Znamy laureatki w kategoriach otwartych 13. edycji konkursu Sukcesu Pisanego Szminką

Znamy już laureatki w kategoriach otwartych 13. edycji konkursu Bizneswoman Roku, organizowanego przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką największego i najstarszego w Polsce konkursu nagradzającego polskie przedsiębiorczynie, liderki i liderów działających na rzecz równości, różnorodności, włączania i ekologii. Wśród nagrodzonych znalazły się zarówno firmy tworzące i rozwijające najnowocześniejsze technologie, jak i fundacje, firma z branży beauty czy rodzinny biznes wspierający rzemieślniczą tradycję. W tej edycji wpłynęło o niemal ⅓ więcej nominacji i zgłoszeń niż w poprzedniej.

W ciągu 13 lat istnienia konkursu nagrodzono już 121 przedsiębiorczyń, zarówno z małych jak i dużych międzynarodowych firm, oraz liderki i liderów reprezentujących 27 organizacji. Historia pokazała, że laureatki i finalistki poprzednich edycji zyskały nie tylko rozgłos, ale też, co ważniejsze, możliwości ogólnopolskiego i międzynarodowego rozwoju. Obecna edycja była rekordowa pod względem liczby zgłoszeń.

Laureatki wybierane są przez Jury Główne pod przewodnictwem dr Ireny Eris, w którego skład wchodzą liderzy opinii i przedstawiciele świata biznesu. W tej edycji konkursu dodano nową kategorię – „Organizacja dostępna osobom ze szczególnymi potrzebami”. W niej nagradzane są organizacje oraz liderki aktywnie zaangażowane i realizujące działania na rzecz dostępności dla osób z niepełnosprawnościami oraz neuroróżnorodnych. Laureatki i laureatów w kategoriach zamkniętych konkursu poznamy 13 maja podczas gali podsumowującej.

LAUREATKI XIII EDYCJI KONKURSU BIZNESWOMAN ROKU W KATEGORIACH OTWARTYCH

Kategoria: Biznes Roku: przychód powyżej 10 mln zł

Klaudia Śmieja-Rostworowska – CEO MADANTS, jednego z liderów rynku audiowizualnego w Polsce i Europie. Firma specjalizuje się w produkcji treści filmowych ambitnych i artystycznych, mających potencjał festiwalowy i dystrybucyjny. Od momentu powstania w 2019 r. realizuje działalność opartą na wymianie kulturowej twórców między krajami na całym świecie. Dotychczasowe koprodukcje obejmują m.in. Islandię, Wielką Brytanię, Portugalię, USA, Chile, Kazachstan, Niemcy, Francję, Grecję, Nową Zelandię czy Ukrainę.

Kategoria: Biznes Roku: przychód poniżej 10 mln zł

Paulina Pastuszak (foto. Jacek Kamiński)

Paulina Pastuszak – hobby, jakim była dla niej stylizacja paznokci, stopniowo przerodziło się w sposób na życie i świetnie prosperujący biznes. Oferuje usługi szkoleniowe, wydaje książki i tworzy podcasty. Jest światowej sławy edukatorką – jedną z nielicznych instruktorek na świecie prowadzących szkolenia na 5 kontynentach. Nawet w tak trudnych dla jej branży czasach pandemii podwoiła przychody swojej firmy.

Kategoria: Startup Roku

Agata Szczeszak

Agata Szczeszak – CEO firmy Lumekko, zajmującej się projektowaniem oraz produkcją zabezpieczeń świetlnych możliwych do umieszczenia na różnego rodzaju materiałach, m.in. na różnego rodzaju opakowaniach czy dokumentach. Pozwalają potwierdzić autentyczność produktu i stanowią odpowiedź na problem fałszerstw, m.in. w branżach kosmetycznej, farmaceutycznej, czy kolekcjonerskiej. 

Kategoria: Mikrobiznes

Katarzyna Nejman (foto. Jacek Kamiński)

Katarzyna Nejmanwłaścicielka Siostry Plotą. Wraz ze swoją siostrą postanowiła uratować lokalny sklep z produktami z wikliny, który ich dziadek prowadził przez 30 lat, i rozkochać ludzi w rękodziele, które powoli w Polsce wymiera. W trudnych czasach pandemii rozwinęły rodzinny biznes w duchu zero waste, kultywując polskie tradycje rzemieślnicze i zdobywając nowych klientów. 

Kategoria: Liderka w Nowych Technologiach

W tej kategorii przyznano dwie nagrody ex aequo:

Brygida Dzidek (foto. Jacek Kamiński)

Brygida Dzidek – CEO firmy Haptology, naukowczyni i pomysłodawczyni Pierścienia Hapling symulującego wrażenie dotykowe, co pozwala na bardziej precyzyjne sterowanie i bogatsze doświadczenie w korzystaniu z rozwiązań VR i AR. 

Urszula Sankowska – COO w MIM Solutions, firmie  rozwijającej technologie sztucznej inteligencji w branży FEMTECH, czyli technologii dedykowanych kobietom, szczególnie w kwestiach związanych ze zdrowiem. Ich rozwiązania będą w stanie pomóc parom mającym problemy z zajęciem w ciążę metodą in vitro, a także wesprą lekarzy w badaniu ultrasonograficznym rezerwy jajnikowej kobiety.

