moment, w którym masz szansę na zmianę

Być SEXY – co to tak naprawdę znaczy? Szczere wyznania Karoliny Cwaliny

Karolina Cwalina

Odpowiedzi jest mnóstwo, są przeróżne i zależą również od płci. A może wszystko zaczyna się w głowie? Jak być sexy radzi Karolina Cwalina.

 

Jakie najczęściej odpowiedzi padają z męskich ust?

Kobieta, która jest sexy ma kocie ruchy, ubiera się w obcisłe rzeczy, umie flirtować, jest zalotna oraz emanuje od niej pewnością siebie.

A co na ten temat sądzą kobiety?

Sexy kobieta to taka, która przede wszystkim jest pewna siebie, zna swoją wartość, dba o siebie, docenia siebie i innych, jest zaradna.

Jak to w życiu bywa – jedni patrzą na to, co na zewnątrz, inni spoglądają do środka.

Nie mam zamiaru oceniać, kto ma racje, ale jedno jest oczywiste – najważniejsza jest PEWNOŚĆ SIEBIE. Niby nic trudnego… a jednak! Znów trzeba włożyć ogrom pracy, by uwierzyć w siebie, swój potencjał, docenić własne umiejętności a wszystko po to, by móc kroczyć z podniesioną głową przez życie. My – kobiety, bardzo często koncentrujemy się na negatywach, posłużę się generalizacją, ale mamy nieznośną tendencję do umniejszania sobie i swoich zasług. Tym razem spróbujmy inaczej!

Chcesz być Sexy?

Chcesz się sobie podobać, być zadowoloną z tego, jak funkcjonujesz, jak wyglądasz, jak organizujesz swój czas, by osiągać swoje cele? Spójrz więc na siebie trochę inaczej – bardziej przychylnym okiem. Pozwól sobie dostrzec detale, których być może dotąd nie widziałaś.

Ostatnio pewien Pan zadał mi następujące pytanie:
„Chce Pani powiedzieć, że SEXY kobieta, to kobieta zorganizowana“? Bez chwili namysłu, odpowiedziałam: „Oczywiście – w końcu taka jestem!“. Zapadła cisza.

Zastanów się dokładnie, co dla Ciebie znaczy pewność siebie, zorganizowanie, jak chciałabyś siebie widzieć, aby móc powiedzieć: podobam się sobie!

PRZECZYTAJ TAKŻE: JAK PODEJMOWAĆ TRAFNE DECYZJE? O SZTUCE DECYDOWANIA I WPROWADZANIA DECYZJI W ŻYCIE PISZE KAROLINA CWALINA.

Pomyśl na spokojnie, ale również realnie:

  • Co dla siebie robię, aby zyskać pewność siebie?
  • Jak działam, aby osiągać rzeczy, na których mi bardzo zależy?
  • Co znaczy dla mnie bycie ze sobą samą?
  • Co nazywam szczęściem?
  • Co oznacza Twoje SEXY?
  • Jak chcesz zdefiniować to słowo, aby móc szczerze sobie powiedzieć: jestem SEXY Kobietą!

Stwórz własną definicję samej siebie, tego jak chcesz siebie widzieć, ale także tego jak chciałabyś, aby widzieli Cię inni.

Pozostawiam Cię teraz z tą myślą. Wszystko w Twoich rękach!

***

O autorce

Karolina Cwalina-Stępniak jest certyfikowanym coachem. Założycielka firmy szkoleniowo-coachingowej oraz autorka programu dla kobiet Sexy zaczyna się w głowie. Więcej na www.karolinacwalina.pl.