Sztuczne rzęsy

Sztuczne rzęsy – jak je nosić, żeby pięknie wyglądały?

Sztuczne rzęsy to idealny dodatek do makijażu, sprawiający, że spojrzenie zyskuje głębię. Warto wiedzieć jak je dobrać i nosić, żeby spełniały nasze oczekiwania.

Czy sztuczne rzęsy pasują do każdego makijażu?

O charakterze danego makijażu w największej mierze decydują rzęsy. Tworzą one oprawę oka, sprawiają, że rysy twarzy wydają się lepiej zarysowane. Szczęściarzami są osoby, które mają długie, wywinięte i kruczoczarne rzęsy. Niestety wiele osób posiada bardzo krótkie rzęsy lub takie, które są odporne na wywijanie – nawet wysokopółkowy tusz nie zawsze pozwoli uzyskać oczekiwany efekt. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być sztuczne rzęsy, dzięki którym nasz makijaż zdecydowanie zyska.

Czy pasują one do każdego make-up’u? Oczywiście, warto jednak wiedzieć jakie zestawy rzęs wybierać, aby idealnie wkomponować je w makijaż.

Sztuczne rzęsy będą znakomitym dodatkiem do make-up’u eventowego – często używane są przez wizażystki malujące na śluby, imprezy okolicznościowe, sesje zdjęciowe. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem będą zestawy sztucznych rzęs, które zagęszczą nasze naturalne. Na bardziej teatralne modele możemy sobie pozwolić, jeśli chcemy uzyskać bardzo wyrazisty efekt, sprawdzą się one w makijażu scenicznym, będą dobrze współgrać ze smokey eye. Na co dzień również przydadzą nam się zestawy rzęs. W sezonie letnim warto na przykład zaopatrzyć się w modele wielokolorowe, które dodadzą makijażowi wakacyjnego vibe’u, będą też idealne w stylizacjach festiwalowych. Sztuczne rzęsy mogą być znakomitą alternatywą dla tuszu lub dla zabiegów przedłużania rzęs. W tym drugim przypadku będą na pewno lepszym wyborem jeżeli lubimy mocny makijaż – przedłużane rzęsy nie lubią bowiem bardzo mocnych kosmetyków do zmywania, olejki mogą zniszczyć efekt zabiegu.

Jakie zestawy sztucznych rzęs wybrać?

Jeśli chodzi o sztuczne rzęsy, zestawy dostępne na rynku są bardzo różnorodne i pozwalają na uzyskanie szerokiej gamy efektów. Możemy zdecydować się na całe rzęsy, połówki, kępki, rzęsy w różnych kolorach, o zróżnicowanym poziomie skrętu. Najbardziej subtelnym rozwiązaniem, idealnym dla osób ceniących sobie naturalny look i makijaż w stylu make-up no make-up będą kępki. Już dwie, trzy przyklejone w zewnętrznym kąciku oka podkręcą cały look. Warto dobierać taką długość, aby nie odcinały się ono znacząco od naszych własnych rzęs.

Jeśli z kolei decydujemy się na zabieg profesjonalnego przedłużania rzęs, niezależnie od tego czy wybieramy na przykład metodę 2:1 lub 3:1, udajmy się do salonu, który zaopatruje się w najwyższej jakości produkty sprawdzonych marek, takie jak Exclusive Lashes. W metodach objętościowych powinno bowiem wykorzystywać się rzęsy jedwabne czy na przykład z norek, które wyglądają naturalnie i są łatwe w aplikacji. Dla klientek salonów kosmetycznych, szczególnie tych o bardziej wrażliwych oczach znaczenie ma lekkość użytych rzęs, dzięki której nie są one wyczuwalne, nie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu. Kosmetyczka wykonująca zabieg najlepiej dobierze długość i skręt rzęs, tak aby uzyskać pożądany przez nas efekt. Zdecydowaną przewagą profesjonalnie przedłużanych rzęs nad doklejanymi w warunkach domowych jest ich trwałość – nawet przez trzy tygodnie po zabiegu możemy cieszyć się rozświetlonym, pięknym spojrzeniem niezależnie od pory dnia i nocy.