Znamy finalistki X edycji konkursu Bizneswoman Roku!

Dagny Kurdwanowska

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin

 

24 stycznia w Amber Room w Pałacu Sobańskich w Warszawie ogłoszono listę finalistek w kategoriach otwartych X edycji konkursu Bizneswoman Roku. Oto 21 przedsiębiorczych Polek, które już odniosły duże sukcesy w biznesie!

Kategoria Biznes Roku: Firma Powyżej 10 milionów zł

Magdalena Malaczyńska, Indigo Nails Lab

fot. Piętka Mieszko/AKPA

Rodzinny biznes, założony w 2011 roku wspólnie z mężem przerodził się w międzynarodowy podmiot, oferujący nowoczesne, wyróżniające się na tle konkurencji produkty i podbijający kolejne zagraniczne rynki (są dostępne w 44 krajach na świecie). Z jej inicjatywy powstała Fundacja Indigo Nails, która ma na celu pomoc kobietom w trudnej sytuacji życiowej i pokonanie barier na ich drodze do rozwoju zawodowego i osobistego.

Anna Krajewska, Salad Story

fot. Piętka Mieszko/AKPA

Salad Story to autorski koncept restauracji szybkiej obsługi serwującej robione przed klientem i na jego zamówienie sałatki, wrapy i kasza boxy. Obecnie sieć liczy 35 lokali. Nowy koncept Wrap Me! jest uzupełnieniem oferty szybkiej gastronomii w zakresie zdrowszej i ciekawszej w smaku alternatywny dla osób poszukujących comfort foodu (jedzenia typu kebab).

Małgorzata Bieniaszewska, MB Pneumatyka

fot. Piętka Mieszko/AKPA

Z rodzinnego zakładu produkcyjnego przekształciła ją w prężne przedsiębiorstwo badawczo-produkcyjne sektora Automotive. Dziś złącza produkowane w Lubuskiem są używane w większości pneumatycznych układów hamulcowych i zawieszeń w samochodach powyżej 3,5 tony na świecie. Małgorzata Bieniaszewska jest prekursorem idei współpracy biznesu z nauką w regionie.

Kateogria Biznes Roku: Firma Poniżej 10 milionów zł

Karina Trafna, Centrum Rozwoju Dziecka

fot. Piętka Mieszko/AKPA

Stworzyła firmę, która jest jedynym ogólnopolskim operatorem specjalizującym się w otwieraniu i prowadzeniu nowoczesnych, dwujęzycznych przedszkoli i żłobków firmowych oraz przybiurowcowych pod marką KIDS&Co.

Marta Bartkowiak, Pan Drwal

fot. Piętka Mieszko/AKPA

Firma jest pierwszym polskim producentem naturalnych kosmetyków do pielęgnacji wyłącznie dla mężczyzn. Siłą produktów jest ich naturalny skład. Marka posiada własne laboratorium, w którym powstają produkty, linię produkcyjną i studio projektowe. W tej chwili asortyment liczy ponad 60 produktów i dostępny jest w sprzedaży w Polsce i za granicą.

Ewelina Narożna-Domska, Oleowita

fot. Piętka Mieszko/AKPA

To firma rodzinna, która produkuje przede wszystkim oleje tłoczone na zimno. Stworzona przez entuzjastów zdrowej żywności i naturalnych kosmetyków. Obecnie w ofercie jest ponad 60 różnych olejów, niektóre produkowane jako jedyne w Polsce, a nawet w Europie.

Kategoria Start-up Roku

Agnieszka Górska, Ulala Chef

fot. Piętka Mieszko/AKPA

Ulala Chef to platforma internetowa, dzięki której można wybrać i zarezerwować kucharza, który zaserwuje przyjęcie w Twoim domu, pracując w Twojej kuchni. Do wyboru są obecnie usługi 150 kucharzy.

Olga Grudniak, Biolumo

fot. Piętka Mieszko/AKPA

Firma tworzy urządzenie medyczne point-of-care dla lekarzy pierwszego kontaktu, by pomóc im przepisywać działający antybiotyk. Rozwiązanie to jest dostosowane do przychodni i lekarzy pierwszego kontaktu – jest szybkie w diagnozie (6h), zautomatyzowane i niedrogie.

