Sukces Pisany Szminką platforma pierwszego wyboru dla kobiet

Portal wiedzy i najnowsze trendy ze świata biznesu, start-upów, finansów oraz kobiecej przedsiębiorczości

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone
Weź się zbadaj! Cytologia może uratować życie. O tym, by regularnie się badać przypomina specjalna bransoletka – Niezapominajka!

Weź się zbadaj! Cytologia może uratować życie. O tym, by regularnie się badać przypomina specjalna bransoletka – Niezapominajka!

Weź się zbadaj

 

Biżuteria może być po prostu modnym lub eleganckim dodatkiem. Ale ta bransoletka służy nie tylko ozdobie. Jej rola jest znacznie ważniejsza, bo przypomina o tym, by regularnie się badać. Niezapominajka została stworzona przez Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości po to, byś już nigdy nie zapomniała o cytologii.

Cytologia to proste badania, dzięki któremu można szybko zdiagnozować lub wykluczyć poważne choroby, m.in. raka szyjki macicy. W Polsce każdego dnia 10 kobiet dowiaduje się, że ma raka szyjki macicy, a 5 z nich umiera. Dzieje się tak, dlatego, że niestety wciąż niewiele kobiet wie, że rakowi szyjki macicy można zapobiegać w prosty, skuteczny, nieinwazyjny i tani sposób – właśnie poprzez regularne wykonywanie badań cytologicznych.

Dobra wiadomość jest taka, że świadomość w Polsce wciąż wzrasta. Kwiat Kobiecości, we współpracy z agencją badawczą IQS, zrealizował kolejne badania społeczne, mające zdiagnozować poziom świadomości zasad profilaktyki raka szyjki macicy w Polsce. Tym razem badaniem zostały objęte kobiety w tzw. okresie okołoporodowym, to jest matki dzieci do 1 r.ż., kobiety w ciąży oraz kobiety planujące zajście w ciążę w ciągu najbliższych 12 m-cy. Podobnie jak wśród ogółu Polek, cytologia jest bardzo popularnym badaniem i świadomość jej znaczenia dla profilaktyki raka szyjki macicy jest bardzo wysoka (86%).

Jak często robić cytologię?

Większość z nas robi cytologię przynajmniej raz na dwa lata, wiele kobiet raz w roku. Jak pokazały badania problemem jest to, kiedy zaczynamy robić to badania – dla prawie 40% kobiet momentem na pierwsza cytologię jest dopiero ciąża. Wówczas kobiety w ogóle badają się bardziej regularnie. A co z tymi, które nie są w ciąży i natłoku codziennych zajęć zapominają zadbać o siebie? Dla nich właśnie jest Niezapominajka.

Kwiat niezapominajki, który został symbolem Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości w postaci zawieszki zdobi specjalnie zaprojektowaną z tej okazji bransoletkę. Dzięki niej każda kobieta może zostać Ambasadorką Kwiatu Kobiecości, zachęcając bliskie sobie kobiety (mamę, córkę, siostrę czy przyjaciółkę), aby w trosce o własne zdrowie pamiętały lub też nie zapominały o wykonywaniu regularnych badań ginekologicznych. Bransoletkę można nabyć na stronie www.kwiatkobiecosci.pl/bransoletka. Fundusze pozyskane ze sprzedaży bransoletek zostaną przeznaczone na realizacje działań statutowych Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości.

– Sama żyję dzięki temu, że robiłam cytologię regularnie. Cytologia naprawdę może uratować życie każdej z nas, a jeszcze wiele kobiet nie jest tego świadoma – według badań IQS z którym współpracujemy wynika, że tylko 37% kobiet robi cytologię raz na rok – chcę to zmienić! Dlatego też, jako Kwiat Kobiecości ruszam z kolejną już edycją kampanii Piękna bo Zdrowa – tłumaczy Ida Karpińska.

Weź się zbadaj #cytologiczne – kampania społeczna

Na początku lutego rozpoczęła się IX edycja kampanii społecznej “Piękna, bo zdrowa” pod hasłem “Weź się zbadaj! #cytologiczne”. Dzięki wsparciu Centrum Medycznego Polmed oraz Centrum Badań DNA każda kobiety mogły wykonać w cytobusie bezpłatne badanie cytologiczne oraz badanie w kierunku obecności genotypów 16 i 18 wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). Przebadało się dzięki temu ponad 600 kobiet.

W ramach kampanii dostępnych jest 5000 zaproszeń na bezpłatną cytologię w placówkach Centrów Medycznych Polmed. Zaproszenie ważne jest do 30.04.2018 lub do wyczerpania puli. Adresy placówek i regulamin można znaleźć na stronie www.cytologiczne.pl.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Komentarze

może cię zainteresować

Najnowsze wpisy wybrane specjalnie dla Ciebie

Sukces Pisany Szminką

Wspieramy i promujemy kobiety od 2008 roku.

Newsletter

Jesteś ciekawy, co u nas nowego?
Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!

NEWSLETTER

Potrzebujesz jeszcze więcej motywacji, inspiracji i wiedzy?

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera!

NEWSLETTER

Potrzebujesz jeszcze więcej motywacji, inspiracji i wiedzy?

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera!