Uwielbiamy czytać. Znikać na kilka godzin w cudzych historiach, poznawać bohaterów, za którymi później naprawdę się tęskni, przenosić się do miejsc, w których nigdy nie byłyśmy i odkrywać emocje, które zaskakująco dobrze znamy z własnego życia. Czasem książka jest dla nas odpoczynkiem po intensywnym dniu, czasem pozwala spojrzeć na coś z innej perspektywy. A czasem po prostu tak wciąga, że obiecujemy sobie „jeszcze tylko jeden rozdział” i nagle robi się zdecydowanie za późno!
W redakcji Sukcesu Pisanego Szminką często polecamy sobie książki. Rozmawiamy o nich przy kawie, przesyłamy sobie zdjęcia okładek i pytamy: „Czytałaś już tę?”. Dlatego zebrałyśmy tytuły, które ostatnio szczególnie nas poruszyły, zachwyciły albo po prostu dały nam kilka naprawdę dobrych godzin.
Nie jest to ranking ani lista lektur obowiązkowych
To nasze osobiste rekomendacje – książki, które chętnie podałybyśmy dalej przyjaciółce. Znajdziecie tu historie, w których można zatracić się bez reszty! Jest wielopokoleniowa saga rozgrywająca się w Indiach, opowieści o nowych początkach, miłości, samotności i przypadkowych spotkaniach, które potrafią zmienić wszystko. Są też książki o odpoczynku, perfekcjonizmie, randkowaniu i odzyskiwaniu spokoju.
Każda jest inna, ale wszystkie łączy jedno: naprawdę warto dać im szansę.
PRZECZYTAJ TEŻ: Książki, które wprowadzą Cię w dobry nastrój







Co ostatnio czytałyśmy?
„Przymierze wody” – Abraham Verghese
Monumentalna saga o rodzinie, miłości i losach kilku pokoleń na tle Indii XX wieku. Książka, która zachwyca rozmachem i zostaje w głowie na długo.
„Cały ten błękit” – Mélissa Da Costa
Piękna, poruszająca opowieść o odwadze, wolności i zaczynaniu życia na własnych zasadach. Idealna na wakacyjny czas.
„Miura” – Izabela Maeng
Pozycja, która zaskoczyła nawet największych sceptyków. Dynamiczna, wciągająca i trudna do odłożenia.
„Kobieta zrelaksowana” – Nicola Jane Hobbs
Mądra książka o tym, dlaczego odpoczynek nie jest luksusem, lecz potrzebą. Pomaga spojrzeć z dystansem na perfekcjonizm, przeciążenie i nieustanną presję.
„Nietuzinkowy sklep całodobowy” – Kim Ho-Yeon
Ciepła historia o samotności, wypaleniu i przypadkowych spotkaniach, które potrafią odmienić życie. Dla wszystkich, którzy lubią spokojne, refleksyjne powieści.
„Życie Violette” – Valérie Perrin
Jedna z tych książek, które przypominają, że nigdy nie jest za późno na miłość, szczęście i nowy początek.
„Na pierwszej randce widać wszystko” – Magdalena Chorzewska, Przemysław Pilarski
Praktyczna i pełna humoru książka dla wszystkich, którzy chcą lepiej zrozumieć relacje, randkowanie i sygnały, które często ignorujemy.