Barbara Zych, Employer Branding Institute

fot. Piętka Mieszko/AKPA

EBnavi.com to platforma Saas bazująca na naukowo opracowanym algorytmie, który automatycznie analizuje ponad 500 wskaźników z procesów HR, marketingu, zarządzania, komunikacji i jako wynik daje rekomendacje strategiczne dla marki pracodawcy, wskazówki operacyjne, materiały edukacyjne oraz narzędzia wdrożeniowe gotowe do wykorzystania przez specjalistów. Narzędzie redukuje czas wypracowania strategii z 6 miesięcy do 1 dnia oraz koszty projektu o 70%.

Kategoria Liderka w Nowych Technologiach

Magdalena Popowska, BACTrem

fot. Piętka Mieszko/AKPA

Firma w swoich badaniach wykorzystuje pożyteczne bakterie do ochrony środowiska. Opracowuje nowe biopreparaty i biotechnologie. Zajmuje się rozkładem substancji niebezpiecznych i odpadów (biodegradacją), m. in. likwidacją skażeń ropopochodnych i dezaktywacją metali ciężkich (bioremediacją).

Izabela Zawisza, KF Niccolum

Firma opracowała proces otrzymywania nowej generacji biopolimeru o wysokiej sile wiązania jonów niklu. Marka Nidiesque to specjalistyczne kosmeceutyki chroniące przed objawami alergii kontaktowej, szczególnie na nikiel. Marka Nuev to kosmetyki ukierunkowane na profilaktykę, chroniące skórę przed smogiem i wpływem metali ciężkich. Na alergię niklową cierpi średnio 7% populacji, w Unii Europejskiej oscyluje wokół 15 proc.

Paula Kurant, Evotec

fot. Piętka Mieszko/AKPA

Firma wspólnie z partnerem z Hiszpanii jako jedyna na świecie uzyskała materiał o powłoce posiadającej właściwości antyadhezyjne i całkowicie niepalne. Jest on odpowiedzią na wiele problemów z jakimi borykają się światowe odlewnie z branży Automotive.

Pomysł na Start/Biznes lokalny

Anna Kmita, KMITY sp. z o.o.

fot. Piętka Mieszko/AKPA

Firma wprowadziła na rynek preparat na laktacje Mom SOS, nazwany #slynnyrozowynapojnalaktacje lub po prostu Momek, inny niż produkty dostępne do tej pory na rynku, bo poza stymulacją prolaktyny przez beta-glukan ze słodu jęczmiennego dostarcza on organizmowi mamy karmiącej potężną dawkę substancji odżywczych. Bazuje bowiem na klasycznym mleku słodowym – jest w 100% produktem naturalnym, a nie kombinacją syntetyzowanych składników.

Natalia Kwiecień, Duer

fot. Piętka Mieszko/AKPA

Firma prowadzi serwis internetowy Duer.pl, czyli miejsce, gdzie można szybko i wygodnie zamówić zweryfikowanego, godnego zaufania fachowca (elektryka, hydraulika, złotą rączkę, ślusarza). Innymi słowy jest to marketplace łączący gospodarstwa domowe ze sprawdzonymi specjalistami.

Katarzyna Skrzypczak, ManneQueen

fot. Piętka Mieszko/AKPA

Firma powstała w październiku 2018 r., a jej głównym i póki co najważniejszym projektem jest “Akademia Szycia ManneQueen” – kursy i warsztaty dla dzieci już od 6 roku życia i dorosłych. Na chwilę obecną ma ponad 50 kursantów.

Kategoria Działalność Społeczna

Karolina Adamska, prezeska Fundacji Mam Marzenie

fot. Piętka Mieszko/AKPA

Działa od 2003 r. jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy w 16 największych miastach w Polsce. Misją Fundacji jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Rocznie spełnia około 600 marzeń. W sumie spełniła 8000 marzeń.

Erin Dąbska, założycielka Fundacji TV Puls “Pod Dębem”

fot. Piętka Mieszko/AKPA

Od 6 lat działa na rzecz poprawy jakości życia i standardu opieki nad osobami starszymi. Kierowana przez Erin Dąbską organizacja pomaga osobom indywidualnym i placówkom świadczącym stałą i doraźną pomoc osobom starszym, zaopatruje potrzebujących seniorów w leki i żywność, finansuje i współfinansuje zakup m.in. wózków inwalidzkich, łóżek rehabilitacyjnych, aparatów słuchowych.