Kategoria: Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu

Nagrodę główną w tej kategorii otrzymały:

Beata Jarosz i Joanna Pruszyńska-Witkowska – współzałożycielki Future Collars. Aktywnie działają na rzecz edukacji  i szkolenia kobiet, zwłaszcza tych, które są zagrożone wykluczeniem z rynku pracy ze względu na automatyzację zawodów i kryzys spowodowany pandemią. Beata i Joanna są inicjatorkami kampanii społecznej Woman Update, której zadaniem jest dodawanie kobietom odwagi, inspirowanie i wspieranie ich w zdobywaniu kompetencji cyfrowych i wejściu do branży IT. Celem kampanii jest również przełamywanie stereotypów oraz przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu, a także pokazanie różnorodności ról i stanowisk oraz potencjału IT. Kampania jest drogowskazem w kontekście możliwych ścieżek rozwoju i dalszej kariery.

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała:

Magdalena BiernatDyrektorka i Członkini Zarządu Fundacji Centrum Cyfrowe, troszczącej się o społeczny wymiar transformacji cyfrowej i przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu m.in. wśród nauczycieli/lek i bibliotekarzy/rek. Wspólnie z Aleksandrą Czetwertyńską, kierowniczką Spółdzielni Otwartej Edukacji, odpowiada za działania edukacyjne Fundacji, m.in. autorski program SpołEd, rozwijający kompetencje cyfrowe, z którego skorzystało ponad 3000 osób nauczycielek/li i bibliotekarek/rzy z całej Polski. W czasie pandemii Spółdzielnia współtworzyła chatbota “Edzia” – nowoczesne narzędzie wspierające nauczycieli w początkach edukacji zdalnej, jej zespół nadzorował także jedne z pierwszych w Polsce badań sytuacji i rzeczywistych potrzeb sektora edukacji w czasie nauki zdalnej.

Kategoria: Ograniczanie Śladu Węglowego

Anna Kurnatowska / Too Good To Go

Anna KurnatowskaCountry Manager w Too Good To Go, firmie walczącej z marnowaniem jedzenia za pomocą aplikacji, pozwalającej użytkownikom kupić nadwyżki jedzenia z restauracji i kawiarni, które normalnie na koniec dnia trafiłyby na śmietnik. Dodatkowo firma inwestuje w odnawialne źródła energii, sadzi lasy, wykorzystuje materiały z drugiego obiegu i ogranicza zużycie opakowań jednorazowych do minimum.

Kategoria: Organizacja Przyjazna Rodzicom

Dominika Kotuła-Gibas (foto. Jacek Kamiński)

Dominika Kotuła-Gibas Head of HR Blue Media, dostawcy innowacyjnych usług płatniczych. To firma świadoma tego, że zadbany i zadowolony rodzic pracuje efektywniej i jest bardziej zaangażowany. Codziennie wychodzą naprzeciw potrzebom rodziców, których zatrudniają. W tej kategorii kapituła konkursu oceniała pracodawców pod kątem dobrych praktyk wewnątrz organizacji oraz rozwiązań wprowadzanych z myślą o aktywnych zawodowo rodzicach i pracownikach posiadających rodziny. Wśród dobrych praktyk stosowanych przez Blue Media znajdują się m.in. elastyczne godziny pracy, dodatkowe wsparcie finansowe dla świeżo upieczonych rodziców, dofinansowanie kosztów żłobka i przedszkola czy wypoczynku dla dzieci starszych, pożyczki na cele mieszkaniowe, dedykowane programy i szkolenia rozwojowe, spotkania z coachami parentingowymi i wiele innych.

Kategoria: Organizacja Dostępna Osobom ze Szczególnymi Potrzebami

Izabela Jachim-KubiakPrezeska Fundacji Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat, wspierającej dzieci z niepełnosprawnościami oraz ich rodziny, prowadzącej specjalne placówki edukacyjno-terapeutyczne i lecznicze. Jako pierwsi w Polsce zainicjowali wieloprofilowy program opieki nad wcześniakami oraz noworodkami zagrożonymi zaburzeniami rozwoju.

Bizneswoman Roku 2021 - Grafika

Organizator konkursu: Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką
Partner strategiczny: Mastercard
Partner edukacyjny: Microsoft
Partnerzy kategorii: BNP Paribas, DPD Polska, IGT Poland, Google Cloud, HUAWEI, SKANSKA, Orange, NatWest Group
Partner merytoryczny: Accenture
Partnerzy konkursu: CCC, IKEA, Mokosh, Vital Voices, embaUW, Humanites, Perspektywy Women in Tech
Patronat Honorowy Konkursu: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy
Patroni medialni: Grupa TVN, Polska Press Grupa, Rzeczpospolita, Forbes Women, Wysokie Obcasy, Wysokie Obcasy Praca, Twój Styl, MamStartUp, Imperium Kobiet, Law Business Quality, ONA Strona Kobiet, ISB news.tv, Think Tank
Partnerzy gali: Miloo Home, Peroni

Przeczytaj także

Portal sukcespisanyszminka.pl

Fundacja WłączeniPlus
ul. Podchorążych 75/77/2
00-721 Warszawa

kontakt@wlaczeniplus.pl

Wesprzyj Nasze działania

40 1600 1462 1717 1383 1000 0001

Bank BNP Paribas Polska S.A.

 

Patronite:

www.patronite.pl/sukcespisanyszminka

Copyright © 2024 | WłączeniPlus

Projekt i realizacja: Be About Hybrid Agency