Sukces Pisany Szminką platforma pierwszego wyboru dla kobiet

Portal wiedzy i najnowsze trendy ze świata biznesu, start-upów, finansów oraz kobiecej przedsiębiorczości

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone
Jak zadłużają się Polki?

Jak zadłużają się Polki?

zadłużone polki

600 tys. Polek ma problem ze spłatą zobowiązań. O tym, jak zapanować nad budżetem i wyjść z długów powiedzą eksperci podczas konferencji „FF. Financial Freedom. Droga do wolności finansowej”.


Nagłe wypadki, wydatki związane z dziećmi, choroby, awarie, nieprzemyślane pożyczki – przyczyny zadłużenia Polek bywają różne. Jak podaje BIG InfoMonitor, na koniec 2016 roku zadłużonych było aż 601,5 tys. kobiet. Średnia zaległość Polki wynosiła ponad 17 tys. zł. To sporo, ale przy przemyślanym budżecie domowym i odrobinie konsekwencji da się ją spłacić w przeciągu kilkunastu miesięcy. Gorzej, jeśli działamy bez planu, bo wówczas często tylko powiększamy zadłużenie.

Kiedy na koncie pojawia się minus, łatwo wpaść w tzw. spiralę zadłużenia. Zaczynają się bowiem pozorne oszczędności – na kolejny miesiąc przesuwamy opłacenie rachunków, przeciągamy spłatę karty kredytowej, nie spłacamy raty pożyczki. Niestety, to właśnie te działania powodują, że popadamy w jeszcze gorsze kłopoty. Pieniędzy zamiast przybywać, ubywa w coraz szybszym tempie, a my dobieramy kolejną pożyczkę, która ma pomóc spłacić poprzednie zaległości.

O tym, w jaki sposób wyjść z długów, odzyskać finansową niezależność i zacząć oszczędzać opowiedzą eksperci podczas konferencji „FF. Financial Freedom. Droga do wolności finansowej”, która odbędzie się 20 maja w Warszawie. Jej organizator, Ethics. Szkoła Praktyków Biznesu, zaprosił specjalistów, którzy na co dzień doradzają w kwestiach finansowych i biznesowych – m.in. Monikę Sacewicz, Daniela Lewczuka i Krzysztofa Jędrzejewskiego. Opowiedzą m.in. o tym jak planować domowy budżet, określać finansowe cele, jak prowadząc działalność gospodarczą skutecznie oddzielać budżet domowy od firmowego, jak zabezpieczyć partnera i rodzinę oraz gdzie szukać pomocy w sytuacji kryzysowej.

– Rosnące dzieci, ale także dążący do określonego stylu i poziomu życia rodzice mają coraz większe potrzeby, co łączy się ze wzrastającymi nakładami finansowymi. Aktywne zawodowo matki, będące u szczytu kariery zawodowej muszą pogodzić intensywną pracę z prowadzeniem domu, wychowywaniem dzieci, a także spełnianiem osobistych marzeń np. o własnej firmie. Brak planu realizacji celów w poszczególnych aspektach życia prowadzi do zaciągania kredytów i pożyczek. Dlatego niezwykle ważna jest umiejętność planowania budżetu domowego i świadomego podejmowania decyzji finansowych – tłumaczy Monika Sacewicz, doradca Edukacji Finansowej Crown.

Konferencja „FF. Financial Freedom. Droga do wolności finansowej” odbędzie się 20 maja w godzinach 9.00-14.30 w Centrum e10 przy ul. Elektronowej 10 w Warszawie.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

Sukces Pisany Szminką jest patronem medialnym wydarzenia.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Komentarze

może cię zainteresować

Najnowsze wpisy wybrane specjalnie dla Ciebie

Sukces Pisany Szminką

Wspieramy i promujemy kobiety od 2008 roku.

Newsletter

Jesteś ciekawy, co u nas nowego?
Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!