się sobie budując najpiękniejszą i najbardziej wartościową relację – relację z samą sobą. Kiedy ostatni raz przyglądałaś się sobie? Kiedy rozmawiałaś ze sobą? Kiedy zaprosiłaś siebie samą na randkę? Kiedy z przyjemnością spędziłaś czas we własnym towarzystwie?

Potęga pauzy

Nie jest łatwo zatrzymać się, zobaczyć siebie, poczuć siebie. W codziennym życiu stale się spieszymy, nastawieni na działanie, biegniemy od celu do celu, żyjemy pomiędzy domem a pracą, pomiędzy nocą a dniem, pomiędzy stworzonym przez siebie repertuarem obowiązków i powinności. Nie wolno nam nic nie robić! Nasz dzień wypełniają przeróżne role – rodzica, córki, żony, przyjaciółki, właścicielki firmy, zaangażowanego pracownika. Lecz jest jedna rola, o której czasami zapominamy, a nawet często zaniedbujemy – bycie sobą… Potrzeba pauzy i odpoczynku to kluczowa kompetencja XXI wieku. To ukryta potrzeba, której zaspokojenie niesie za sobą mnóstwo darów. Pauza to narzędzie, to pierwszy krok światowej metody Points Of You®, która pomaga nam się zatrzymać bo przecież „W życiu jest coś więcej do zrobienia niż tylko zwiększać jego tempo” (Mahatma Gandhi).

Zatrzymaj się zanim wyruszysz w dalszą podróż

We współczesnym świecie, w dobie dynamicznie zmieniających się warunków PAUZA to luksus. To kontakt z naszym wewnętrznym kompasem, naszym skarbem czekającym na odkrycie – naszą INTUICJĄ. To zmiana częstotliwości, wyciszenie hałasów, które towarzyszą nam każdego dnia, to skupienie i koncentracja, okazja do spojrzenia w głąb siebie – z uważnością, łagodnością i z miłością. To okazja, aby zatrzymać się, żeby zajrzeć głębiej, nie gonić, ale być ze sobą nie będąc w żadnej roli, nie działać, ale przyglądać się sobie z różnych punktów widzenia, czerpać przyjemność z nic nierobienia, z zaciekawieniem obserwować, udzielając odpowiedzi bez autopilota. Pauza to wielka umiejętność i najbardziej pożądana kompetencja współczesnego świata! To klucz do naszego szczęścia i dobrostanu, którego tak bardzo pragniemy. A więc skieruj soczewki do wewnątrz, nie oceniaj, nie uciekaj, bądź obserwatorem a nie uczestnikiem, wycisz się, rozluźnij, zrelaksuj i skup się na sobie, oddaj się chwili, wsłuchaj się w swój oddech, bo oddech to Twoje życie…

Bogini w bikini

Zobaczyć siebie, usłyszeć swoje potrzeby, poczuć swoje emocje, wyostrzyć zmysły, puścić to czego nie chcemy, co nam nie służy, czego już nie tolerujemy. Podarować sobie uwagę i czas – odkryć siebie w sobie, bez wstydu rozebrać się z ograniczających przekonań i niechcianych myśli – to główny cel warsztatu „Bogini w bikini”. Ten wyjątkowy warsztat jest zaproszeniem do podróży w głąb siebie – w głąb duszy i najbardziej wrażliwych zakamarków swojego serca, żeby odkrywać siebie równocześnie zdejmując wszystkie maski i demaskując lęk, bo „Życie zaczyna się tam, gdzie kończy się lęk” (Osho).

Esencją tego spotkania będziesz Ty sama – to będzie głęboki proces, twoja historia o poczuciu własnej wartości, o słuchaniu siebie, akceptowaniu siebie zamiast poszukiwaniu akceptacji. To będzie historia o odkrywaniu tego kim jesteś i co jest twoje porzucając to, co do tej pory mogło być czyjeś.

09.08.2019 zapraszam Cię na randkę, na spotkanie z samą sobą, na cudowny czas w pięknym towarzystwie, bo „Kiedy nauczysz się być własnym przyjacielem, nigdy nie będziesz sama” (Yaron Golan).

LINK DO WYDARZENIA: https://www.facebook.com/events/1788089567960158/

LINK DO ZAPISÓW: https://evenea.pl/event/266805-26/

Autostrada do marzeń

Wakacje to nie tylko odpoczynek, to również podróże. Sztuką jest podróżować. Większość z nas idzie przez życie nie znając prawdziwego celu ani swoich marzeń, ponieważ nie mamy okazji zapytać o nie. A przecież wszystko zaczyna się od marzeń… To wielka siła, która nieustannie motywuje nas, żeby iść do przodu. Marzenia są źródłem energii, potężną mocą, naszą inspiracją i ambicją. Unoszą nas, pozwalając z lotu ptaka patrzeć na otaczający świat i z większym apetytem pragnąć go smakować. Im wyżej się wznosimy tym więcej okazji otwiera się przed nami. „Marzenia są niezbędne, żeby żyć” (Anais Nin). Ale…

Nie zawsze wiemy, czego chcemy. Częściej przywołujemy to, czego nie chcemy. Dlatego podążając za słowami Johna Paula DeJoria: „Przestań się zastanawiać nad tym, czego nie chcesz i rusz się. Jeśli ten pociąg Ci nie odpowiada – wysiądź z niego. Jeśli w nim zostaniesz, zamkniesz się na nowe doświadczenia”. Poświęć swój czas i rozpoznaj to, co kochasz, czego naprawdę pragniesz i czego potrzebujesz – w przeciwnym razie będziesz jak ŁÓDŹ pozbawiona steru!

Czego tak naprawdę pragniesz? Kim byś się stała gdybyś odsunęła na bok wszystkie swoje ograniczające myśli i z odwagą otworzyła umysł na nowe możliwości zrzucając z siebie cały bagaż, który dotychczas zebrałaś? Co byś zrobiła, gdyby każda niewiarygodna szansa mogła się spełnić? Czego byś zapragnęła, gdyby każda możliwa kwota pieniędzy była w zasięgu twojego portfela? Niektórzy z nas odkrywają swoje wielkie marzenia, gdy pozwalają sobie pragnąć, kiedy zaczynają zastanawiać się nad swoją przyszłością… A więc marz, planuj i spełniaj!

Cytując Josepha Campbella: „Pójdź za swoim szczęściem”, podążaj za tym co uwielbiasz nadając sens swojemu życiu i wielką radość z istnienia. Wakacje to świetna okazja do podróży, a więc zapraszam Cię w wyjątkową podróż -autostradą do świata marzeń, do świata harmonii i spokoju, w którym panuje radość, wolność, spełnienie i szczęście, do świata, które tworzone jest przez Ciebie, wykorzystując Twój potencjał, Twoją wewnętrzną moc, do świata, w którym obfituje wdzięczność za przeszłość i ufność we wspaniałą przyszłość.

W tą podróż wyruszymy już 10.08.2019. Jeśli chcesz dołączyć – zapraszam na mój pokład! Pamiętaj „Nikt nie jest za stary na marzenia. Tak jak marzenia nigdy się nie starzeją” (Lucy Maud Montgomery).

LINK DO WYDARZENIA: https://www.facebook.com/events/2353741124840017/

LINK DO ZAPISÓW: https://evenea.pl/event/266805-27/

„Ster na cel” – czyli Odwaga Zmian z Podróżą Bohatera®

„Droga do Twoich marzeń jest jak ścieżka biegnąca przez labirynt. Widzisz jedynie kilka najbliższych metrów przed sobą. Nie wiesz co czeka Cię za następnym zakrętem, ale także tam widzisz niewielki odcinek drogi. Czasem zapuszczasz się w ślepy zaułek i musisz zawracać innym razem natykasz się na niespodziewany skrót, który przyśpiesza Twoją wędrówkę. Tak samo wije się ścieżka prowadząca do twoich marzeń…” (Rhonda Byrne)

Mastin Kipp powtarza, że „życie na miarę marzeń oznacza przygodę”. Czy jesteś gotowa jej doświadczyć? Czy jesteś gotowa w nią wyruszyć? Kiedy zrobisz pierwszy krok? Jak powiedział kiedyś Oscar Wilde: „Życia nie można opisać, można je tylko przeżyć”. Już 20.08.2019 będziesz miała niepowtarzalną okazję obrać STER NA CEL i wyruszyć w wyjątkową wakacyjną i odważną przygodę z PODRÓŻĄ BOHATERA®, wielokrotnie nagradzaną, unikatową i przepiękną grą coachingową, podczas której będziesz miała okazję stworzyć własny PLAN PODRÓŻY, okryć swój CEL i popłynąć w jego kierunku z kompasem w dłoni jakim jest Twój potencjał, Twoje umiejętności, zasoby i talenty! To będzie jedyna w swoim rodzaju podróż, podróż Twoim statkiem, piękne i głębokie doświadczenie.

Koncepcja gry, inspirowana jest monomitem Josepha Campbella – mityczną wyprawą bohatera, archetypu od tysięcy lat obecnego i silnie zakorzenionego w naszej kulturze. Wyprawę mitycznego herosa w grze wykorzystano jako metaforę każdej podróży człowieka do wyznaczonego celu. Jako podróży przez własne życie z typowymi i powtarzalnymi etapami tej wyprawy jak: podjęcie wyzwania, przekroczenie progu i zrobieniu pierwszego kroku, samopoznanie poprzez pokonywanie przeciwności, wewnętrznych demonów, osiąganie celu i głęboka transformacja (Źródło: http://www.podrozbohatera.com/).

Warsztat z wykorzystaniem tej fantastycznej gry został stworzony z myślą o tych, którzy poszukują skutecznych sposobów wsparcia w procesie osiągania celów i budowania samoświadomości. Dla wszystkich tych, którzy potrzebują bardziej efektywnych narzędzi wspierających rozwój potencjału osobistego i zawodowego.

LINK DO WYDARZENIA: https://www.facebook.com/events/454060795325082/

LINK DO ZAPISÓW: https://evenea.pl/event/266805-28/

Bilet na księżyc

„Każdy człowiek jest jak księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu” – Mark Twain.

Wakacje to również piękna natura, którą możemy karmić się każdego dnia. To błękitne niebo, kalejdoskop gwiazd a pomiędzy nimi księżyc, który budzi zachwyt, ale też czasami silne emocje… Mam dla Was prezent – jedyny w swoim rodzaju bilet – BILET NA KSIĘŻYC, zaproszenie na zaskakujący warsztat, podczas którego będziecie mogły odkryć swój CIEŃ, własne alterEGO, ciemną stronę mocy, swoją prawdę w lęku. Będziecie miały okazję zrozumieć swoje emocje, uchwycić myśli… Bo każda z nas to mały wszechświat, wszystko co widzimy w innych – odzwierciedla nas samych i jest w nas. Bilet na Księżyc to prawda o nas samych, to pokonywanie lęku, to klucz do miłości i akceptacji, to bilet do wolności! To odważna podróż – ale jedna z ważniejszych, w której z przyjemnością będę Wam towarzyszyć… Bilety na księżyc można zdobyć klikając w linki poniżej:

LINK DO WYDARZENIA: https://www.facebook.com/events/1466986630115929/

LINK DO ZAPISÓW: https://evenea.pl/event/266805-29/

Przed nami 4 warsztaty…
4 powody do zatrzymania…
Bezceny i wartościowy czas w wyjątkowym towarzystwie, na który serdecznie Was zapraszam, bo wakacje to czas decyzji i wyborów – tych zaplanowanych i tych spontanicznych, ale przede wszystkim Waszych własnych. Życzę Wam, żeby były świadome i trafne i wspaniałe!

***

O AUTORCE

Martyna Guba – Wizjonerka i entuzjastka życia, Ekspert Points Of You®, Trener Rozwoju Osobistego pracujący w obszarze motywacji, wyznaczania celów i strategii, Tutor Kariery, Facylitator Points Of You®, Akredytowany Coach ICI , Moderator procesów grupowych, jeden z niespełna 100 certyfikowanych trenerów metody Points Of You®, w Polsce,  Licencjonowany Konsultant Mental Toughness (MTQ 48 – naukowe badania siły i odporności psychicznej) pracujący w obszarze wypalenia zawodowego, Doradca biznesowy i Trener Biznesu, Przedsiębiorca z 20 letnim stażem, Właścicielka firmy www.forchange.pl, Członek Polskiej Izby Firm Szkoleniowych, Ambasadorka Ogólnopolskiego Programu “Sukcesu TO JA” Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką. Prywatnie mama 10 letniego Alexa i miłośniczka tańca! Odważna kobieta, która na własnym przykładzie pokazuje, jak wyjść ze strefy komfortu i podążać za swoimi marzeniami.

Więcej o prowadzącej warsztaty: http://forchange.pl/o-mnie/

Więcej na Facebooku: Fabryka warsztatów https://www.facebook.com/Fabryka-warsztat%C3%B3w-357881284692905/

Komentarze

może cię zainteresować

Najnowsze wpisy wybrane specjalnie dla Ciebie

Sukces Pisany Szminką

Wspieramy i promujemy kobiety od 2008 roku.

Newsletter

Jesteś ciekawy, co u nas nowego?
Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!

Na tej stronie wykorzystujemy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach analitycznych oraz w celu zapewnienia prawidłowego działania strony. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia w swojej przeglądarce. Zobacz więcej w Polityce Prywatności.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close