Fundacja ,,Pomoc Kobietom i Dzieciom”
Fundacja o sobie:
Głównym celem działalności Fundacji jest pomoc ofiarom przemocy domowej, od chwili zgłoszenia zawiadomienia o znęcaniu się nad nią, aż do końcowego etapu pomocy, czyli eksmisję sprawcy przemocy ze wspólnego mieszkania. Fundacja, jako jedyna w Polsce pomaga też ofiarom przemocy domowej ze strony sprawców zatrudnionych w służbach mundurowych (Policja, Wojsko, Straż Graniczna, Straż Pożarna oraz CBŚ, ABW, BOR itd.). Od marca 2009 roku Fundacja realizuje program pomocy ofiarom przemocy w rodzinie, na który otrzymała środki finansowe z Urzędu m.st. Warszawy.
Kontakt:
(22) 616 38 54, 602 778 370, 692 050 380
pomoc@przemockid.pl, zytecka@op.pl
Fundacja na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy Feniks
Fundacja o sobie:
Fundatorami fundacji są osoby na co dzień zajmujące się problematyką przemocy. Fundacja w ramach swojej działalności chce udzielać specjalistycznego wsparcia zarówno osobom doświadczającym przemocy jak i stosującym przemoc.
Kontakt:
696 081 880, 510 748 620, kontakt@fundacjafeniks.pl
Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”
Stowarzyszenie o sobie:
Misją Stowarzyszenia „Niebieska Linia” jest zmiana dotychczasowych relacji interpersonalnych opartych na dyskryminacji i przemocy, tak aby wypracowywanie i upowszechnianie sprawdzonych w praktyce skutecznych metod przeciwdziałania przemocy w rodzinie spowodowały polepszenie jakości życia nas wszystkich. Głównym celem naszej działalności jest udzielanie profesjonalnej pomocy osobom uwikłanym w przemoc w rodzinie – osobom doznającym przemocy, stosującym przemoc, świadkom przemocy, zarówno dorosłym, jak i dzieciom.
Kontakt:
Infolinia 800 12 00 02 czynna przez całą dobę.
Telefoniczne dyżury prawników: (22) 666 28 50
Poradnia e-mailowa: niebieskalinia@niebieskalinia.info
Fundacja Centrum Praw Kobiet
Fundacja o sobie:
Pomoc dla kobiet, których prawa są łamane, a w szczególności kobiet doświadczających różnych form przemocy, zawsze była i jest po dziś dzień najważniejszą częścią działalności Centrum Praw Kobiet. Zaczynałyśmy od pomocy prawnej, z czasem nasza oferta poszerzała się o inne formy pomocy… Obecnie, poza doradztwem prawnym i w zależności od lokalizacji Warszawa, Gdańsk, Kraków, Łódź, Poznań, Toruń, Wrocław, Żyrardów obejmuje: pomoc psychologiczną, asystowanie kobietom w sądach i na policji, zapewnienie bezpiecznego schronienia, prowadzenie grup wsparcia i telefonu zaufania, a także pomoc socjalną i doradztwo zawodowe.
Kontakt:
Warszawa: (22) 622 25 17, sekretariat@cpk.org.pl
Gdańsk: (58) 341 79 15, 604 590 117, cpk_gdansk@cpk.org.pl
Kraków: 780 079 988, cpk_krakow@cpk.org.pl
Łódź: (42) 633 34 11, 736 608 493, cpk_lodz@cpk.org.pl
Poznań: 511 660 128, cpk_poznan@cpk.org.pl
Toruń: cpk_torun@cpk.org.pl
Wrocław: (71) 358 08 74, cpk_wroclaw@cpk.org.pl
Żyrardów: 882 512 900
Feminoteka
Fundacja o sobie:
Prowadzimy telefon dla kobiet z doświadczeniem przemocy mieszkających na terenie Warszawy. Udzielamy bezpłatnych porad prawnych (jeśli trzeba uczestniczymy w rozprawach w sądzie) i psychologicznych.
Kontakt:
Telefon przeciwprzemocowy dla kobiet doświadczających przemocy (w tym kobiet transseksualnych): 888 88 33 88
Lubuskie Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet BABA
Fundacja o sobie:
BABA wierzy głęboko, że w demokracji i społeczeństwie obywatelskim konieczne jest pełne poszanowanie i realizacja praw kobiet oraz ich współuczestnictwo w procesach decyzyjnych. Dlatego BABA wspiera kobiety na wszystkich polach ich działalności i aktywności, a także czynnie przeciwdziała dyskryminacji kobiet oraz przemocy domowej i seksualnej.