Zuzanna Janaszek-Maciaszek, Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ

fot. Piętka Mieszko/AKPA

Fundacja wspiera osoby, którym niepełnosprawność utrudnia bądź uniemożliwia niezależne życie. Regularnie otacza opieką ponad 200 osób, które chcą żyć normalnie, realizować swoje marzenia i być szczęśliwe. W gronie naszych pracowników jest 1/3 osób z niepełnosprawnością.

Malina Wieczorek, szefowa Fundacji SM – WALCZ O SIEBIE

fot. Piętka Mieszko/AKPA

Marketingiem społecznym zajmuje się od 2001 roku, kiedy zdiagnozowano u niej stwardnienie rozsiane. Wykorzystuje własne doświadczenie życiowe w budowaniu pogłębionych komunikatów społecznych. Dzięki jej intensywnym działaniom personalizacja leczenia w SM weszła do kanonu opieki nad pacjentem. Fundacja uruchomiła portal e-learningowy Szkoła Motywacji.( www.szkola-motywacji.pl).

Jarmiła Rybicka, prowadzi Fundację Konflikt

fot. Piętka Mieszko/AKPA

Jest socjolożką i aktywistką społeczną oraz założycielką Kuchni Konfliktu, przedsiębiorstwa społecznego zatrudniającego uchodźców, migrantów i cudzoziemców. Jest autorką kampanii społecznej „Invisible People”, która otrzymała nagrodę Rady Europy.

Paula Rettinger-Wietoszko, założycielka Fundacji Zostaw Swój Ślad

fot. Piętka Mieszko/AKPA

Pomaga rodzinom chorych dzieci poprzez organizację ambitnych projektów technologicznych i artystycznych.
Pierwszym projektem fundacji był hospiCare – aplikacja mobilna dedykowana zespołom medycznym i opiekunom pacjentów z Dziecięcych Hospicjów domowych w całej Polsce. Drugim ważnym projektem fundacji jest Festiwal Wrażliwy.

Laureatki oraz laureatów poznamy na przełomie lutego i marca. Wówczas poznamy także laureatki i laureatów w pięciu kategoriach zamkniętych: Female Champion of Change, Male Champion of Change, Nauka i Biznes, Kobieta Sztuki oraz Grand Prix: Inspiratorka Roku.

 

O Konkursie
Konkurs Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku od 10 lat nagradza sukcesy kobiet w biznesie, nauce i kulturze i nagłaśnia je na skalę ogólnopolską. Przed uczestniczkami otwiera możliwości rozwoju, pozyskania partnerów biznesowych oraz inwestorów. Jako pierwszy konkurs tego typu, nagradza także mężczyzn wspierających kobiety i politykę różnorodności. Wszystko po to, aby przyczynić się do wzmocnienia roli kobiet w życiu gospodarczym Polski.

Organizator
Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką jest największą społecznością kobiet przedsiębiorczych w Polsce. Jej misją jest kompleksowe wspieranie kobiet, dostarczanie im fachowej wiedzy niezbędnej do rozwoju osobistego i zawodowego oraz motywowanie ich do podejmowania odważnych działań. Współzałożycielkami fundacji są: Olga Kozierowska oraz Olga Legosz. Fundacja koncentruje się na wzmacnianiu pozycji kobiet i zwiększaniu ich aktywności zawodowej, budowaniu różnorodności i wspieraniu młodych ludzi w rozwoju zawodowym i osobistym. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.sukcespisanyszminka.pl oraz www.sukcestoja.pl.

Organizator: Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką
Partner strategiczny: Mastercard
Partner wspierający: Coca-Cola Poland Services
Partnerzy kategorii: BGŻ BNP Paribas, DPD Polska, Huawei, IGT Poland
Patronka kategorii Działalność społeczna: Anna Lewandowska
Partner edukacyjny: Microsoft
Partner merytoryczny: Deloitte
Partnerzy: Ambasada Australii, Shell, Teraz Polska, Program Executive MBA@UW, Vital Voices
Patroni medialni: Forbes, Forbes Women, Wysokie Obcasy, Wysokie Obcasy Praca, Polska The Times, Polska Press Grupa, Chillizet, Polsat Cafe, HiCash, Sukces Pisany Szminką

Zarejestruj się aby otrzymać newsletter

 

Na tej stronie wykorzystujemy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach analitycznych oraz w celu zapewnienia prawidłowego działania strony. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia w swojej przeglądarce. Zobacz więcej w Polityce Prywatności.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close