Karolina Cwalina

Nie bądź sobie wrogiem

Karolina Cwalina

Wiele lat temu usłyszałam w piosence tekst "przeszkoda to twoja głowa". Tłumacząc na inny język: jedyną osobą, która może stanąć ci na drodze jesteś Ty. Ludzi są swoim największym ograniczeniem w osiąganiu marzeń.

Ostatnio czytałam tekst bardzo doświadczonego i cenionego menadżera, w którym napisał, że „rośniemy do poziomu naszej ambicji, a czasem do poziomu naszego strachu.” To zdanie zapadło mi w pamięci.

Jako mentor, coach, osoba, która na co dzień pracuje z ambitnymi i głodnymi zmiany ludźmi, widzę, że nie ma większej bariery niż ich emocjonalne i psychiczne ograniczenia. Lęk przed niepowodzeniem, przed ośmieszeniem, negatywną oceną, przed rozczarowaniem siebie i najbliższych to największe stopery w działaniu.

Nad tymi barierami trzeba pracować, bo nie da się ich ot tak pokonać. Strach jest w nas silnie zakorzeniony. Jeśli ktoś jeszcze ma tendencję do dzielenia włosa na czworo, wysokiej wrażliwości, dostrzegania problemów to lęk pewnie jest dobrze znanym mu kompanem.

Zawsze powtarzam zdanie, które idealnie oddaje to, co o tym myślę: NIE MYLI SIĘ TYLKO TEN, KTÓRY NIC NIE ROBI. Działanie bezpośrednio wiąże się z możliwością popełniania błędów, doświadczania porażek. Nie oznacza to, że działania trzeba zaniechać. Wręcz przeciwnie, z dumą należy przyjmować sukcesy i z pokorą porażki. Tylko od nas zależy, do jakiego poziomu urośniemy.

O autorce:

Karolina Cwalina-Stępniak – Professional Certified Coach w ICF – PCC ICF oraz Family Coach. Autorka programu dla kobiet „Sexy zaczyna się w głowie”. Wykładowca Studiów Podyplomowych “Coaching w Biznesie” na Politechnice Białostockiej. Autorka książek: “Wszystko zaczyna się w głowie. Planuj/Działaj/Nie marudź”, “Wszystko zaczyna się w głowie a kończy, gdy nie działasz” oraz “#GIRLSTALK Dziewczyny, Rozmowy, Życie”. Prowadzi autorski kanał Karolina Cwalina na Youtube oraz podcasty na platformach Spotify oraz Apple Podcast. Co-Founder platformy edukacyjno-rozwojowej HER IMPACT. Specjalista w poradni psychoterapeutyczno-coachingowej Inner- Garden. Więcej na www.karolinacwalina.pl