Kobieta w łazience (Freepic)

Najlepszy irygator do zębów 2023 – 5 polecanych modeli 

Irygator do zębów to urządzenie przeznaczone do oczyszczania jamy ustnej, a w szczególności trudno dostępnych miejsc, takich jak choćby przestrzenie międzyzębowe. W swojej pracy wykorzystuje strumień wody pod ciśnieniem i usuwa za jego pomocą płytkę nazębną, bakterie, osady i resztki pokarmowe. Poniżej znajdziesz opisy 5 najlepszych modeli irygatorów do zębów w 2023 roku. Dzięki naszemu zestawieniu łatwiej porównasz poszczególne cechy i właściwości wszyskich urządzeń

Irygator do zębów swoim wyglądem przypomina szczoteczkę elektryczną, jednak nie został wyposażony w standardową końcówkę, a w cienką rurkę. Jego najważniejszym elementem jest silnik elektryczny, który mieści się w środku urządzenia i napędza pompę połączoną ze zbiornikiem na wodę. U jego wylotu znajduje się dysza strumieniowa, przez którą przedostaje się sprężone powietrze. 

Irygator działa jak myjka ciśnieniowa, ponieważ w swojej pracy korzysta ze strumienia wodnego, który wydobywa się pod ciśnieniem poprzez miniaturową pompę. W wyniku jego pracy powstałe mikropęcherzyki łączą się z wodą i trafiają do ciasnych przestrzeni międzyzębowych oraz kieszonek dziąsłowych.

Najlepsze irygatory do zębów 2023 – 5 modeli

Irygator bezprzewodowy Smilesonic H2O

Jeśli szukasz irygatora, który sprawdzi się poza domem, postaw na urządzenie bezprzewodowe lub inaczej mobilne. Jednym z przyrządów godnych polecenia jest irygator do zębów Smilesonic H2O, który oferuje pracę w pięciu różnych trybach o ciśnieniu od 0,5 do 7,6 bara. Posiada dość spory zbiornik na wodę, który pomieści aż 300 ml płynu, dzięki czemu nie trzeba go uzupełniać w trakcie irygacji. Dodatkowo w zestawie znajdziesz aż pięć końcówek o różnych właściwościach. Za irygator dentystyczny Smilesonic H2O, który dostępny jest w czterech kolorach, zapłacisz 249 złotych. 

Irygator bezprzewodowy Waterpik WP-562

Kolejny irygator bezprzewodowy w naszym zestawieniu to Waterpik WP-562. Urządzenie zapewnia pracę w trzech różnych trybach, w których ciśnienie wody wynosi od 3,1 do 5,2 bara. Niezwykle skutecznie oczyszcza przestrzenie międzyzębowe i kieszonki dziąsłowe oraz świetnie sprawdzi się u osób z nadwrażliwościami. Jego zbiornik pomieści 210 ml cieczy, co pozwala na 45 sekund irygacji. W zestawie obecne są cztery dysze czyszczące oraz etui podróżne, które pozwala na bezpieczne przechowywanie irygatora. Model Waterpik WP-562 dostępny jest w kolorze czarnym, a jego koszt to około 500 złotych.

Irygator stacjonarny Waterpik WP-160 Ultra Plus

Waterpik WP-160 Ultra Plus to irygator stacjonarny z 10-stopniową skalą regulacji ciśnienia (0,7-6,8 bara). Wyposażony jest w zbiornik o pojemności aż 650 ml, który umożliwia wykonanie pełnej irygacji bez konieczności dolewania wody. Badania wykazują, że po miesiącu jego stosowania dolegliwości dziąseł w postaci ich krwawienia i zapalenia zostają zredukowane o 40%, a w niektórych przypadkach nawet o 90%.

Irygator stacjonarny Panasonic EW 1611

To jedyny irygator stacjonarny w ofercie Panasonic. Oferuje 10-stopniową skalę regulacji ciśnienia – od 0,64 do 6,46 bara, a wyróżnia się technologią ultradźwiękową, która zwiększa prędkość przepływu wody przez dyszę, bierze udział w wytwarzaniu mikropęcherzyków powietrza, a także tworzy z nich falę uderzeniową, która skutecznie usuwa płytkę nazębną oraz resztki pokarmowe z przestrzeni międzyzębowych. Irygator Panasonic EW 1611 wyposażony został w duży zbiornik o pojemności 600 ml, a w zestawie z nim znajdują się dwie dysze wymienne. Cena zestawu to 419 złotych.

Irygator bezprzewodowy Panasonic EW 1411

Panasonic EW 1411 to irygator, który idealnie sprawdzi się w podróży. Wyposażony został w cztery tryby, w których ciśnienie wynosi od 2,0 do 5,9 bara. Urządzenie posiada jedną wadę, a mianowicie niewielki zbiornik na wodę, który pomieści jedynie 130 ml cieczy, a więc wymaga nawet kilkukrotnego uzupełniania podczas jednej irygacji. Irygator Panasonic EW 1411 jest polecany szczególnie osobom z aparatami ortodontycznymi, implantami i koronami, a także tym, którzy często podróżują. Kosztuje zaledwie 199 złotych, a w zestawie znajdziemy dodatkowo dwie dysze czyszczące.

Zdjęcie główne do artykułu: https://www.freepik.com/