Bartosz Ciołkowski, Dyrektor Generalny Mastercard w Polsce

W styczniu 2014 r. Bartosz Ciołkowski został mianowany dyrektorem generalnym polskiego oddziału Mastercard Europe. Przed objęciem tego stanowiska był szefem działu sprzedaży, odpowiedzialnym za rozwój działalności Mastercard w Polsce.

Bartosz Ciołkowski rozpoczął swoją karierę w banku BZ WBK. Przed podjęciem pracy w Mastercard pracował także w Pekao SA, nadzorując działalność Departamentu Rozwoju Kart Płatniczych. Do Mastercard dołączył w 2005 r. jako Account Manager. Następnie, jako Product Sales Specialist, zajmował się rynkiem kart kredytowych w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Ukrainie. Od 2009 r. był odpowiedzialny za rozwój konsultingowego działu firmy, Mastercard Advisors, w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, realizując ponad 50 projektów w zakresie optymalizacji rentowności produktów płatniczych, rozwoju innowacyjnych rozwiązań oraz programów lojalnościowych, a także projektów co-brandingowych.

W 2017 r. otrzymał przyznawaną przez Fundację Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego nagrodę eDukat w kategorii Osobowość Roku, za wkład w budowanie Polski bezgotówkowej. Jest przewodniczącym rady Fundacji „Polska Bezgotówkowa”, nadzorującej projekt finansowania terminali płatniczych dla detalistów, będący efektem szerokiej współpracy branży finansowej z polskim rządem.

Dlaczego dołączył do Klubu?

W mojej wieloletniej praktyce menedżerskiej zawsze kierowałem się zasadą, że kompetencje nie mają płci. W Mastercard uważamy, że wszyscy powinni mieć równy dostęp do możliwości rozwoju. Wiem jednak, że firm takich jak nasza, gdzie wspieranie różnorodności jest elementem strategii już od ponad dekady, nie ma jeszcze na polskim rynku zbyt wiele. Dlatego musimy i chcemy dzielić się najlepszymi praktykami i podejmować działania na rzecz równości i większej obecności kobiet w biznesie. W związku z tym, wspólnie z innymi członkami Klubu, robimy kolejny krok: własnym przykładem zachęcamy innych mężczyzn-liderów do wspierania kobiet w środowisku pracy.