Kontakt:
692 064 061, 661 842 501, baba@baba.org.pl
Fundacja A.R.T.
Fundacja o sobie:
Fundacja od 2008 roku pomaga osobom doświadczającym przemocy. Z ponad 20.000 godzin wsparcia specjalistów: psychologa, psychologa dziecięcego, pedagoga, terapeuty, prawnika, skorzystało około 1000 potrzebujących (dane na 2020 r.). Nasze działania to również wsparcie dzieci, młodzieży, rodzin, seniorów w zmianie swojej sytuacji życiowej poprzez edukację, integrację, rozwijanie zainteresowań i kompetencji.
Kontakt:
601 39 22 44, 88 555 2222 – kontakt w sprawie konsultacji specjalistycznych
608 466 662 – kontakt w sprawie zajęć
pomoc@fundacjaart.pl
Oddział Fundacji A.R.T. w Gliwicach
602 601 182
gliwice@fundacjaart.pl
Fundacja PCPS
Fundacja o sobie:
Poznańskie Centrum Profilaktyki Społecznej działa na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie, relacji partnerskich i kompetencji rodzicielskich, mediacji w sprawach cywilnych, rodzinnych i karnych oraz wspierania specjalistów pracujących w tych obszarach.
Kontakt:
(61) 22 11 112, fundacja@pcps.pl
Stowarzyszenie Współpraca Kobiet Neww-Polska
Stowarzyszenie o sobie:
Stowarzyszenie NEWW – Polska do wielu lat łączy porady prawne i psychologiczne, co pozwala na pomoc z różnych obszarów kompetencji. Prawniczka udziela porad dotyczących spraw karnych o znęcanie się nad rodziną, spraw alimentacyjnych czy rozwodowych, a psycholożka daje wsparcie kobietom, które zdecydowały się iść do sądu. Udzielanie jedynie pomocy prawnej, bez wsparcia psychologicznego bardzo często powoduje, iż osoba krzywdzona nie jest w stanie udźwignąć ciężaru spraw sądowych i wycofuje się z nich. Natomiast pomoc prawnika i psychologa równocześnie pozwala na przetrwanie najtrudniejszych chwil, kiedy trzeba zawalczyć o swoje prawa w sądzie.
Kontakt:
tel. 58 344 97 50, 58 344 38 53, neww@neww.org.pl
Stowarzyszenie PoMOC dla Kobiet i Dzieci im. Marii Niepokalanej
Stowarzyszenie o sobie:
Misją Stowarzyszenia jest kompleksowa pomoc kobietom i ich dzieciom w sytuacji kryzysowej poprzez: zapewnienie bezpiecznego schronienia, towarzyszenie w procesie wychodzenia z kryzysu oraz rozwoju osobistego, działania profilaktyczne i edukacyjne w zakresie przemocy oraz handlu ludźmi. Obecnie Stowarzyszenie prowadzi Punkt Konsultacyjny, będący miejscem indywidualnych spotkań z profesjonalistami udzielającymi wsparcia psychologicznego, terapeutycznego oraz pomocy prawnej i zawodowej. Zapewnia bezpieczne schronienie poprzez prowadzenie całodobowego Ośrodka Rehabilitacyjno – Wychowawczego. Prowadzi również działania szkoleniowe i profilaktyczne.
Kontakt:
(32) 255 38 69, biuro@po-moc.pl
Aplikacja mobilna Twój Parasol
O aplikacji:
Twój Parasol to aplikacja mobilna dzięki której osoby narażone na sytuacje związane z przemocą w rodzinie mogą uzyskać wsparcie i informacje. Poza materiałami edukacyjnymi aplikacja umożliwia dostęp do bazy organizacji oferujących wsparcie.
Aplikacja umożliwia również przesyłanie informacji o zdarzeniach przemocowych do ewentualnego wykorzystania później oraz możliwości kontaktu z wcześniej skonfigurowanym adresem email lub możliwość szybkiego wybrania telefonu alarmowego.
Aplikacja Avon Alert
O aplikacji:
Avon Alert to bezpłatna i profesjonalna pomoc dla ofiar i świadków, poprzez kontakt z telefonem przeciwprzemocowym Feminoteki, chat dostępny 24/7 oraz platformę edukacyjną.