Zakończona właśnie XIII edycja Bizneswoman Roku okazała się absolutnie rekordowa – wpłynęło ponad 1300 nominacji i zgłoszeń, o niemal ⅓ więcej niż rok wcześniej. W sumie podczas 13 lat istnienia konkursu nagrodzona już liderki i liderów reprezentujących 27 organizacji oraz 121 przedsiębiorczyń z małych i dużych firm, które swoją działalnością dają innym kobietom przykład, że warto realizować marzenia o własnym biznesie. Jak wynika z badania zrealizowanego przy konkursie większość kobiet, które chciałyby prowadzić własną działalność, przed realizacją tego marzenia powstrzymuje brak pewności siebie.
Laureatki i Laureat XIII edycji konkursu w kategoriach zamkniętych
Kategoria: Female Champion of Change
Zofia Karlikowska-Redzisz
Dyrektorka Technologii w PwC
Liderka przemiany w postrzeganiu jak dostarczać nowoczesne rozwiązania i budować globalny, dynamiczny, różnorodny zespół, gdzie kobiety od 20 do 60 lat stanowią blisko 40%. Jej autorskie podejście dotyczy wprowadzania empatii, otwartości na zmiany i potrzeby oraz promocji wiedzy. Zaczynała od zarządzania kilkunastoosobowym zespołem. Teraz jej zespół liczy 430 osób. Jest niezwykle dumna widząc u siebie kobiety, które przechodzą przez kolejne etapy kariery, rozwijają kompetencje przywódcze, biznesowe i technologiczne. Liderka przyszłości. Poszukuje kandydatek do pracy w IT wśród osób po studiach nietechnicznych. Oferuje pracę sportsmenkom, m.in. młodym szachistom. Wspiera osoby w wieku 45+ w przekwalifikowaniu się i zdobywaniu kompetencji cyfrowych, mając najniższą rotację w zespołach i największy udział w programie poleceń pracowniczych.
Kategoria: Male Champion of Change
Tomasz Konik
Prezes Zarządu Deloitte w Polsce
Kształtuje kulturę organizacyjną opartą o docenianie tego, co ludzi wyróżnia, i budowanie poczucia przynależności. Jest motorem realnych zmian. Aktywnie włącza kobiety w struktury zarządcze i regionalne Deloitte. Osobiście angażuje się w szereg aktywności równościowych i mentoringowych nie tylko wewnątrz swojej organizacji. Chętnie dzieli się dobrymi praktykami i ma ogromny wpływ na środowisko biznesowe, stając się dzięki temu wzorem dla innych korporacji i liderów w Polsce.
Nagroda Grand-Prix: Insipratorka Roku
Natalia de Barbaro
Psycholożka społeczna, socjolożka, trenerka umiejętności społecznych, autorka książki „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie”. Stworzyła emocjonalny lek na pandemię – poradnik, który od razu po premierze został okrzyknięty „książką dla każdej kobiety” i do tej pory nie schodzi z list bestsellerów.
Nagroda Specjalna Fundacji
Zosia Zochniak
CEO Ubrania do Oddania
Jej misją jest zrewolucjonizowanie rynku odzieżowego w Polsce. Współtworzy firmę Ubrania do Oddania, która zamienia niepotrzebną odzież na darowizny finansowe dla wybranych NGO-sów. Po rozpoczęciu rosyjskiej agresji w Ukrainie magazyn Ubrań do Oddania zamienił się w punkt zbiórki darów, z którego prawie 100 transportów spakowanych przez 200 wolontariuszy produktów wyruszyło do przygranicznych punktów recepcyjnych, punktów pomocowych i w głąb Ukrainy. Zofia w ciągu 10 dni znalazła zakwaterowanie dla 500 osób w Warszawie i okolicach.